Elmer. Wielka księga przygód

Okładka książki Elmer. Wielka księga przygód
David McKee Wydawnictwo: Papilon Cykl: Elmer literatura dziecięca
literatura dziecięca
Elmer
Elmer and Wilbur, Elmer and the Lost Teddy, Elmer and Grandpa Eldo, Elmer and the Rainbow
Papilon
2012-01-01
2012-01-01
Maria Szarf
opowiadanie dziecięce angielskie Elmer Maria Szarf

Okładka książki Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Agnieszka Żelewska
Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Ag...
Okładka książki Mama Mu na huśtawce Sven Nordqvist, Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Mama Mu na huś... Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza Helena Bechlerowa, Sławomir Grabowski, Marek Nejman, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Danuta Wawiłow
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Pan Kuleczka Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak
Pan Kuleczka Elżbieta Wasiuczyńs...

Jedna z ukochanych serii moich corek. Kazda po kolei przechodzila faze Elmera. Dla dzieci juz od dwoch lat. Koniecznie!

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Elmer to jeden z najbardziej znanych bajkowych słoni na całym świecie. Ten sympatyczny zwierzak przyciąga jak magnes wielbicieli pięknych opowieści dla dzieci. Historie z jego udziałem są wyjątkowe, wartościowe i co najważniejsze podobają się małym czytelnikom.

Zapraszam do zapoznania się z Wielką Księgą Przygód Elmera, która jest prawdziwą gratką dla fanów słonia w kratkę :-) Duży format, z piękną, kolorową okładką od razu zachęca do rozpoczęcia czytania. W środku znajdziemy cztery bajki z przygodami Elmera, które są bardzo ciekawe. Kilka słów na temat każdej z nich:

ELMER i Wilbur

Wilbut to kuzyn Elmera, który lubi psikusy i jest doskonałym brzuchomówcą. Pewnego dnia gdzieś się zapodział :-) Po wielu poszukiwaniach słoń odnalazł się... na drzewie. I tu pojawił się problem :-) Bo jak słoń ma stamtąd zejść? Ale na wszystko jest sposób i wspólnymi siłami można zdziałać wiele :-)

ELMER i zagubiony miś

Jedno małe słoniątko zgubiło ukochanego misia. Elmer postanowił pożyczyc mu swoją przytulankę i pomóc malcowi. Słoń w kratkę szukał przytulanki wszędzie i pytał o nią wszystkie napotkane zwierzęta. Po jakimś czasie usłyszał wołanie misia o pomoc... Ale czy na pewno to miś go wołał? :-)

ELMER i dziadek Eldo

Elmer odwiedził swojego dziadka Eldo i podarował mu zebrane owoce. Nasz bohater zaczął wspominać wspólnie spędzany czas. Ale jego dziadek twierdził, że nic nie pamięta. Słonie wybrały się więc na wspólny spacer i świetnie się bawili, robiąc rzeczy, które kiedyś sprawiały im przyjemność. Może słonie wcale nie są takie zapominalskie ;-)

ELMER i tęcza

Elmer schował się z innymi słoniami w jaskini przed burzą. Po chwili ich oczom ukazała się tęcza bez kolorów, Elmer chciał jej oddać swoje barwy, więc szukał z innymi zwierzętami jej końca. Gdy udało się mu go znaleźć udało się odzyskać barwy bez straty swoich. Jak to możliwe, przeczytajcie sami. Dla mnie to ulubiona bajka z całej księgi :-)

Wielka Księga Przygód to świetnie wydana i napisana książka dla dzieci w różnym wieku. Mamy w niej sympatycznego bohatera, piękne ilustracje i wartościowy przekaz. Dodatkowo na końcu znajdziemy obrazek do kolorowania. Czego chcieć więcej? :-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Zapraszam do zapoznania się z Wielką Księgą Przygód Elmera, która jest...

Rewelacja!Wiele razy przeczytana na dobranoc!

Rewelacja!Wiele razy przeczytana na dobranoc!

Treść Elmera jest znakomita.
Ilustracje są tak niezwykłe i bogate, że dziecko długo im się przygląda i chyba nie może uwierzyć w to, co widzi. Zaskakują ilością barw np. stada kolorowych tańczących słoni czy śmiejących się hipopotamów. Do tego powyginane w każdym możliwym kształcie drzewa, krzewy, owoce, ukryte wśród nich drzemiące zwierzęta, rozkoszne niebieskie ptaszki z żółtymi dziobami. To jest bujna, pełna energii i życia dżungla.

Treść Elmera jest znakomita.

Książka naprawdę dla dzieci. Słoń w kratkę? Coś fantastycznego! Historyjki są niesztampowe, a jednocześnie mają odbicie w codzienności lub też są w zasięgu wyobraźni najmłodszych. Każda bajeczka jest zakończona pointą i zdaniem kluczem. Tworzą spójną całość, wydarzenia następujące po sobie wynikają z poprzednich. Bardzo ładne ilustracje, bezpretensjonalne, kolorowe, czytelne. Intrygujące imiona postaci, pewnie nie spoczniemy, póki ich wszystkich nie spamiętamy :)

Ciekawa oraz bardzo łanie wydana książka. Córka non stop do niej wraca :)

Ciekawa oraz bardzo łanie wydana książka. Córka non stop do niej wraca :)

Elmera pokochałam bardzo szybko. Kolorowy słoń przykuł moją uwagę pewnego dnia. Zawładnął moim sercem w jednej z księgarń. Z księgarni wyszłam z trzema książeczkami o Elmerze - wierząc i czując, że mojemu niemalże trzyletniemu synkowi nowy przyjaciel przypadnie do gustu. Nie myliłam się. Elmer okazał się godnym towarzyszem mojego szkraba.

Elmer i mój maluch zaprzyjaźnili się natychmiast i od dnia, w którym synkowi niezwykłego słonia przedstawiłam spotykamy się codziennie. Często podczas lektury książeczek, ale nie tylko. Elmer, małpki, wąż towarzyszą nam również podczas innych zabaw np. tych z samochodzikami. Wyobraźnia maluszków nie zna granic, i kiedy mój synek bawi się autami i przykładowo jedzie wozem strażackim ugasić pożar, nagle wzywa do pomocy Elmera i jego przyjaciół. Upodobał sobie małpki i węża, ale wiele jeszcze przed nami. Czym słoń w kratkę zasłużył sobie na taką pochwałę i przyjaźń dziecka? Niewątpliwie tak.

„Elmer. Wielka księga przygód” to aż 4 nowe przygody słonia - Elmer i Wilbur , Elmer i zagubiony miś, Elmer i dziadek Eldeo oraz Elmer i tęcza. Każda inna i wyjątkowa. Wspólnym mianownikiem opowiadań jest mądry przekaz, który ma na celu kształtowanie dobrych manier u dziecka, wyjaśnianie na czym polega przywiązanie do ulubionego misia, rozwijanie więzi rodzinnych, poznawanie wzorców zachowań i przekazywanie wiedzy traktującej o zjawiskach przyrodniczych.

Spotkanie z kuzynem Wilburem to pierwsza historia opowiedziana w księdze. Wilbur jest niesamowity, gdyż kocha robić psikusy używając przy tym swojego głosu. W następnej historii Elmer stara się odnaleźć zagubionego przez małego słonia pluszowego misia, misia z którym słoniątko zawsze kładzie się do snu. Dowiemy się także o spotkaniu Elmera z jego dziadkiem oraz ich spacerze, podczas którego wyruszą w podróż pełną wspomnień z przeszłości. Przeczytamy też o tym jak Elmer próbował przywrócić tęczy jej kolory.

Masa kolorów, sympatyczne zwierzaki, piękne historie i świetny przekaz to niewątpliwie atuty tej księgi. Twarda okładka to kolejny plus, szczególnie dla tych małych dzieciaczków, które lubią przeglądać książki na szybko, nie zważając jeszcze za bardzo na to, czy zagną kartkę czy też nie – choć i to często jest nieuniknione i raczej niezależne od rodziców. „Elmera. Wielka księgę przygód” polecam każdemu rodzicowi poszukującemu ciekawych opowieści przemawiających do ich pociech. Słoń na pewno okaże się miłym przyjacielem, a to, że jest tak kolorowy tym bardziej korzystnie wpłynie na jego ocenę. Przygody Elmera nauczą lub wskażą właściwą drogę do zrozumienia pewnych relacji i zjawisk i będą stanowiły świetną zabawę. Dodatkowo na końcu książki znajduje się niespodzianka dla dzieci. Rysunek Elemera wymagający kolorowania. Niebywała frajda dla dzieci. Polecam!

Elmer i mój maluch zaprzyjaźnili...

Co takiego jest w tym słoniu, że dzieci na całym świecie go kochają?
To pytanie zadawałam sobie czytając liczne pochlebne recenzje przygód Elmera w różnych miejscach.
Postanowiłam przekonać się o tym osobiście :-)
Elmer i jego "Wielka księga przygód" zagościli również u nas.
Pierwsze wrażenie? Bardzo ładnie wydana książka w twardej oprawie. Ilustracje nieskomplikowane, ale przyjemne. Proste, niezbyt długie opowiadania, z przesłaniem.
Pozornie - nic nadzwyczajnego.

Jest jednak w tej książce coś, co niezwykle przyciąga dzieciaki :-)
Sama nie wiem, co to takiego, ale coś niewątpliwie jest!
Córka ma dopiero 21 miesięcy, ale o przygodach słonia w kratkę ("Elmela") może słuchać i słuchać. Na ilustracjach pokazuje różne szczegóły, o wszystko pyta, głośno liczy ptaszki, słonie i co tam jeszcze jej się nawinie :-) A jak kończymy czytać jedno opowiadanie domaga się powtórki swoim słynnym "jeście raz"!
Cieszy się, smuci, dziwi wraz z bohaterami książeczki :-)
W wielkiej księdze zawarto 4 opowiadania o Elmerze i jego przyjaciołach.
W pierwszym - Elmer i Wilbur - poznajemy kuzyna naszego kraciastego słonika. Żeby było ciekawiej Wilbur jest brzuchomówcą i nagle gdzieś się zapodziewa. Wszyscy angażują się w poszukiwania, a Wilbur nie może oprzeć się pokusie, żeby coś spsocić :-)
Kolejna historia - Elmer i zagubiony miś - jest moją ulubioną :-)
Słoniątko gubi swojego ukochanego misia i Elmer wyrusza na jego poszukiwanie. W końcu go odnajduje, ale nie jest to zwyczajne spotkanie. Czyżby miś zaczął mówić? ;-)
Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/01/sonik-na-szczescie.html

Co takiego jest w tym słoniu, że dzieci na całym świecie go kochają?
Postanowiłam przekonać się o tym osobiście :-)
Elmer i jego "Wielka księga przygód" zagościli również u nas.

jest rewelacyjna każde opowiadanie uczy czegoś innego o życiu

jest rewelacyjna każde opowiadanie uczy czegoś innego o życiu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kiedy tylko "Elmer. Wielka księga przygód" zagościł w moim domu, od razu wiedziałam, że to będzie godna uwagi pozycja dla mojego dziecka. Wystarczyło mi jedno spojrzenie na moją córkę, żeby przekonać się, iż ta książka z pewnością przypadnie jej do gustu. Jak tylko zobaczyła tę dużą niebieską książkę, od razu przysiadła obok mnie i prosiła, abym przeczytała jej historię, która kryła się w jej wnętrzu. Jakież było jej zaskoczenie, kiedy okazało się, że zamiast jednej bajki, w środku znajdują się aż cztery przygody kolorowego słonia w kratkę o imieniu Elmer.

Jak już wspomniałam w książce przeczytamy o czterech przygodach niezwykłego słonia. Spotkamy się z jego kuzynem Wilburem, który słynie z tego, że uwielbia robić psikusy, a zwłaszcza takie z użyciem własnego głosu. Poza tym Elmer wyruszy na poszukiwanie zaginionego pluszowego misia, którego zgubiło słoniątko. A problem jest poważny, gdyż maluch bez swojego ukochanego pluszaka nie potrafi zasnąć. Przeczytamy również o wizycie Elmera u jego dziadka Eldo. Wspólnie wybiorą się na spacer, podczas którego będą przywoływali przyjemne wspomnienia z przeszłości. Ostatnia historia dotyczy tęczy, która z niewiadomych powodów utraciła swoje piękne kolory. Nasz słoń w kratkę postawi sobie za cel przywrócenie tęczy jej dawnego wyglądu.

Każda z historii niesie ze sobą pewne przesłanie. Opowieść o Wilburze uczy nas, że czasami nie warto stroić sobie z kogoś żartów, gdyż jeśli wpadniemy w kłopoty i będziemy wzywać pomocy, to możemy jej nie uzyskać. Dlaczego? Bowiem każdy dojdzie do wniosku, że zapewne ponownie żartujemy, że to kolejny z naszych wygłupów, dlatego zignoruje nasze prośby. Poszukiwania misia dowiodą, że nie ważny jest wygląd ukochanego pluszaka, gdyż dla jego właściciela jest on wyjątkowy i jedyny na świecie, bez względu na to, czy się czymś szczególnym wyróżnia, czy też jest całkiem zwyczajny. Spotkanie Elmera z jego dziadkiem Eldo pozwoli zrozumieć dziecku, że najważniejsze w życiu są więzy rodzinne i pamięć o swoich bliskich. Ostatnia historia dowodzi, że na świecie istnieją rzeczy, którymi można obdarowywać innych bez obawy, że sami to utracimy. A o czyn mowa? O szczęściu i miłości. Jednym i drugim można się wielokrotnie dzielić i tym samym sprawiać, że świat wokół nas stanie się o wiele lepszy.

Książka jest doskonale wykonana. Twarda okładka oraz dobrej jakości papier to główne atuty tej pozycji. Na uwagę zasługują również ilustracje. Są duże, wielokolorowe i bardzo sympatyczne. Nie można zapomnieć również o użytej czcionce. Duża i wyraźna z pewnością ułatwi lekturę nie jednemu dziecku. Oprócz tego na końcu książki znajduje się mała niespodzianka dla dzieci - obrazek Elmera do pokolorowania. To było nasze pierwsze spotkanie ze słoniem w kratkę, ale jestem pewna, że nie ostatnie. Przygody Elmera tak bardzo spodobały się mojej córce, że z pewnością sięgnę po inne jego przygody. Jako mama mogę spokojnie polecić "Elmera. Wielką księgę przygód" wszystkim rodzicom, którzy poszukują dla swoich pociech ciekawych książek, do których ich dzieci będą z chęcią wracały. Jestem absolutnie pewna, że ta książka przypadnie do gustu nie jednemu młodemu czytelnikowi.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mego bloga: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2013/04/213-elmer-wielka-ksiega-przygod-david.html

• Dla dzieci
  • Dziecięce