Tuż przed świtem

Tłumaczenie: Magdalena Helsztyńska
Wydawnictwo: Petra
Just before dawn
Magdalena

Dla świeżo przybyłej z prowincji Sophie myśl o życiu i pracy w Londynie przepełniona jest romantyzmem. Sophie znajduje pracę ilustratorki reklam i cieszy się na myśl o ekscytującym życiu. Jest młoda, atrakcyjna, naiwna i - początkowo - samotna, a więc szybko znajduje się ktoś skłonny ją wykorzystać. Jej entuzjazm zamienia się w koszmar. Wydaje się, że życie, praca zawodowa i przyszłość Sophie są zrujnowane.I właśnie, gdy przeżywa najgorsze chwile, pojawia się - w pierwszym momencie niedostrzeżona - szansa na szczęście.

[PETRA, 1991]

jagienka | 2012-11-06
Magdalena | 2011-06-01
Przeczytana: 15 czerwca 2006
Eda | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu...
Przeczytana: 1999 rok
annikap | 2016-09-28