Ludzie Hitlera

83-7227-265-4
Hitler, nazizm
historia
metka

Bez Hitlera Trzecia Rzesza byłaby nie do pomyślenia. Jednak dyktator musiał polegać na swoich pomocnikach, oddanych mu bez reszty. Oni tworzyli oblicze dyktatury, a zarazem byli gwarantami jego władzy. Goebbels, Goring, Himmler, Hess, Speer, Donitz - kim byli ludzie, którym Hitler umożliwił dojście do władzy i uczynił z nich bezwzględnie posłusznych katów? Książka została napisana na...

Książka została napisana na podstawie rozmów z bezpośrednimi świadkami ówczesnych czasów, z rodzinami i przyjaciółmi ludzi otaczających Hitlera. Autor oglądał oryginalne dokumenty przechowywane w prywatnych zbiorach, miał dostęp do radzieckich i brytyjskich archiwów. Książka "Ludzie Hitlera" daje odpowiedź na pytanie, jak mogło dojść do okrucieństwa czasów nazistowskich.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

synekGZ | 2013-05-28
Przeczytana: 12 września 2011

książka opisująca, okazywaną "pomoc" przyjaciół Hitlera, bez której nie byłby w stanie osiągnąć takiej pozycji w historii, a ich okrucieństwo i przebiegłość zadziwiały samego Adolfa;

Robert | 2013-07-26

Książka pisana na zamówienie współczesnej tzw. "poprawności politycznej". Mdłości można dostać. Autora trudno chyba nawet nazwać historykiem.

justyna-k | 2016-10-10
Dominika | 2016-08-02