Uwikłanie

Seria: Złota Seria
Wydawnictwo: Amber
Complicity
bela

Cameron Colley, edynburski dziennikarz o nie najlepszej reputacji, wpada na trop zagadki kryminalnej i odkrywa międzynarodową aferę związana z handlem bronią.W tym samym czasie policja rozpoczyna śledztwo dotyczące serii brutalnych morderstw.Wszystkie poszlaki wskazują na Camerona jako na sprawcę makabrycznych zbrodni...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1997

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Michał | 2013-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Głównym bohaterem jest dziennikarz, uzależniony od narkotyków i innych używek. W swoim fachu jest znany z demaskatorskich artykułów, oraz lewicowych poglądów.
Akcja zaczyna się, kiedy nieznajomy informator daje mu cynk o możliwych powiązaniach tajemniczych zgonów z handlem bronią (atomową).

Ciekawym zabiegiem autora jest narracja, zawsze pierwszoosobowa. Dodaje to moim zdaniem siły przekazu.

Akcja to dość typowy thriller z dużą ilością seksu i przemyśleń na temat nowoczesnego społeczeństwa konsumpcyjnego.

Po przeczytaniu czuję pewien niedosyt. Sam nie wiem czego.
Warto sięgnąć po tą powieść, zwłaszcza jeśli lubicie lekko mroczne, ociekające przemocą i seksem książki.

Arle Ta | 2018-01-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Kryminał