Okładka książki Horoskopy na każdy dzień roku

Horoskopy na każdy dzień roku

Autor:
papier
Algoforos
8.33 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Od niepamiętnych czasów ludzkość zwraca uwagę swą na koło ekliptyki tj. na pozorną drogę Słońca po niebie.Nic dziwnego-wszak jest to miejsce,na którym styka się życie ziemi z życiem naszego organizmu słonecznego,obejmującego razem z planetami i ich księżycami nie mniej jak 37 globów. Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas dookoła sk...

Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas dookoła składa się z dwunastu równych części nazwanych znakami zodiaku.Doświadczenie zbierane przez ludzkość w przeciągu wielu tysięcy lat wykazało,że nawet każdy poszczególny stopień ekliptyki ma swe całkiem specjalne właściwości,odrębne od innych.
Charakterystyki niniejsze oparte są na tych odrębnych właściwościach każdego stopnia zodiaku wedle pozycji Słońca.Określenia te mają jednakże znaczenie dość ogólne-bowiem Słońce nie zawsze ściśle tego samego dnia znajduje się corocznie w tym samym stopniu zodiaku, np. w roku przestępnym,mimo to jednak sprawdzają się w życiu zadziwiająco.

źródło opisu: Przedmowa autora

Polecamy

Opinie czytelników
dzosefinn | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo ciekawa publikacja, znaleźć w niej można charakterystykę osób urodzonych konkretnego dnia roku. Ze zdziwieniem przytakiwałam niektórym rewelacjom, przypisywanym do mojego dnia urodzenia. Zagłębiając się również w treści przypisywane moim przyjaciołom i rodzinie, wprost nie mogłam pohamować ze śmiechu. Niektóre fakty zgadzały się w 100%, a niektóre w 20, ale zawsze coś łączącego udało mi się znaleźć.
Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Naprawdę, warta otwarcia i poświęcenia kilku minut.

mewa | 2014-01-09

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku