Okładka książki Krajobrazy Japonii. Drzeworyt japoński ukiyo-e i shin hanga ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie Katarzyna Maleszko
Katarzyna Maleszko Wydawnictwo: Neriton sztuka
sztuka
Neriton
2005-01-01
2005-01-01
japonia kultura Japonii malarstwo sztuka japońska drzeworyt

Okładka książki Historia sztuki Stephen Farthing, Piotr Lewiński, Katarzyna Maleszko, Małgorzata Szubert
Historia sztuki Stephen Farthing, P...
Okładka książki Sztuka Europy Wschodniej, t. 4 Irina Gavrash, Katarzyna Maleszko, Jerzy Malinowski
Sztuka Europy ... Irina Gavrash, Kata...
Okładka książki Jelce mieczy japońskich z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie Katarzyna Maleszko, Krzysztof Polak
Jelce mieczy j... Katarzyna Maleszko,...

Doskonała książka, aż szkoda, że taka króciutka. Rzadko się zdarza, żeby autor publikacji naukowej miał tak lekkie pióro i potrafił przybliżyć czytelnikowi zagadnienie w sposób bardzo przystępny, niczego nie spłycając. Maleńka monografia Maleszko przedstawia nieczęsto prezentowane na wystawach drzeworyty japońskie ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie - w pracy, poza omówieniem najpiękniejszych eksponatów, znajduje się również historia kolekcji oraz krótki rys o powstaniu i dziejach japońskiego drzeworytu.

(A temu, kto wyrwał stronę 93/94 niech język kołkiem stanie).

• Japonia
  • Japonia