Okładka książki Horoskopy na każdy dzień roku

Horoskopy na każdy dzień roku

Autor:
papier
Algoforos
8.33 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Od niepamiętnych czasów ludzkość zwraca uwagę swą na koło ekliptyki tj. na pozorną drogę Słońca po niebie.Nic dziwnego-wszak jest to miejsce,na którym styka się życie ziemi z życiem naszego organizmu słonecznego,obejmującego razem z planetami i ich księżycami nie mniej jak 37 globów. Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas dookoła sk...

Już sumero-akadyjczycy przed sześciu tysiącami lat zauważyli,że ten pas życia kosmicznego otaczający nas dookoła składa się z dwunastu równych części nazwanych znakami zodiaku.Doświadczenie zbierane przez ludzkość w przeciągu wielu tysięcy lat wykazało,że nawet każdy poszczególny stopień ekliptyki ma swe całkiem specjalne właściwości,odrębne od innych.
Charakterystyki niniejsze oparte są na tych odrębnych właściwościach każdego stopnia zodiaku wedle pozycji Słońca.Określenia te mają jednakże znaczenie dość ogólne-bowiem Słońce nie zawsze ściśle tego samego dnia znajduje się corocznie w tym samym stopniu zodiaku, np. w roku przestępnym,mimo to jednak sprawdzają się w życiu zadziwiająco.

źródło opisu: Przedmowa autora

Polecamy

Opinie czytelników
dzosefinn | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo ciekawa publikacja, znaleźć w niej można charakterystykę osób urodzonych konkretnego dnia roku. Ze zdziwieniem przytakiwałam niektórym rewelacjom, przypisywanym do mojego dnia urodzenia. Zagłębiając się również w treści przypisywane moim przyjaciołom i rodzinie, wprost nie mogłam pohamować ze śmiechu. Niektóre fakty zgadzały się w 100%, a niektóre w 20, ale zawsze coś łączącego udało mi się znaleźć.
Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Naprawdę, warta otwarcia i poświęcenia kilku minut.

mewa | 2014-01-09

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku