Dobry brat, zły brat

Cykl: Viktor Kärpp (tom 2) | Seria: Ze Strachem
Wydawnictwo: Czarne
Hyvä veli, paha veli
literatura fińska

Mimo policyjnych kontroli i wyjazdu Marji na studia do Stanów Wiktor Kärppä stara się prowadzić przykładne życie praworządnego obywatela. Niestety sprawy się komplikują, gdy do Helsinek sprowadza się z Rosji jego starszy brat Aleksiej, a na rynku pojawia się superheroina zbierająca śmiertelne żniwo. Rosyjska mafia i fińska policja chcą jak najszybciej zlikwidować dopływ nowego narkotyku. Bracia są na celowniku. Wiktor musi więc znaleźć prawdziwe źródło narkotyku. Tymczasem na drodze staje ponętna Helena - zamężna kusicielka zwiastująca kłopoty.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarne, 2011

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

pablo | 2011-12-15
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Piję wła­śnie kawę. Ta odgrzana słodka lura w zasa­dzie wcale nie zasłu­guje na miano kawy, ale piję ją i nawet mi sma­kuje, choć wcale nie powinna. Dobry brat, zły brat to wła­śnie taka lite­racka lura, która nawet mi się podobała.

pełna recenzja:

Mock | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Wydawało się, że książka posiada potencjał, autor wciąga nas na początku w pewną intrygę, jednakże moje zainteresowanie czytanym tekstem malało z prędkością pocisku opuszczającego lufę pistoletu. Książka niby o czymś, a jednak o niczym. Zawiły sposób prowadzenia narracji, mało wyraziste postaci, rozwój wydarzeń praktycznie żaden, autor ledwo otarł się o "akcję" dopiero pod koniec książki, jednakże tyle tego co kot napłakał, wygląda to bardziej jak szkic i wstęp do jeszcze nie wydanej książki. Czas stracony z tą książką mogłem lepiej spożytkować przy innej lekturze.

AlexDelaware | 2012-09-25

Jeśli to miał być kryminał, to ktoś pomylił gatunki. Książka bardzo słaba.

tng_angst | 2011-10-30
Przeczytana: 30 października 2011

lipa straszna, nie ma się co sugerować recenzją z tyłu książki, wydawało się ciekawe, ale wyszło jak zawsze

lalaith | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Mam takie małe wrażenie, że osoba pisząca recenzję na okładkę czytała inną książkę. Wciągająca i owszem ale mrożący krew w żyłach kryminał? Ktoś chyba nie zrozumiał humoru.

Maksior | 2013-01-01
Przeczytana: październik 2012

Po paru stronach dałem sobie spokój.

flubuk | 2014-10-06

Raymond Ronka można by rzec :)

kawoy | 2016-01-21
Na półkach: 2016, Przeczytane, Kryminał