Smok Lubomił i tajemnice złości

Seria: Bajki o uczuciach
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
mateusz

Uczucia są zjawiskiem naturalnym. Gdy mamy z nimi kontakt i potrafimy je odpowiednio wyrażać, życie nabiera głębi, a relacje z innymi osobami pełni. Jeśli jednak ignorujemy je lub boimy się ich, zaczynamy mieć kłopoty. Skoncentrowani na sferze intelektu, często nie potrafimy posługiwać się naszą inteligencją emocjonalną. Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie rozwoju dziecka. Są one...

Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie rozwoju dziecka. Są one tak pomyślane, aby ułatwić rozpoznawanie, akceptowanie i właściwe okazywanie uczuć. Adresowane do dzieci w wieku 5-9 lat, także dorosłym mogą przynieść wiedzę na ten temat.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2004

źródło okładki: http://www.gwp.pl/1106,smok-lubomil-i-tajemnice-zlosci.html

Yooki | 2017-09-12
Przeczytana: 12 września 2017

Bardzo pomocna książka.
W naszych poszukiwaniach wyprzedziła nawet Lwa Staszka i Krainę Uważności.

Przyda się starszym dzieciom, chociaż 5-9 lat to moim zdaniem zawyżony przedział. Bardziej adekwatny wydaje mi się 4-6 lat.

Opowiadania, są tak skonstruowane że aż proszą się o komentarz. Stanowią znakomity punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem, pobudzają do przemyśleń.
Zwłaszcza dzieci, które ogarniają świat na tyle by zauważać, że pewne zachowania i sytuacje opisane w książce zdarzają się też w ich życiu. Mają swoje spostrzeżenia i wątpliwości.
Polecam szczególnie rodzicom, którzy nie za bardzo wiedzą jak z dzieckiem rozmawiać. Po tej książce pytania do dyskusji nasuwają się same.

Bezimienna | 2017-06-04
Przeczytana: listopad 2015