Duchy

hunter

Fakty czy fikcja ?

Mollinka_90 | 2016-07-30
Przeczytana: 1999 rok

Przeczytałam tę niewielką książeczkę mając coś około 10 lat i wtedy opisy duchów, z podziałem, jaki stosują ich znawcy, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. I nie ukrywam, nieźle przestraszyły!

Obecnie, poszerzywszy nieco wiedzę na tematy spirytystyczne, mogę stwierdzić, że autorka przedstawiła tu po prostu kilka wybranych przykładów obecności istot spoza znanego nam świata, ale przy bliższym zbadaniu, część z nich można było wyjaśnić logicznymi argumentami. Często bowiem zdarzenia odbierane jako działanie psotnych duchów domowych tzw. poltergeistów, okazują się być na przykład efektem wadliwych instalacji czy notorycznych przeciągów.
Niemniej jednak, to czego się nie zna, wzbudza ciekawość i zasługuje na respekt.

Aleksander | 2016-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2016

Duchy, duchy, wszędzie duchy! Na pewno? Książka przedstawia podstawowy podział duchów według parapsychologów oraz przykłady spotkań z gośćmi z zaświatów, a także omawia sprawę spirytyzmu. Jednak najważniejsze w tej książce jest to, że pokazuje jak łatwo jest pomylić ducha z czymś z naszego świata( np. z uszkodzoną instalacją wodociągową) oraz jak ludzi łatwo oszukać.

Iza | 2011-12-29
Przeczytana: lipiec 1999

Książkę przeczytałam mając 14 lat, i jej ocena na podstawie moich notatek jest zgodna z moim odbiorem książki w tamtym czasie :)

tifa | 2016-08-26
Przeczytana: 27 sierpnia 2016