Kiedy mały Findus się zgubił

Tłumaczenie: Barbara Hołderna
Seria: Pettson i Findus
Wydawnictwo: Media Rodzina
När Findus var liten och försvann
8372781994
staruszek, samotność, radość
Edyta

Staruszek Pettson mieszkał w małym domku na wsi i niczego mu nie brakowało. A jednak czasami czuł się smutny i samotny... Aż pewnego dnia zjawił się w jego domu mały wesoły kociak Findus. Życie Pettsona całkiem się zmieniło. Cichy dotąd i pusty dom wypełnił gwar i bieganina. Ale pewnego dnia mały Findus się zgubił... Pierwsza z serii wspaniale ilustrowanych książek o zabawnej parze przyjaciół ze szwedzkiej wioski.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

Chociaż nie mam dzieci, to lubię czytać książki dla najmłodszych. A zdarzają się takie, które koniecznie muszę mieć na własność.
Do takich właśnie zalicza się seria o Pettsonie i Findusie. Świetne teksty a ilustracje - MISTRZOSTWO ŚWIATA! Do moich ulubieńców należą kury, popijające herbatkę z maluśkich filiżanek. Zachwyca mnie też oczywiście Findus w swoich zielonych porteczkach i Pettson, który potrafi robić cuda ze swoimi oczami i jest świetnym akrobatą :) A pokoje, kuchnia, warsztat czy kurnik zawierają tyle szczegółów (np. obraz z krowami), że nad jedną stroną można spędzić duuużo czasu uśmiechając się do siebie pod nosem. Książka, która poprawia humor i sprawia, że świat staje się milszy.

Luna | 2011-02-01
Przeczytana: 17 września 2009

Absolutnie numer jeden wśród książek, które czytam dzieciom. Zarówno ta część jak i wszystkie pozostałe z Findusem i Pettsonem w rolach głównych. Książka doskonała, przy której zaśmiewa się i rodzic i dziecko. Napisana z dbałością językową, finezją i niebanalnym humorem. Dodatkowym atutem tej serii są fenomenalne ilustracje. Moje dzieci znają na pamięć wszystkie części ale mimo to bardzo często lubią do nich wracać.

Ewa | 2015-01-16

Obcowanie z książkami pana Nordqvista to prawdziwa przyjemność.

Rydzynianka | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Kolejne spotkanie z ulubionym starszym Panem i rozbrykanym kotem ;)
uwielbiamy całą serię, a każda kolejna przygoda jest ciekawym spotkaniem z poczuciem humoru . Proszę zwrócić na ilustracje , gdzie zawsze wiele się dzieje !

Elodea | 2016-02-05

Cała seria o Findusie jest magiczna, nawet dla mnie - osoby dorosłej. Ilustracje są przepiękne, masa szczegółów do analizowania- raj dla oka. Wyjątkowa, szwedzka, sielska sceneria...jestem pewna, że jeśli ktoś z was raz sięgnie po jakąkolwiek pozycję Nordqvista zakocha się bez reszty..

Janna | 2014-05-29
Przeczytana: 03 lutego 2012

Jedną gwiazdkę odejmuję za trochę sztywny tekst. Zdania czasem koślawe, nie brzmią najlepiej, gdy się głośno czyta dziecku. Ale historia, a przede wszystkim ilustracje - rewelacja! Pękamy ze śmiechu, szukając komicznych, odjechanych szczegółów w zdawałoby się realistycznych ilustracjach. Kot Findus całkowicie pojechany i nieprzewidywalny, jak każdy kociak. Staruszek Pettson ciepły, mądry, ale mocno ekscentryczny. Najwspanialsze są kury! Głupszych stworzeń nie znajdziecie w całej historii literatury dziecięcej! Polecam całą serię, jest cudna!

Alicya Oss | 2015-04-09

Lubicie wspominać? Findus i Pettson na pewno – zwłaszcza popijając kawkę, podczas rozwiązywania krzyżówek. Kotek szczególnie lubi słuchać, gdy jego ludzki przyjaciel opowiada o ich pierwszym spotkaniu. Uwielbia także historię o tym jak będąc jeszcze maluchem się zgubił, bo jak przystało na ciekawskiego kotka wszedł tam, gdzie nie powinien.

Całość tekstu na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/04/findus-i-pettson-kiedy-may-findus-sie.html

Paula | 2012-02-26

Seria o staruszku Pettsonie i kocie Findusie to ulubione książeczki mojego 3,5-letniego synka. Nasza obowiązkowa lektura przed snem :) Historyjki są ciekawe, bardzo zabawne, na dodatek napisane pięknym, bogatym językiem. Widzę po moim dziecku, że słuchanie tych opowieści wzbogaca jego słownictwo. A dla mnie ich czytanie to wielka przyjemność, także ze względu na przepiękne ilustracje. Polecam!

Bravo26 | 2017-03-15
Przeczytana: 14 marca 2017

Bardzo ciekawa, wciągająca historyjka, choć niekiedy się dłużyła, ale przeczytaliśmy do końca i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecamy, bo mały Findus jest po prostu cudowny. Po każdej lekturze jego przygód chcemy mieć kota w domu;)

ziza | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Tę pozycję warto mieć w biblioteczce każdego dziecka. Genialne rysunki, do tego świetne historyjki, polecam ogromnie.