Świadkowie Tajemnicy

Rosikon Press
2012-01-01
2012-01-01
978-83-62981-32-8

Okładka książki Maryja. Biografia. Najbardziej wpływowa kobieta w dziejach Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Maryja. Biogra... Grzegorz Górny, Jan...
Okładka książki La Salette. Objawienie Matki Bożej Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
La Salette. Ob... Grzegorz Górny, Jan...
Okładka książki Tajne archiwum watykańskie Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Tajne archiwum... Grzegorz Górny, Jan...
Okładka książki Królowa. Matka Boża z Jasnej Góry Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Królowa. Matka... Grzegorz Górny, Jan...

Bardzo dobrze napisana, dobrze się czyta. Wiele ciekawostek nt. przedmiotów związanych z Jezusem Chrystusem. Polecam.

Byłam zachwycona książką i nagraniami z Grzegorzem Górnym, podziwiam jego wiedzę, ale zmieniłam zdanie o tej konkretnej książce, kiedy dowiedziałam się z innych źródeł, przypadkowo, że są alternatywne wytłumaczenia, innych naukowców dlaczego niektóre badania wychodzą tak, a nie inaczej. W książce jest to raczej przemilczane (a przynajmniej ja miałam takie wrażenie),czyli bardzo stronniczo napisane, tak aby na wszelki wypadek czytający nie miał wątpliwości. Niestety efekt u mnie jest odwrotny od zamierzonego - gdy zgłębiłam temat to teraz trudno zaufać autorom, kiedy (prawdopodobnie) celowo o niektórych kwestiach milczą. A szkoda, bo wtedy byłaby to znakomita i obiektywna książka.
Nie zmienia to faktu, że jest bardzo dobrze przygotowana, wymagała wiele pracy i tę pracę widać, że została znakomicie wykonana.

Poszerza wiedzę. Mnóstwo zdjęć i tyleż informacji. Okazuje się, że jest kilka cennych pamiątek oprócz Całunu Turyńskiego. Autorzy włożyli wiele pracy, by to wszystko udokumentować. Mimo tak posuniętej techniki nadal nie wiadomo, jak powstał całun i chusta Weroniki. Zadziwiające dzieło.

Bardzo ciekawa książka/album. Dużo się słyszało o Całunie Turyńskim, a tu autor przedstawił również inne relikwie. Warto przeczytać.

Pozycja warta uwagi. Zmieniła moje podejście do religii katolickiej, głównie za pośrednictwem opisu pięciu relikwii związanych bezpośrednio z płótnami pogrzebowymi. Największe wrażenie wywarł na mnie opis Chusty z Manopello. Dla wszystkich tych, którzy mają wątpliwości, jest to pozycja, która może pomóc je rozwiać. Fides et ratio

Niezwykła książka w dodatku w formie albumowej. Warto przeczytać, warto zakupić np. na prezent.

Pięknie wydana i dobrze napisana relacja z podróży poszukiwaczy materialnych śladów obecności Jezusa na Ziemi. Dużo ciekawych informacji historycznych i relacji z badań naukowych. Moje ulubione rozdziały to Całun Turyński i Golgota. Układ książki chyba miał być taki od najważniejszych relikwii do mniej pewnych, ale klamra na Golgocie spina wszystko w całość. Dla miłośnika historii, fana archeologii jest to interesująca pozycja. Pobudza wyobraźnię też dzięki bogactwu fotografii.

Badanie przez naukowca to nie to samo co badania naukowe. Tak dla informacji autorów to drugie musi zawierać m.in. takie elementy jak brak informacji o tym co się bada i podwójną ślepą próbę.
Jak do tej pory żadna z tych relikwii nie została poddana badaniom naukowym, dlatego moja ocena jest taka, a nie inna.

Przeczytałem w jeden dzień. Pięknie przygotowane wydawnictwo, ze wspaniałymi zdjęciami. Oczywiście jako katolik mam do niego zupełnie inne podejście, ale polecam także niewierzącym. Fascynujące jak wiele współczesne badania naukowe są nam w stanie powiedzieć o kawałkach płótna sprzed prawie dwóch tysięcy lat. Dla wierzących to coś więcej, ale badania, prowadzone w znacznej mierze przez ateistów, same w sobie są niezwykłe. Możemy nie uznać ich wyników (nie znam się - nie jestem naukowcem),ale fascynujące są możliwości nauki. A i to, że religia się im poddaje warto docenić.

Książka pierwsza klasa.Bardzo ciekawe,super zdjęcia.Solidna dawka wiedzy.Daje dużo do myślenia zarówno wierzącym jak i nie wierzącym.Szacunek dla autorów.

• Religia
  • Religia