Jest dobrze. Książeczka do psychoterapii

Okładka książki Jest dobrze. Książeczka do psychoterapii Bartosz M. Wrona
Okładka książki Jest dobrze. Książeczka do psychoterapii
Bartosz M. Wrona Wydawnictwo: Nowy Horyzont Cykl: Nadzwyczajna zwyczajność (tom 1) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Nadzwyczajna zwyczajność (tom 1)
Nowy Horyzont
2011-01-01
2011-01-01
psychoterapia

Okładka książki Albert Einstein. Potęga i piękno umysłu. Tom I. Dzieciństwo i młodość (1879-1905) Justyna Jaciuk, Maciej Rajewski, Łukasz Tomys
Albert Einstei... Justyna Jaciuk, Mac...
Okładka książki Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa Monika Szubrycht, Monika Wasilewska
Jak być szczęś... Monika Szubrycht, M...
Okładka książki Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski
Uwięzieni w sł... Agnieszka Kozak, Ja...
Okładka książki Mózg na detoksie. Oczyść swój umysł, by sprawniej myśleć, wzmocnić relacje i znaleźć szczęście Kristin Loberg, Austin Perlmutter, David Perlmutter
Mózg na detoks... Kristin Loberg, Aus...

Krótka, szybko się czyta, bardzo konkretna. Autor zwięźle przedstawia wiele tematów poruszanych w trakcie terapii.
Cięty dowcip Autora może nie wszystkim przypaść do gustu. Pomijając jednak ten aspekt książka warta przeczytania, czy też przesłuchania.

„Jest dobrze. Książeczka dobrze do psychoterapii” autorstwa Bartosza M. Wrony to niezwykle cenna pozycja dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i skutecznie działać, stawiając czoła trudnościom bez porównywania się z innymi! Ta książka przypomina podróż przez gąszcz problemów, myśli i wyzwań, nieustannie rezonując w czytelniku.

Autor w przystępny sposób przedstawia czytelnikowi różne techniki i narzędzia psychoterapeutyczne, gdy jesteśmy zdenerwowani, zestresowani i pełni lęku. Jednak to, co odróżnia tę książkę od innych, to pełne zrozumienie i empatia wobec czytelnika. Wrona nie tylko tłumaczy, jak działa umysł i emocje, ale również stara się stworzyć atmosferę zaufania i akceptacji, co sprawia, że ​​czytelnik czuje się bezpiecznie i chętnie eksploruje swój wewnętrzny psychiczny świat.

W Twoim sercu są dwa psy. Jeden chce zmian, drugi się ich boi. Oba są jednakowo silne. Wszystko zależy więc od tego, którego z nich karmisz.

Książka składa się z kilku rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innemu aspektowi psychoterapii. Autor omawia tematy takie jak radzenie sobie ze stresem, lękiem, depresją, budowaniem zdrowych relacji, samoakceptacją, odpowiedzialnością i wieloma innymi zagadnieniami. Przytaczając liczne przykłady z życia oraz przypadki z praktyki lekarskiej, autor pomaga czytelnikowi lepiej zrozumieć omówione zagadnienia.

Wrona posługuje się jasnym i zrozumiałym językiem, unikając zbędnych terminów technicznych. Dzięki temu książka jest czytelna dla każdego, niezależnie od stopnia znajomości psychologii. To, co dodatkowo wyróżnia tę książkę, to dostępne ćwiczenia praktyczne. Czytelnik może je wykonać, co pozwoli mu w naturalny i osobisty sposób zagłębić się w zawartą w książce wiedzę.

To, co o sobie myślisz, warunkuje to, jak siebie traktujesz, czego od siebie wymagasz, po co odważasz się sięgać.

„Jest dobrze. Książeczka do psychoterapii” to nie tylko poradnik, ale także wsparcie i przewodnik w podróży ku lepszemu samopoczuciu i zrozumieniu siebie. Bartosz M. Wrona stworzył tę książkę jako niezastąpioną towarzyszkę dla każdego, kto pragnie osiągnąć pełnię w życiu. To nie tylko skarbnica mądrości, ale także wsparcie dla umysłu, które jest niezbędne w drodze ku spełnieniu osobistych celów.

Podsumowując, książka Bartosza M. Wrony stanowi cenny przewodnik dla każdego, kto dąży do pełni życia. Jest ona nie tylko źródłem inspiracji, ale również niezastąpionym wsparciem dla umysłu w podróży ku osiągnięciu własnych celów. Wnosi do naszego życia nową perspektywę i przekonanie, że JEST DOBRZE.

Autor w przystępny sposób przedstawia...

Można tu poczuć lekki powiew coachingu, delikatnie wystraszyć się przypowieściami biblijnymi, ale w gruncie rzeczy to wszystko sprowadza się do bardzo prostego sedna.

Podejrzewam, że wysłuchanie audiobooka zamiast czytania tekstu bardzo podbiło moją ocenę. Myślę, że w wersji papierowej bardzo zmęczyłabym się tą książką. Tymczasem znalazłam w niej wiele przekonań, które kiedyś w sobie miałam i pielęgnowałam, tylko na skutek trudniejszych momentów odstawiłam na bok. Teraz mogłam sobie o nich przypomnieć i poczuć się o wiele lepiej :)...

To nie dla mnie. Po raz kolejny zawiodłem się na tego typu poradnikach. Ma jedna zaletę - jest krótka i pozwala szybko dokonać wyboru - wykopać ją jak najdalej od siebie.
Być może jedynym pozytywnym dla mnie przesłaniem wynikającym z tej pozycji jest to, że ja wcale nie potrzebuję takich porad.

Fajna książka, lekka, przyjemna, zabawna. Tak bardzo inna od wszystkich poradników, które do tej pory czytałam.

Choć słuchając jej nie korzystałam z psychoterapii, to czuję, że i tak sporo z niej wyciągnęłam, głównie pozytywnego myślenia o sobie i otoczeniu :)

Polecam każdemu!

Polecam każdemu!

Wartościowe i ciekawe przemyślenia. Świetnie się czyta dzięki inteligentnemu poczuciu humoru autora.
BTW: Według mnie okładka tego wydania jest strasznie „creepy” i nie pasuje do treści książki.

Autor wie o czym pisze. Pracuje na co dzień w Szpitalu Psychiatrycznym w Katowicach.Jest psychologiem. Pracuje z ludźmi i dla ludzi. Jego myśli są proste, ale przemyślane i odkrywcze.To zabawne że czasami rzeczy najprostsze wydają się najtrudniejsze do zrealizowania... Uwielbiam Jego zabawy słowem oraz niecodzienne rozmieszczenie tekstu i czcionki. Jeśli jesteście ciekawi tego czy u Was JEST DOBRZE? Zapraszam do lektury. Ja szczerze polecam.

'Jesteś pusty w środku, jak blondynka' - cytat z powyższej książki, no naprawdę cóż za poziom...
Szkoda czasu na słuchanie ludzi, którzy muszą upokarzać innych.

Szkoda czasu na słuchanie ludzi, którzy muszą upokarzać innych.

• Psychologia
  • Audiobooki