Franklin wymienia się kartami

Wydawnictwo: Debit
978-83-7167-503-4
Dorcia

Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowych filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji - bez niespodzianki nie byłoby przecież zabawy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: www.wydawnictwo-debit.pl

Villiana | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Jedna z fajniejszych opowieści o Franklinie. Mały żółwik tym razem zbiera karty z superbohaterami z płatków śniadaniowych, do czego zachęca również swoich przyjaciół. Problem pojawia się wtedy, kiedy uzbierana zostaje już prawie cała kolekcja, z wyjątkiem karty z Superkotem... Czy żółwikowi się poszczęści?

Przypomniały mi się czasy młodości, kiedy to zbierało się różne kolekcje i wymieniało ze znajomymi, czy to figurkami z jajek niespodzianek, czy naklejkami z gum do żucia. Nie mam pojęcia, czy obecnie jest to nadal aktualne i czy młodzi ludzie zbierają teraz coś, oprócz znajomych na facebooku, ale mnie zakręciła się w łezka w oku na te wspomnienia, a rozwiązanie całej historyjki było naprawdę fajne.

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Justyna K | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016