Vampire Knight tom 1

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vampire Knight". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Waneko
Vampaia Naito
978-83-61023-67-8
komiksy
Amy

Początek historii trojga uczniów prywatnej szkoły Kurosu. Yuki, Zero i Kaname wraz z dyrektorem szkoły, strzegą mrocznego sekretu - istnienia wampirów w ludzkim świecie. Dodatkowo połowa uczniów tej właśnie szkoły nie jest ludźmi.

Komiks stał się bestsellerem we wszystkich krajach, w których został wydany.

źródło opisu: http://waneko.pl/?page_id=5&manga_id=52&tom_id=1

źródło okładki: http://waneko.pl/?page_id=5&manga_id=52&tom_id=1

Aleksandra | 2014-04-12
Przeczytana: 26 marca 2014

Moja przygoda z japońszczyzną niejako rozpoczęła się od tego tytułu. „Vampire Knight” to seria, do której mam ogromny sentyment – kiedy wychodziła wampiry jeszcze nie były tak popularne jak teraz, a ja nie czułam się skażona tymi istotami. To pozwoliło mi też na pełne cieszenie się tego typu rozrywką. Nie mogło zatem zabraknąć „Vampire Knight” na mojej półce, gdy znowu zaczęłam czytać mangi.

Hino Matsuri jest japońską artystką, pochodzącą z Hokkaido. Debiutowała w 1995 roku na łamach magazynu LaLa DX tytułem – „Ko no Yume ga Same Tara” (angielskie „When the dream is over”). Znana jest najbardziej z serii „Vampire Knight”.

Kurosu to jedynie z pozoru normalna szkoła z dwoma systemami zajęć – dziennych i nocnych. Tego typu podział jest niezbędny, by utrzymać w tajemnicy, iż pod dachem tej placówki uczą się nie tylko ludzie, ale również wampiry. Jednak środki ostrożności na tym się nie kończą.

Sekret, kryjący się za murami Akademii Kurosu, jest strzeżony przez Yuki Kurosu oraz Zero...

Yevoni | 2015-07-05
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane

Kreska rewelacyjna! Później jednak nie jest tak fajnie... Pierwsze tomiki mangi zachwycają i porywają. Każdy bohater ma swój własny charakterek, za który się go lubi bądź nie. Jednak kiedy akcja "nabiera tempa" to według mnie staje się rozmemłana i nie spójna. Kompletnie nie wiedziałam o co chodzi Kaname i po jaką chusteczkę ten cały konflikt. Yuki zamiast być heroiną wydaje mi się płaczliwą dziewusią, która non stop krzyczy "Kaname whyyy!" a Zero traci na stanowczości i blaknie.

Aypa | 2014-04-27
Na półkach: BLOG, Manga, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Z wyglądu książeczka, dość cienka, niewielkiego formatu. Obłożona obwolutą/okładką z głównymi bohaterami serii. Po szybkim przejrzeniu możemy stwierdzić, że jest to szkolna opowiastka, której narratorem jest dziewczyna. Jednak jak przyjrzymy się bardziej zauważymy jak precyzyjnie został ukształtowany przedstawiony świat...

Prywatny Zespół Szkół Kurosu, z pozoru zwykła placówka koedukacyjna. Internat, zajęcia, przewodniczący klas, dyżurni, grupka szkolnych idoli, tłumy piszczących dziewczyn, można by powiedzieć, że typowe szkolne życie, lecz tylko dla uczniów klas dziennych. Każdy uczący się w klasach nocnych jest wampirem. Całe przedsięwzięcie jest założone, po to by raz na zawsze zakończyć wojnę pomiędzy ludźmi, a nocnymi stworami. Przynajmniej takie są intencje pacyfistycznego, mającego bzika na punkcie swojej „córeczki”, dyrcia.

W miejscu gdzie roi się od bestii nocy, nie może zabraknąć strażników, którymi są „pociechy” wcześniej wspomnianego dyrektora. Piętnastoletnia Yuki...

Alice_in_Wonderland | 2011-05-07
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 05 maja 2011

Wszechogarniający bezsens, żałosne założenia fabularne i kolejna szkoła wampirów. Głupawi bohaterowie, którzy z założenia mieli być głębocy,są sztuczni i przesadnie dramatyczni. Brak większej fabuły. Wszystko sprowadza się do sztucznej miłości, może inaczej- jej braku. Cała manga polega na czerwienieniu się i podniecaniu krwią. Straszne? Chwilami zabawne? Zgadzam się w stu procentach.

Wampanella | 2013-10-03
Przeczytana: 2011 rok

Jest to jedna z moich pierwszych mang jakie kupiłam.W 1 tomie denerwowało mnie ciągłe powtarzanie,że szkoła jest podzielona na klasy dzienne i nocne.Wiem,że VK pojawiało się w magazynie co kilka miesięcy i autorka specjalnie to robiła dla przypomnienia,ale jest to denerwujące w wydaniu tomik owym.Po tym tomie miałam mieszane odczucia czy dalej kupować czy porzucić.Jednak po roku zdecydowałam kupić dalsze tomy i nie żałuje;)

LenaS | 2011-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

No cóż, błędem było to, że najpierw obejrzałam anime. Manga jest na prawdę dobra, charatkery bohaterów są tu o wiele wyraźniej pokazane a nie potraktowane po łebkach. Dla mnie samej kreska jest bardzo przyjemna, choć to zależy od gustu, lubię wszelkiego rodzaju ozdobniki, a inni znowu wolą wszystko mieć proste i przejrzyste. Mam nadzieje, że kolejne tomy wujaśnią mi nieścisłości i pytania jakie zostału po anime.

wampamira | 2013-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2013

10 lat temu zdarzyła się tragedia...
4 lata temu też...
a wszystkiemu winna jedna bestia....
wampir.!!!
tom I
czyli ogólne poznanie postaci
Yuki - sierota 17 lat uczennica klasy dziennej, strażniczka
Kaname- wampir, sierota, 18 lat w tym wcieleniu, klasa nocna, czysta krew
Zero - sierota, 18 lat uczeń klasy dziennej, strażnik
itp...
:I*U

Buka | 2012-05-09
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Fabuła nie jest rewelacyjna, ale ocena bardzo dobra należy się tej serii choćby za samą kreskę - czegoś takiego jeszcze nie widziałam i podejrzewam, że nieprędko zobaczę.

Justyna | 2014-04-02
Przeczytana: kwiecień 2014

To była moja pierwsza manga jaką udało mi się przeczytać.
I mam o niej dobre zdanie.
Manga jest świetna, a filmik niczego sobie.
Tylko troszkę za krótkie jak dla mnie.

Violet67 | 2015-12-07
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane