Muzyka i Polityka

83-224-0546-4
muzyka, polityka
muzyka
Piotr

Bulwersujące przykłady ingerencji polityki w sferę sztuki, związki muzyki z życiem politycznym i władzą, jej polityczne i ideologiczne powikłania, prowadzące niekiedy do konfliktów, omówione zostały w „Muzyce i polityce” Danuty Gwizdalanki. Można by streścić lapidarnie cały ów historyczny proces jako drogę przez mękę - ku wolności sztuki. Czy istotnie jednak można mówić, iż została ona już osiągnięta w warunkach współczesnego, demokratycznego społeczeństwa? Autorka przedstawiła w arcyciekawy sposób kilka najbarwniejszych epizodów ze wspólnej, fascynującej historii muzyki i polityki.

źródło opisu: http://www.pwm.com.pl

źródło okładki: http://www.pwm.com.pl