Klan wilczycy

Maite Carranza Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Wojna czarownic (tom 1) literatura młodzieżowa
La guerra de las brujas. El clan de la Loba
Marcin Sarna
Jaguar
Maite Carranza literatura młodzieżowa wojna czarownic klan wilczycy literatura hiszpańska czarownice
La guerra de las brujas. El clan de la Loba
Wojna czarownic (tom 1)
literatura młodzieżowa
Marcin Sarna

Męczyłam się czytając tę książkę. Wojna czarownic brzmiała obiecująco, a wyszły flaki z olejem.

Cały świat jest mega nudny, praktycznie wszyscy bohaterowie są papierowi prócz naszej małej Anaid. Ją można znienawidzić od samego początku. Raz, że dziewczyna ma 14 lat co już mnie zniechęca, dwa jeszcze autorka postanowiła zrobić z niej aspołeczną introwertyczkę, ale taką mega...

Książka mnie wciągneła mimo tego, że już po pierwszym rozdziale miałam wrażenie, że jest to książka idealna dla nastolatek. Mysle ze ona idealnie opisuje problemy dorastania, szczegolnie dziewczynek i gdybym czytala ja majac 14 lat bylabym zachwycona. Tak czy siak oceniam ją, z perspektywy domiemanego przez autorke odbiorcy na 7 😊

Klan Wilczycy to pierwsza część cyklu Wojna Czarownic. Jak na razie przeczytałam jedynie tę część, ale nie wykluczam sięgnięcia po Lodową pustynię i Przekleństwo Odi, tym bardziej, że jeszcze na razie stoją na półce.
Ale raczej nie chodzi o tę półkę, ale o samą treść.
Przypadkiem wzięłam do ręki, przypadkiem otworzyłam pierwszą stronę i zaczęłam czytać.
Oj, to książka dla...

Wypożyczyłam tę książkę w ramach eksperymentu mimo że nie znałam o niej opinii a okładka nie bardzo przypadła mi do gustu.
Podobała mi się droga Anaid od brzydkiej kujonki do ładnej i utalentowanej czarownicy. Powiem szczerze, że spodziewałam się takiego zakończenia, ale i tak czytało mi się szybko i przyjemnie. Z czystym sumieniem daję 7/10.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Nie walcz z bólem ani hałasem, one są częścią ciebie. Nie odrzucaj ich, odczuwaj ból, oddychaj głęboko, wsłuchuj się w dźwięki, jakie rozbrzmiewają w twoim wnętrzu. Zaakceptuj je i połącz w jedno."

Może być, ale dlaczego głównej bohaterce znowu się udaje to co wszystkim innym nie?!

Fantastyczna książka opowiadająca o nastoletniej czarownicy. Nie chciałoby się od niej odrywać.

Dobra fantastyka w XXI wieku.

Książka super. Chyba jeszcze nigdy nie czytałam książki o czarownicach, nie licząc oczywiście Harry'ego Potter'a. Koniecznie muszę przeczytać kolejną część. Trochę zdenerwował mnie ten chłopak... Tak to jej nie znał, nie lubił i wgl. A jak piersi jej urosły, figura się ukształtowała i włosy urosły to nagle sobie o niej przypomniał. No brak słów. Ale tak to książka super....

Dokładnie nie pamiętam, czemu wybrałam akurat tę książkę. Może to z powodu okładki, opisu albo tego, że mam „fazę” na czarownice. Nie mogę powiedzieć, że wciągnęła mnie całkowicie, ale też nie była to strata czasu.

Zainteresowanie tą powieścią była jak bujanie się na huśtawce. Raz miałam ochotę czytać rozdział po rozdziale, a za drugim razem tak bardzo mnie nie...

Dyskusje

1 870