Bleach 9. Fourteen Days for Conspiracy

2011-04-01
2011-04-01
2005-10-10
Paweł Dybała
manga przygodowa sztuki walki shinigami akcja

Póki co historia nie traci rozpędu i to mi się podoba. Nie ma zbędnych dłużyzn i generalnie akcja zgrabnie płynie do przodu. Pojawiają się nowe postaci: Ichimaru, Ganju, Kūkaku i Aizen - sprawiający wrażenie najniewinniejszego człowieka pod słońcem. Jedno co mnie wkurza to głupota głównego bohatera. Znaczy, ja naprawdę rozumiem zamysły i to, że piętnastolatek nie ma oleju w głowie, ale to co Ichigo czasem odpierdziela to witki człowiekowi opadają i mózg domaga się spaceru. Poza tym wszystko jest naprawdę świetne: bardzo fajna kreska, postacie rysowane z ciekawych perspektyw, zabójcze miny Ichiego i reszty bandy, ładnie narysowana Jej Kotowatość Yoruichi <3
Co do fabuły: Ichigo, Inoue, Chad i Ishida trafiają wreszcie i nareszcie do Soul Society. Misja bojowa: "Na ratunek Rukii" jest jak najbardziej w toku, choć Ichigo zdaje się nader często zapominać, po co przenieśli się do Miasta Dusz. No ale kto by się tym przejmował? Na pewno nie postać ociekająca zajebistością ;]
I ja wiem, że powinnam to traktować z przymrużeniem oka, ale nie mogę sobie darować tej odrobiny złośliwości i marudzenia.

1969

Tomik 9 przywitał mnie megawstrętną tekturą robiącą za okładkę. Oczywiście załamała się na całej długości jak tylko spróbowałam przekartkować tomik.

W samym tomiku pojawiło się kilka nowych postaci, z czego chyba wszyscy zapowiadają się ciekawie. Ciekawe jak straciła rękę kobieta z okładki. I nie da się nie zauważyć, że ma obciachowy, niegustowny i bezsensowny dom :)
Biorę się za następny tomik.

W samym tomiku pojawiło się kilka nowych postaci, z czego chyba wszyscy zapowiadają się ciekawie. Ciekawe jak straciła rękę kobieta z okładki. I nie da się nie zauważyć, że ma obciachowy, niegustowny i bezsensowny dom...

Przeczytałam chociaż nie do końca - egzemplarz jaki zakupiłam był wybrakowany (puste kartki lub w połowie nie ma nic),więc musiałam oddać. Czy ktoś, kto ma tę mangę, miał taki sam problem co ja, czy tylko mój egzemplarz był wybrakowany?

Soul Society! No nareszcie. Już myślalam, że będę musiała dlużej na to czekac, a tu proszę ;) Teraz się dopiero zacznie akcja xD

Ten tom niesamowicie wciąga, co jest na pewno jego wielkim plusem.

Ten tom niesamowicie wciąga, co jest na pewno jego wielkim plusem.

• Manga
  • Mangi