Horoskopy na każdy dzień roku

Autor:
papier
Algoforos
8,33 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Od niepamiętnych czasów ludzkość zwraca uwagę swą na koło ekliptyki tj. na pozorną drogę Słońca po niebie.Nic dziwnego-wszak jest to miejsce,na którym styka się życie ziemi z życiem naszego organizmu słonecznego,obejmującego razem z planetami i ich księżycami nie mniej jak 37 globów. Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas...

Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas dookoła składa się z dwunastu równych części nazwanych znakami zodiaku.Doświadczenie zbierane przez ludzkość w przeciągu wielu tysięcy lat wykazało,że nawet każdy poszczególny stopień ekliptyki ma swe całkiem specjalne właściwości,odrębne od innych.
Charakterystyki niniejsze oparte są na tych odrębnych właściwościach każdego stopnia zodiaku wedle pozycji Słońca.Określenia te mają jednakże znaczenie dość ogólne-bowiem Słońce nie zawsze ściśle tego samego dnia znajduje się corocznie w tym samym stopniu zodiaku, np. w roku przestępnym,mimo to jednak sprawdzają się w życiu zadziwiająco.

źródło opisu: Przedmowa autora

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
dzosefinn | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo ciekawa publikacja, znaleźć w niej można charakterystykę osób urodzonych konkretnego dnia roku. Ze zdziwieniem przytakiwałam niektórym rewelacjom, przypisywanym do mojego dnia urodzenia. Zagłębiając się również w treści przypisywane moim przyjaciołom i rodzinie, wprost nie mogłam pohamować ze śmiechu. Niektóre fakty zgadzały się w 100%, a niektóre w 20, ale zawsze coś łączącego udało mi się znaleźć.
Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Naprawdę, warta otwarcia i poświęcenia kilku minut.

mewa | 2014-01-09

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica