Archiwum Ringelbluma. Tom 1. Listy o Zagładzie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-12437-7
Holokaust, Żydzi polscy, getto
takisobiejac

Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tzw. Archiwum Ringelbluma, wydobyte spod gruzów warszawskiego getta, stanowi spuściznę placówki naukowo-badawczej działającej pod kryptonimem "Oneg Szabat" (Radość soboty). Interdyscyplinarny program badawczy Emanuela Ringelbluma i jego ekipy obejmował dzieje Żydów w Polsce w latach drugiej wojny światowej. Nie były to jednak wówczas dzieje minione, lecz dramatyczna współczesność, wciągająca w swe mordercze tryby badaczy, ich rodziny, wraz z całą ginącą społecznością żydowską.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1997

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

miranka | 2016-01-04
lefteye85 | 2013-11-12