Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Literatura
9788376720647
Kuba i Buba, Warszawa, dla dzieci
linka

Świat się zmienia, ale Kuba i Buba są tak samo buńczuczni jak zawsze. Tym razem zabierają czytelników na pełną humoru wycieczkę po Warszawie. Zwariowane przygody, gry, zabawy, a nawet przepisy kulinarne – wszystko to znalazło się w kolejnej książce o jakże lubianych przez dzieci bliźniakach!

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kuba i Buba to rodzeństwo, które często ma głupiutkie pomysły. Książka opowiadająca o ich przygodach jest bardzo zabawna oraz zawiera wiele śmiesznych obrazków.

W pierwszym rozdziale Tu i tam z Kubą i Bubą rodzeństwo czekało na przyjście taty, bo kiedy wracał z pracy mówił „Idziemy na spacer”, lecz Kuba i Buba bardzo tego nie lubili. Tym razem ojciec dzieci postanowił, że to oni będą prowadzić wędrówkę na co bardzo się ucieszyli. Od tego momentu zaczyna się właściwa akcja książki. Na początek Buba kazała rodzinie ustawić się w pary a potem zaczęli zwiedzanie Warszawy, zobaczyli między innymi Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta. Kuba z Bubą zaczęli się kłócić o to, kto ma być przewodnikiem, ale na szczęście poszli do pizzerii i nic wielkiego się nie stało.

Następny rozdział książki opowiada o tym jak mama ma wizje. Widzi ona, że za mostem jest śmietnisko, a przecież wcześniej było piękne pole. Tata Kuby i Buby stwierdził, że mama jest wizjonerką, ponieważ na wcześniej...

Alexxx | 2013-04-01
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo ciekawa i zabawna książka. Polecam nie tylko młodszym czytelnikom:)

ola | 2013-10-27
Przeczytana: 14 lipca 2012