Cień i światło: Życie lorda Byrona

Wydawnictwo: Czytelnik
The absorbing fire
Byron
Aquilla

"Cień i światło" to dzieje Lorda Byrona. Opierając się na listach, pamiętnikach i notatkach poety, Kenyon zdecydował się napisać nie źródłową monografię, lecz, jak sam mówi... powieść o Byronie, wczuć się w jego psychikę, przedstawić jej rozwój od dzieciństwa aż do chwili przedwczesnej śmierci trzydziestosześcioletniego poety, opisać jego przygody, miłostki, niekiedy skandaliczne, małżeństwo poety oraz tajemnicze okoliczności towarzyszące jego zerwaniu, rozpacz, którą budziło w nim wrodzone kalectwo, zmienny stosunek do religii i żarliwe umiłowanie wolności, tak niepohamowane, że doprowadziło Byrona-Pielgrzyma do śmierci na wygnaniu, podczas walk o niepodległość Grecji.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://img.archiwumallegro.pl/?1086374155