Meet the witnesses of the miracle of the sun
wiara
religia
Paula

Książka "Świadkowie Cudu Słońca" autorstwa Johna M.Hafferta współzałożyciela Błękitnej Armii i niestrudzonego badacza zagadnień fatimskich,powstała w 1960r.Żyło wówczas jeszcze wielu świadków cudownych wydarzeń,które miały miejsce w Portugalii w 1917 roku.Autor odszukał tych ludzi i wysłuchał ich,zapisując relacje,które opublikował tak,jak zostały opowiedziane, beż względu na przynależność społeczną czy wykształcenie świadków.
"Książka rzuca wyzwanie dzisiejszemu sceptycyzmowi,gdyż samo opisywanie przez nią wydarzenie,którego świdkami były tysiące ludzi(wielu z nich autor tu przedstawia),jest niezaprzeczalnym faktem.
(...) Ta książka to kolejny klejnot.Wszystkim wiernym Matce Bożej oraz badaczom Fatimy przyniesie głęboką radość i wielką satysfakcję".Ks.Canon Jose Galamba de Oliveira
"Jestem przekonany,że wiele dusz odnajdzie w niej światło wiedzy,której szukają". ks.Joao Pereira Venancion,biskup Leirii
"Frapujące działo Johna Hafferta każe nam przygotować się starannie na poważne próby,którym ma zostać poddany świat,zasługujący na karę Boską.(...)Wzywa nas,byśmy umacniali naszą wiarę,podsycali miłość oraz zadeklarowali niezachwianą ufność w słowa Maryi:>Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje!

źródło opisu: Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im.Ks.Piotra Skargi

igrek222 | 2015-03-13
Przeczytana: 10 marca 2015

Mija prawie 100 lat od objawień w Fatimie, czy pamiętamy o czymś takim co się tam wydarzyło a jeżeli tak to czy należy to wspominać? Czy to może jakaś „bajka o rozkołysanym słońcu”. Może specyficzna portugalska legenda. Ale zaraz: podobno w tej „bajce” brało udział 100 000 ludzi. Czyżby zmówili się i przekazywali niestworzone historie, aby turystyka na Półwyspie Iberyjskim rozkwitała?
Autor książki nie miał takich dylematów. Chciał jednak zwrócić uwagę nam mieszkańcom przepięknej planety, że pewne fakty na niej zaistniały, ba..., że żyje jeszcze wiele osób, które wyśmienicie pamięta tamte wydarzenia, że wywarły na nich samych przeogromny wpływ, że nie potrafią o nich zapomnieć.
Jeżeli tego czegoś nie potrafimy zmierzyć, dotknąć, zobaczyć, na zawołanie przeskanować, wcale nie świadczy to o tym, że dany byt nie istnieje czy zjawisko nie miało miejsca.
Jeżeli na szali postawimy swój bagaż niedowiarstwa i przeciwstawimy mu spostrzeżenia kilkudziesięciu tysięcy ludzi, cóż...

faworka | 2012-06-30
Na półkach: Przeczytane, Lubię

Godna polecenia. Uczciwe i dokładne podejście do tematu.

Paulina | 2013-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2013

Przed przeczytaniem książki nie miałam pojęcia o cudzie, który nastąpił w Portugalii, tak więc po przeczytaniu książki mogę rzec, że wiem już o nim chyba wszystko.

Paula | 2011-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2011