Elmer. Wielka księga przygód

Tłumaczenie: Maria Szarf
Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
Elmer and Wilbur, Elmer and the Lost Teddy, Elmer and Grandpa Eldo, Elmer and the Rainbow
Jadzia

Światowy bestseller!
Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie

Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.
W zbiorze aż 4 nowe przygody - Elmer i tęcza, Elmer i zagubiony miś, Elmer i dziadek Eldeo oraz Elmer i Wilbur!

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2012

źródło okładki: http://publicat.pl/

Tetiisheri | 2014-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2014

Elmera pokochałam bardzo szybko. Kolorowy słoń przykuł moją uwagę pewnego dnia. Zawładnął moim sercem w jednej z księgarń. Z księgarni wyszłam z trzema książeczkami o Elmerze - wierząc i czując, że mojemu niemalże trzyletniemu synkowi nowy przyjaciel przypadnie do gustu. Nie myliłam się. Elmer okazał się godnym towarzyszem mojego szkraba.

Elmer i mój maluch zaprzyjaźnili się natychmiast i od dnia, w którym synkowi niezwykłego słonia przedstawiłam spotykamy się codziennie. Często podczas lektury książeczek, ale nie tylko. Elmer, małpki, wąż towarzyszą nam również podczas innych zabaw np. tych z samochodzikami. Wyobraźnia maluszków nie zna granic, i kiedy mój synek bawi się autami i przykładowo jedzie wozem strażackim ugasić pożar, nagle wzywa do pomocy Elmera i jego przyjaciół. Upodobał sobie małpki i węża, ale wiele jeszcze przed nami. Czym słoń w kratkę zasłużył sobie na taką pochwałę i przyjaźń dziecka? Niewątpliwie tak.

„Elmer. Wielka księga przygód” to aż 4 nowe przygody...

Amarisa | 2013-04-29
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Kiedy tylko "Elmer. Wielka księga przygód" zagościł w moim domu, od razu wiedziałam, że to będzie godna uwagi pozycja dla mojego dziecka. Wystarczyło mi jedno spojrzenie na moją córkę, żeby przekonać się, iż ta książka z pewnością przypadnie jej do gustu. Jak tylko zobaczyła tę dużą niebieską książkę, od razu przysiadła obok mnie i prosiła, abym przeczytała jej historię, która kryła się w jej wnętrzu. Jakież było jej zaskoczenie, kiedy okazało się, że zamiast jednej bajki, w środku znajdują się aż cztery przygody kolorowego słonia w kratkę o imieniu Elmer.

Jak już wspomniałam w książce przeczytamy o czterech przygodach niezwykłego słonia. Spotkamy się z jego kuzynem Wilburem, który słynie z tego, że uwielbia robić psikusy, a zwłaszcza takie z użyciem własnego głosu. Poza tym Elmer wyruszy na poszukiwanie zaginionego pluszowego misia, którego zgubiło słoniątko. A problem jest poważny, gdyż maluch bez swojego ukochanego pluszaka nie potrafi zasnąć. Przeczytamy również o wizycie...

Reniek | 2015-05-15
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Rewelacja!Wiele razy przeczytana na dobranoc!

barakuda1205 | 2013-02-11

Elmer… Co jest w tym słoniu takiego, że dzieci go kochają? Moja córeczka zakochała się w Elmerze od pierwszego wejrzenia, a ja nadal nie do końca rozumiem dlaczego. Już tłumaczę, z czym mam problem.
Otóż książeczki dla dzieci jeszcze nie czytających powinny spełniać dwa wymogi: mieć piękne ilustracje i dobrze brzmieć, gdy są czytane na głos. Ilustracje w Elmerze są piękne, kolorowe, a przy tym proste. Tak proste, że gdy czytam te książki narzuca mi się myśl: „Hej! Ty też mogłabyś coś takiego narysować!”. Są urzekające w bezpretensjonalny sposób.
Gorzej z drugim elementem układanki, czyli głośnym czytaniem. Nie wiem do końca czemu, ale jakoś mi te książki nie brzmią, słowa nie układają się w całość. Gdy czytasz książkę i zwracasz uwagę na powtórzenia burzące melodię zdań, to znaczy, że coś nie gra. Zgadzam się, że pisząc dla trzylatków dysponujemy ograniczonym zasobem słów, ale może można by trochę to dopracować.
Nie zmienia to jednak faktu, że książki o Elmerze mamy chyba wszystkie...

bibi | 2015-02-24
Przeczytana: luty 2015

Treść Elmera jest znakomita.
Ilustracje są tak niezwykłe i bogate, że dziecko długo im się przygląda i chyba nie może uwierzyć w to, co widzi. Zaskakują ilością barw np. stada kolorowych tańczących słoni czy śmiejących się hipopotamów. Do tego powyginane w każdym możliwym kształcie drzewa, krzewy, owoce, ukryte wśród nich drzemiące zwierzęta, rozkoszne niebieskie ptaszki z żółtymi dziobami. To jest bujna, pełna energii i życia dżungla.

Renata | 2015-02-23
Przeczytana: 21 lutego 2015

Książka naprawdę dla dzieci. Słoń w kratkę? Coś fantastycznego! Historyjki są niesztampowe, a jednocześnie mają odbicie w codzienności lub też są w zasięgu wyobraźni najmłodszych. Każda bajeczka jest zakończona pointą i zdaniem kluczem. Tworzą spójną całość, wydarzenia następujące po sobie wynikają z poprzednich. Bardzo ładne ilustracje, bezpretensjonalne, kolorowe, czytelne. Intrygujące imiona postaci, pewnie nie spoczniemy, póki ich wszystkich nie spamiętamy :)

melody | 2015-02-03

Ciekawa oraz bardzo łanie wydana książka. Córka non stop do niej wraca :)

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

jest rewelacyjna każde opowiadanie uczy czegoś innego o życiu

sweetdream | 2016-10-31
Przeczytana: 2016 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Elmer to jeden z najbardziej znanych bajkowych słoni na całym świecie. Ten sympatyczny zwierzak przyciąga jak magnes wielbicieli pięknych opowieści dla dzieci. Historie z jego udziałem są wyjątkowe, wartościowe i co najważniejsze podobają się małym czytelnikom.

Zapraszam do zapoznania się z Wielką Księgą Przygód Elmera, która jest prawdziwą gratką dla fanów słonia w kratkę :-) Duży format, z piękną, kolorową okładką od razu zachęca do rozpoczęcia czytania. W środku znajdziemy cztery bajki z przygodami Elmera, które są bardzo ciekawe. Kilka słów na temat każdej z nich:

ELMER i Wilbur

Wilbut to kuzyn Elmera, który lubi psikusy i jest doskonałym brzuchomówcą. Pewnego dnia gdzieś się zapodział :-) Po wielu poszukiwaniach słoń odnalazł się... na drzewie. I tu pojawił się problem :-) Bo jak słoń ma stamtąd zejść? Ale na wszystko jest sposób i wspólnymi siłami można zdziałać wiele :-)

ELMER i zagubiony miś

Jedno małe słoniątko zgubiło ukochanego...

Maluszkowe Inspiracje | 2014-09-23
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Co takiego jest w tym słoniu, że dzieci na całym świecie go kochają?
To pytanie zadawałam sobie czytając liczne pochlebne recenzje przygód Elmera w różnych miejscach.
Postanowiłam przekonać się o tym osobiście :-)
Elmer i jego "Wielka księga przygód" zagościli również u nas.
Pierwsze wrażenie? Bardzo ładnie wydana książka w twardej oprawie. Ilustracje nieskomplikowane, ale przyjemne. Proste, niezbyt długie opowiadania, z przesłaniem.
Pozornie - nic nadzwyczajnego.

Jest jednak w tej książce coś, co niezwykle przyciąga dzieciaki :-)
Sama nie wiem, co to takiego, ale coś niewątpliwie jest!
Córka ma dopiero 21 miesięcy, ale o przygodach słonia w kratkę ("Elmela") może słuchać i słuchać. Na ilustracjach pokazuje różne szczegóły, o wszystko pyta, głośno liczy ptaszki, słonie i co tam jeszcze jej się nawinie :-) A jak kończymy czytać jedno opowiadanie domaga się powtórki swoim słynnym "jeście raz"!
Cieszy się, smuci, dziwi wraz z bohaterami książeczki :-)
W wielkiej księdze zawarto 4...