Elmer. Wielka księga przygód

Tłumaczenie: Maria Szarf
Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
Elmer and Wilbur, Elmer and the Lost Teddy, Elmer and Grandpa Eldo, Elmer and the Rainbow
Jadzia

Światowy bestseller!

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie

Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.

W zbiorze aż 4 nowe przygody - Elmer i tęcza, Elmer i zagubiony miś, Elmer i dziadek Eldeo oraz Elmer i Wilbur!

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://publicat.pl/

sweetdream | 2016-10-31
Przeczytana: 2016 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Elmer to jeden z najbardziej znanych bajkowych słoni na całym świecie. Ten sympatyczny zwierzak przyciąga jak magnes wielbicieli pięknych opowieści dla dzieci. Historie z jego udziałem są wyjątkowe, wartościowe i co najważniejsze podobają się małym czytelnikom.

Zapraszam do zapoznania się z Wielką Księgą Przygód Elmera, która jest prawdziwą gratką dla fanów słonia w kratkę :-) Duży format, z piękną, kolorową okładką od razu zachęca do rozpoczęcia czytania. W środku znajdziemy cztery bajki z przygodami Elmera, które są bardzo ciekawe. Kilka słów na temat każdej z nich:

ELMER i Wilbur

Wilbut to kuzyn Elmera, który lubi psikusy i jest doskonałym brzuchomówcą. Pewnego dnia gdzieś się zapodział :-) Po wielu poszukiwaniach słoń odnalazł się... na drzewie. I tu pojawił się problem :-) Bo jak słoń ma stamtąd zejść? Ale na wszystko jest sposób i wspólnymi siłami można zdziałać wiele :-)

ELMER i zagubiony miś

Jedno małe słoniątko zgubiło ukochanego...

Reniek | 2015-05-15
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Rewelacja!Wiele razy przeczytana na dobranoc!

bibi | 2015-02-24
Przeczytana: luty 2015

Treść Elmera jest znakomita.
Ilustracje są tak niezwykłe i bogate, że dziecko długo im się przygląda i chyba nie może uwierzyć w to, co widzi. Zaskakują ilością barw np. stada kolorowych tańczących słoni czy śmiejących się hipopotamów. Do tego powyginane w każdym możliwym kształcie drzewa, krzewy, owoce, ukryte wśród nich drzemiące zwierzęta, rozkoszne niebieskie ptaszki z żółtymi dziobami. To jest bujna, pełna energii i życia dżungla.

Renata | 2015-02-23
Przeczytana: 21 lutego 2015

Książka naprawdę dla dzieci. Słoń w kratkę? Coś fantastycznego! Historyjki są niesztampowe, a jednocześnie mają odbicie w codzienności lub też są w zasięgu wyobraźni najmłodszych. Każda bajeczka jest zakończona pointą i zdaniem kluczem. Tworzą spójną całość, wydarzenia następujące po sobie wynikają z poprzednich. Bardzo ładne ilustracje, bezpretensjonalne, kolorowe, czytelne. Intrygujące imiona postaci, pewnie nie spoczniemy, póki ich wszystkich nie spamiętamy :)

melody | 2015-02-03

Ciekawa oraz bardzo łanie wydana książka. Córka non stop do niej wraca :)

Tetiisheri | 2014-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2014

Elmera pokochałam bardzo szybko. Kolorowy słoń przykuł moją uwagę pewnego dnia. Zawładnął moim sercem w jednej z księgarń. Z księgarni wyszłam z trzema książeczkami o Elmerze - wierząc i czując, że mojemu niemalże trzyletniemu synkowi nowy przyjaciel przypadnie do gustu. Nie myliłam się. Elmer okazał się godnym towarzyszem mojego szkraba.

Elmer i mój maluch zaprzyjaźnili się natychmiast i od dnia, w którym synkowi niezwykłego słonia przedstawiłam spotykamy się codziennie. Często podczas lektury książeczek, ale nie tylko. Elmer, małpki, wąż towarzyszą nam również podczas innych zabaw np. tych z samochodzikami. Wyobraźnia maluszków nie zna granic, i kiedy mój synek bawi się autami i przykładowo jedzie wozem strażackim ugasić pożar, nagle wzywa do pomocy Elmera i jego przyjaciół. Upodobał sobie małpki i węża, ale wiele jeszcze przed nami. Czym słoń w kratkę zasłużył sobie na taką pochwałę i przyjaźń dziecka? Niewątpliwie tak.

„Elmer. Wielka księga przygód” to aż 4 nowe przygody...

Maluszkowe Inspiracje | 2014-09-23
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Co takiego jest w tym słoniu, że dzieci na całym świecie go kochają?
To pytanie zadawałam sobie czytając liczne pochlebne recenzje przygód Elmera w różnych miejscach.
Postanowiłam przekonać się o tym osobiście :-)
Elmer i jego "Wielka księga przygód" zagościli również u nas.
Pierwsze wrażenie? Bardzo ładnie wydana książka w twardej oprawie. Ilustracje nieskomplikowane, ale przyjemne. Proste, niezbyt długie opowiadania, z przesłaniem.
Pozornie - nic nadzwyczajnego.

Jest jednak w tej książce coś, co niezwykle przyciąga dzieciaki :-)
Sama nie wiem, co to takiego, ale coś niewątpliwie jest!
Córka ma dopiero 21 miesięcy, ale o przygodach słonia w kratkę ("Elmela") może słuchać i słuchać. Na ilustracjach pokazuje różne szczegóły, o wszystko pyta, głośno liczy ptaszki, słonie i co tam jeszcze jej się nawinie :-) A jak kończymy czytać jedno opowiadanie domaga się powtórki swoim słynnym "jeście raz"!
Cieszy się, smuci, dziwi wraz z bohaterami książeczki :-)
W wielkiej księdze zawarto 4...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

jest rewelacyjna każde opowiadanie uczy czegoś innego o życiu

Amarisa | 2013-04-29
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Kiedy tylko "Elmer. Wielka księga przygód" zagościł w moim domu, od razu wiedziałam, że to będzie godna uwagi pozycja dla mojego dziecka. Wystarczyło mi jedno spojrzenie na moją córkę, żeby przekonać się, iż ta książka z pewnością przypadnie jej do gustu. Jak tylko zobaczyła tę dużą niebieską książkę, od razu przysiadła obok mnie i prosiła, abym przeczytała jej historię, która kryła się w jej wnętrzu. Jakież było jej zaskoczenie, kiedy okazało się, że zamiast jednej bajki, w środku znajdują się aż cztery przygody kolorowego słonia w kratkę o imieniu Elmer.

Jak już wspomniałam w książce przeczytamy o czterech przygodach niezwykłego słonia. Spotkamy się z jego kuzynem Wilburem, który słynie z tego, że uwielbia robić psikusy, a zwłaszcza takie z użyciem własnego głosu. Poza tym Elmer wyruszy na poszukiwanie zaginionego pluszowego misia, którego zgubiło słoniątko. A problem jest poważny, gdyż maluch bez swojego ukochanego pluszaka nie potrafi zasnąć. Przeczytamy również o wizycie...

Kinga Zielińska | 2013-03-28
Przeczytana: 25 marca 2013

Od momentu kupienia książki, synek (21 miesięcy) chce ją mieć czytaną minimum 3 razy dziennie więc to chyba jest najlepsza recenzja tej książki, a z mojej strony mogę dodać że książeczka ma kolorowa, ładne ilustracje, historyjki banalne ale z przesłaniem.