Rumunia. Mozaika w żywych kolorach ...oraz Mołdowa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodniki Bezdroży". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bezdroża
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-60506-75-2

Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, gdzie niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury – ten kraj to raj dla amatorów górskiej włóczęgi. Warto też odwiedzić niewielką, ale gościnną i winem płynącą Mołdowę, chyba ostatnią białą plamę na turystycznej mapie Europy.

źródło opisu: Wydawnictwo Bezdroża, 2007.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jeżeli ktoś zamierza zwiedzić Rumunię, dotyczy to wszystkich - chyba - fascynujących się literaturą Stasiuka, polecam przewodnik wydany przez Bezdroża. Świetny przejrzysty układ tematyczny, Opisana kraina po krainie, wiele ciekawostek, dobrze rozrysowane trasy i mapki.. Wszystko w poręcznej wielkości i miękkiej okładce. Do tego słownik, ale to już chyba norma wszystkich przewodników

wik699 | 2013-08-01

Bardzo dobry przewodnik po Rumunii. Korzystałem akurat z części poświęconej Siedmiogrodowi - mogę powiedzieć, iż opisy zabytków były zupełnie wystarczające, raczej nie było jakichś wielkich braków, zaletą są rysunki oraz bardzo dobra część historyczna. Ogólnie bardzo solidna praca, godna polecenia (co niestety nie jest stałą cechą przewodników "Bezdroży").

fiurka85 | 2016-04-25
Przeczytana: 2012 rok