Wachlarze

Cykl: Opowieści rodzinne (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press

III część tryptyku Opowieści rodzinnych . Bohaterów dwóch poprzednich oglądamy oczami przybywającej do miasteczka pani Elizy. To ona zostaje sekretarką (właściwie dobrym, pomocnym duchem ) Róży Firlej, od której już na powitanie dostaje na szczęście czarny wachlarz z Andory i od razu czuje się przyjaźnie w tym domu.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Będąc w bibliotece zobaczyłam na półce książkę Krystyna Siesickiej "Wachlarze"postanowiłam wziąć by przeczytać, sama historia opowiada o 3części Tryptyku Opowieści rodzinnych. Bohaterką jest młoda, piękna Eliza, która przybywa do miasteczka. Ona zostaje sekretarką, dobrym, pomocnym duchem i wsparciem dla Róży Firlej, której już na samo powitanie otrzymuje na szczęście czarny wachlarz z Andory. I już milej, przyjaźniej czuje się w jej domu.Zatopiłam się w ten sielski, uroczy klimat książki,przeżywałam ciekawe przygody z główną bohaterką Elizą. Elizę bardzo polubiłam to pozytywna, wspaniała postać.
"Wachlarze" to przyjemna,ciepła książka przyjemnie się mi czytało:)

isabelle142 | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

1 część tryptyku, 'Falbanki', to jedna z moich ulubionych książek. Kiedy więc znalazłam na przecenie audiobook z jego 3 częścią, czyli 'Wachlarze' (niestety, nie było tam 'Woalek'...), musiałam go kupić.

Język i klimat powieści typowy dla Siesickiej, podobnie jak humor (list Zyty do Zielonego Adama - hahahahahaha), jednak 'Falbanki' przemówiły do mnie bardziej, a to dlatego, że ich narratorka była mi bliższa wiekiem i przeżyciami wewnętrznymi.
Zakończenie równie charakterystyczne dla pani Krysi: niejednoznaczne, pozostawiające czytelnika z uczuciem pewnej pustki.
Być może do niej wrócę... Jeśli uda mi się 'dopaść' środkową część cyklu :)

Kate | 2016-07-13
Przeczytana: 11 lipca 2016

Tak zwykła, codzienna opowieść, przeplatana listami, które z różnych stron łączą się ze sobą, w których występują spokrewnieni bohaterowie, których w końcu poznajemy w rzeczywistości. Pani Siesicka ma zadziwiający talent do pisania wciągających powieści bez szybkiej akcji, trudno mi inaczej określić jej styl pisania. To pierwsza historia, którą przeczytałam z serii Opowieści rodzinnych i mimo tego, że wszystko dzieje się tam spokojnie, bez większego pośpiechu, nie mogę się doczekać przeczytania dwóch kolejnych, a właściwie wcześniejszych tomów. Gorąco polecam wszystkim lekturę książki tej i innych powieści pani Krystyny, które mimo, że opowiadają o codzienności, są od niej cudownym oderwaniem.

| 2014-08-10

Ostatnia część Opowieści Rodzinnych "Wachlarze" , opowiada o wachlarzu , który główna bohaterka go dostała na szczęście .
Książka bardzo wciąga , a zaczyna się od wizyty Róży Firlej . . .Która ma wachlarz z Andory .
W książce jest utrzymany bardzo sielski klimat , wszystko jest opisane bardzo skrupulatnie .
Polecam tą książkę z całego serca WSZYSTKIM , którzy lubią Krystynę Siesicką .

Veronica | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Trzecia i chyba najgorsza opowieść rodzinna :-( Po mimo to ciekawa i warta polecenia ;-) Cieszę się, że wątki poruszone w "Falbankach" i "Woalki" zostały tu wyjaśnione.

Elena | 2014-05-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 18 maja 2014

Trzecia Opowieść Rodzinna. Falbankom nie dorównała ale od Woalek jest lepsza. Polecam ;)

Piotr | 2015-06-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Polecam całą sagę, czasami należy się oderwać i wtopić się w to bijące ciepło tych książek.

Korenia | 2013-07-15
Przeczytana: 2004 rok

Bardzo przyjemna książka do czytania, zwłaszcza dla nastolatek :) Pełna ciepła. Urocza!

mrowka1112 | 2013-03-02

Książka mojego dzieciństwa.... Zawsze wracam do niej z ciepłymi wspomnieniami...:))

Maya | 2014-03-24

Piękne domknięcie wątków z Opowieści Rodzinnych, plus wielowymiarowa MIŁOŚĆ!