PAP w herbie

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-11713-8
pamiętnik, dziennikarz, PRL
buziaczek197

Świat oglądany z pozycji reportera agencyjnego jest zdumiewająco odmienny od świata "cywilów". Reporter stoi najczęściej za główną sceną wydarzeń, widzi wchodzących w nią i schodzących z niej "aktorów": polityków, przywódców, mężów stanu. Stamtąd też obserwuje różne powszechnie znane wydarzenia i jeśli dopisze mu szczęście, ogląda historię od strony kulis. Autor tej książki miał to szczęście. Ponad 30 lat spędził w kuluarach wielkiej i małej polityki w Polsce oraz jako korespondent na Węgrzech, w Chinach, w USA. Książka zawiera wiele wspomnień, anegdot, przemyśleń autora na temat znanych mu ludzi i wydarzeń.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-29