Franklin i zaginiony kotek

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
Dorota Partyka

Franklin bardzo lubił bawić się z kolegami w superdetektywów. Każdy uczestnik miał specjalne imię, odpowiednie supermoce, gadżety i strój. Kłopot mieli jedynie z brakiem zagadek do rozwiązania. Kiedy żółwince zginęła ulubiona maskotka, drużyna detektywów natychmiast rozpoczęła śledztwo. Tropili ślady, sprawdzali poszlaki, przesłuchiwali świadków, wyciągali logiczne wnioski i… powoli zbliżali się do rozwiązania sprawy. Książka ukazała się w ramach nowej serii Franklin i przyjaciele. Należące do niej książeczki powstały w oparciu o nowe odcinki filmowe przygód żółwia Franklina. Cechą wyróżniającą tę serię jest zupełnie nowa szata graficzna. Znani bohaterowie pojawiają się na nowoczesnych, trójwymiarowych ilustracjach wykonanych techniką komputerową. Same historyjki zachowują nadal lubiany przez dzieci klimat i ceniony przez dorosłych walor edukacyjny.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,search,0,szukaj.html

Mały żółwik imieniem Franklin bardzo lubi się bawić wraz ze swymi przyjaciółmi w detektywów. Przebierają się oni wówczas w specjalne stroje i stają się superbohaterami. Jedyny problem, jaki ich dotyka, to kwestia znalezienia kolejnego zadania do rozwiązania. Jednak tym razem mają szczęście. Młodsza siostra Franklina gubi gdzieś swoją kotkę Micię. Drużyna detektywów z żółwikiem na czele zamierza rozwiązać sprawę tajemniczego zaginięcia zwierzątka dziewczynki. W tym celu zbierają oni kolejne wskazówki, tropią ślady, aby krok po kroku wyjaśnić, co właściwie przydarzyło się małej Mici.

"Franklin i zaginiony kotek" jest jedną z książeczek wchodzących w skład nowej serii wypuszczonej na naszym rynku pt "Franklin i przyjaciele". Powstały one w oparciu o nowe odcinki serialu telewizyjnego dla dzieci o przygodach małego żółwika. Książeczki te cechują się przyjemną oprawą graficzną, o czym możecie się sami przekonać spoglądając na dołączone przeze mnie zdjęcia z wybranych stron. Moja...

Na półkach: Przeczytane, Debit

Jakiś czas temu wspominałam Wam o ciekawej serii "Franklin i przyjaciele" wydawnictwa Debit. Czyż nie każdy zna tego sympatycznego, małego żółwika?
Tym razem po raz kolejny w nasze ręce trafiły cztery książeczki z czterema różnymi przygodami Franklina oraz jego bliskich. Ale wszystko po kolei :)

Pewnego dnia mała siostra Franklina zaczęła wzywać pomocy. Okazało się, że zaginęła jej ukochana maskotka - kicia Micia. Franklin wraz ze swoimi przyjaciółmi od razu postanowili zabawić się w prawdziwych superdetektywów i za wszelką cenę dojść do tego gdzie zniknęła kicia. Oczywiście jak na superdetektywów przystało musieli mieć również ksywki, przebrania oraz odpowiednie moce. I tak miś stał się Megamisiem, ślimak - Ognistą Kulą, żółw - Superżółwiem, gąska - galaktyczną podróżniczką, królik - Klaunokrólikiem itd. Cała siódemka przyjaciół zabrała się ostro do pracy. Badają każdy zakamarek, sprawdzają każdy szczegół, znajdują ślady i podążają ich tropem... I oczywiście odnajdują biedną...

Dorota Partyka | 2012-11-22
Przeczytana: listopad 2012

Osoby czytające moje recenzje zdążyły już pewnie zauważyć, że moja córka bardzo lubi książki o przygodach Franklina. Dziś przedstawię Wam kolejne opowiadanie należące do tej serii.

Pewnego dnia żółwik i jego przyjaciele słyszą wołanie o pomoc. I w tej chwili wszyscy zaczynają wyobrażać sobie, że są wyjątkowymi superdetektywami i każdy z nich ma inne, bardzo cenne dla rozwiązywania trudnych śledztw umiejętności. Okazuje się, że młodsza siostra Franklina zgubiła swoją pluszową zabawkę, kicię Micię. Nieustraszeni bohaterowie obiecują pomoc w wyjaśnieniu tajemniczego zniknięcia i odnalezieniu zguby.

Wkrótce natrafiają na ślady, które prowadzą ich na grządki z warzywami. Kici tam nie ma, ale za to znajdują kartkę z rysunkiem wykonanym przez żółwinkę. Można zobaczyć na nim sklep pana kreta. Tam też grupa detektywów wyrusza w następnej kolejności. W końcu udaje im się odnaleźć zgubę w altance znajdującej się niedaleko sklepu. Siostrzyczka Franklina jest szczęśliwa.

Jak każdą inną...

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Kasidy_Wolf | 2018-05-15
Michał | 2017-10-05