Okładka książki Horoskopy na każdy dzień roku

Horoskopy na każdy dzień roku

Autor:
papier
Algoforos
8,33 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Od niepamiętnych czasów ludzkość zwraca uwagę swą na koło ekliptyki tj. na pozorną drogę Słońca po niebie.Nic dziwnego-wszak jest to miejsce,na którym styka się życie ziemi z życiem naszego organizmu słonecznego,obejmującego razem z planetami i ich księżycami nie mniej jak 37 globów. Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas...

Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas dookoła składa się z dwunastu równych części nazwanych znakami zodiaku.Doświadczenie zbierane przez ludzkość w przeciągu wielu tysięcy lat wykazało,że nawet każdy poszczególny stopień ekliptyki ma swe całkiem specjalne właściwości,odrębne od innych.
Charakterystyki niniejsze oparte są na tych odrębnych właściwościach każdego stopnia zodiaku wedle pozycji Słońca.Określenia te mają jednakże znaczenie dość ogólne-bowiem Słońce nie zawsze ściśle tego samego dnia znajduje się corocznie w tym samym stopniu zodiaku, np. w roku przestępnym,mimo to jednak sprawdzają się w życiu zadziwiająco.

źródło opisu: Przedmowa autora

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
dzosefinn | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo ciekawa publikacja, znaleźć w niej można charakterystykę osób urodzonych konkretnego dnia roku. Ze zdziwieniem przytakiwałam niektórym rewelacjom, przypisywanym do mojego dnia urodzenia. Zagłębiając się również w treści przypisywane moim przyjaciołom i rodzinie, wprost nie mogłam pohamować ze śmiechu. Niektóre fakty zgadzały się w 100%, a niektóre w 20, ale zawsze coś łączącego udało mi się znaleźć.
Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Naprawdę, warta otwarcia i poświęcenia kilku minut.

mewa | 2014-01-09

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku