ちょびっツ
chobits, persocon, komputer, manga
komiksy
innuendo

Na zdjęciu przysłanym na adres e-mailowy Minoru widnieje komputer bardzo podobny do Chii w towarzystwie pani Hibiya. Skąd dozorczyni na tej fotografii?
Jaki przyświeca cel nadawcy e-maila? Kim są Dita i Zima, dwójka depcząca Chii po piętach?
Hidekiego niepokoi nie tylko dziwna atmosfera wokół Chii, zaczyna zastanawiać się również nad tym, dlaczego komputery maja ludzkie postaci...

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2003

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2013-03-28

Hideki nie wie już co myśleć. Po odkryciu zdjęć z przeszłości, na których Chii jest razem z Hibiyą, stara się zrozumieć cel osoby, która mu je wysyła. Męczy go też pytanie dlaczego komputery mają ludzką postać?
Tymczasem Chii zostaje uprowadzona...

Cóż można o tym tomie powiedzieć poza tym, że jest rewelacyjną kontynuacją wszystkiego, co otrzymaliśmy do tej pory? Utrzymuje poziom, zachwyca, porywa i wzrusza i za to kocham tę mangę!

Kosz_z_Książkami | 2017-11-27

Historia o tym, że prawdziwe szczęście można znaleźć… na śmietniku. Chobits, jedna z najbardziej rozpoznawalnych mang grupy CLAMP, rozważająca zagadnienie, czy sztuczna inteligencja potrafi kochać, mimo upływu czasu wciąż jest warta, żeby po nią sięgnąć.

Hideki Motosuwa przenosi się ze wsi do Tokio, aby chodzić do szkoły przygotowawczej na studia. W tak dużym mieście czuje się obco, zwłaszcza, że jest zbyt biedny by pozwolić sobie na to co mają wszyscy inni dookoła – nowoczesne komputery. W tej historii przybierają one humanoidalne kształty i noszą nazwę perseconów. Ich możliwości natomiast przypominają… nowoczesne smartfony. Ku jego zaskoczeniu znajduje jeden… na śmietniku! Komputer ma wygląd ślicznej, nastoletniej dziewczyny, Hideki więc nie do końca wierząc swojemu szczęściu zabiera ją do domu. Tam w końcu udaje mu się ją uruchomić. Tak poznajemy Chii.

Poza parą głównych bohaterów czeka nas plejada także innych postaci, które również wiele wnoszą do historii m.in. koleżanka...

książek: 1948
Aiwlys | 2014-04-08
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Chi już dawno zyskała moją sympatię, dlatego szczerze jej kibicuję i jestem ciekawa dalszych losów. Jestem bardzo ciekawa, co będzie dalej.

Setsu | 2018-01-02
książek: 1900