Romans palce lizać

Wydawnictwo: G+J
kasdepke, przepisy dla dzieci
asia

Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerów dla dzieci, dokonał tym razem niemożliwego. Napisał romans, który z równym zainteresowaniem przeczytają dziewczyny i chłopaki, dorośli i dzieci - a zwłaszcza głodomory! Bowiem jest to nie tylko historia trzech zakochanych panów w różnym wieku: Felka, taty Felicjana i dziadzia Felusia. "Romans palce lizać" to także książka kucharska. Czytelnicy znajdą tu efektowne, ale i proste w wykonaniu przepisy przyjaciół autora. Chłopaki, pamiętajcie - przez żołądek do serca! Chcecie poderwać dziewczynę? Poczęstujcie ją czymś smacznym. A jeśli dziewczyna poderwać się nie da, to na pociechę pozostaną przygotowane przez Was smakołyki. I przezabawna książka, do której będziecie wracać co chwila! Książka przeznaczona dla osób od lat 8 do 108!

źródło opisu: http://merlin.pl/Romans-palce-lizac_Grzegorz-Kasde...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Romans-palce-lizac_Grzegorz-Kasde...»

allison | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Bardzo zabawna, napisana lekko i błyskotliwie opowieść dla dzieci (i nie tylko, bo jak głosi podtytuł, jest to książka dla czytelników od lat 8 do 108:)).
Przeczytałam ją z pewnym ośmioletnim molem książkowym i oboje świetnie się bawiliśmy przy lekturze. Naszym faworytem od początku był kochliwy dziadek, którego sercowe perypetie są w stanie rozśmieszyć największego ponuraka.

Książka ma ładną oprawę - oprócz tekstu i zabawnych ilustracji sporo w niej barwnych, ale i prostych, podanych z poczuciem humoru przepisów kulinarnych, które mogą być okazją do wspólnej zabawy w kuchni.
Jutro zabieramy się za trzy wersje naleśników, z których hitem na pewno okażą się te z awokado - oj, będzie się działo:).

Adrian F | 2019-01-28
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Wiem, że to książka dla dzieci. Wiem, że nie jestem do końca jej docelowym odbiorcą. Nie przeszkadzało mi to jednak ubawić się słuchając jej. Jako szybki sposób na odstresowanie taka historyjka miłosna klanu Felicjanów sprawdza się bardzo dobrze. Szkoda, że jest bardzo krótka, za to pełna akcji.

JaBa | 2017-10-09
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 października 2017

Aż żałuję, że moje dzieci były już za stare na tę pozycję w momencie jej wydania. Przyjemnie by było z nimi śledzić losy trzech panów Felicjanów i zobaczyć, któremu każde z nich kibicuje.
Ale ponieważ na książce podano wiek czytelników od lat 8-miu do 108-miu, a się w nim mieszczę, to nadrabiam zaległości czytelnicze twórczości pana Kasdepke. A moje dzieci w przyszłości będą miały szansę na przeczytanie tej pozycji ze swoimi pociechami.
A jest tu i romans, i to potrójny, i część kulinarna czyli przepisy, że palce lizać.
Wspaniała pozycja do wspólnego czytania rodzica z dzieckiem, a potem do wspólnego odkrywania smaków, zapachów, przepisów tych z książki, a później i następnych.

Magdalena | 2015-04-26
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Uwielbiam twórczość Grzegorza Kasdepke i jestem trochę nieobiektywna w ocenie tego, co pisze ;) Kolejna urocza książka z mądrym przesłaniem :) Do tego fantastyczne i proste przepisy kulinarne - aż chce się pędzić do kuchni :)

Buba | 2018-06-08
Przeczytana: luty 2018

Oto dwie części miłosnych perypetii trzech panów Felicjanów:
"Romans palce lizać" i "Serce i inne podroby".
Oba tomy napisał Grzegorz Kasdepke.
Być może kierowało nim powiedzenie: "Przez żołądek do serca"? ;-)

"Romans palce lizać" już samym tytułem pobudza kubki smakowe,
aczkolwiek zawarte w tej książce przepisy nijak mają się do jej akcji.
Tytuł tomu drugiego "Serce i inne podroby" nie zachęca do sprawdzenia zawartych w nim przepisów.
Co prawda najstarszy z Felicjanów przyrządza owe podroby, ale ani reakcje najmłodszego Felka,
ani rozwój akcji nie skłaniają do sięgnięcia po owe przepisy. Czy taki był zamysł autora?

Każdy tom kończy się podziękowaniami dla konkretnych osób (znanych i mniej znanych) za konkretne
przepisy. Znaczy, że sprawdzone! To cenna uwaga :-)

Tyle o kulinarnej zawartości tomów, przejdźmy do fabuły i jej bohaterów.

Książki opowiadają o synu, ojcu i dziadku.
Każdy z nich jest zakochany, każdy próbuje zdobyć bądź odzyskać ukochaną:
Felek szkolną koleżankę,...

Ania | 2015-01-11

Dałam tę książkę w prezencie gwiazdkowym oczytanej ośmiolatce i mała zaśmiewała się do rozpuku. Super książka dla małych i dla dużych!

Kasia | 2018-10-05
Przeczytana: 11 kwietnia 2018