Mały słownik zoologiczny: Gady i płazy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mały Słownik Zoologiczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
gady, płazy, zoologia, zwierzęta, słownik
flora i fauna
wiedzima

"Gady i płazy" są kolejnym tomem z cyklu "Małych słowników zoologicznych", który obejmuje wydane już "Ryby", "Ssaki" i "Bezkręgowce" oraz przygotowywane do druku "Ptaki" i "Owady". Kolejne tomy przedstawiają krajowe i egzotyczne zwierzęta, ich systematykę, anatomię, fizjologię, ekologię, rozmieszczenie geograficzne i znaczenie gospodarcze. Każdy tom jest bogato ilustrowany, a ponadto wyposażony w komplet barwnych przeźroczy, niektóre zaś w pocztówkę dźwiękową z nagraniami głosowymi zwierząt.
Tom "Gady i płazy" zawiera ok. 450 haseł omawiających w układzie alfabetycznym bardziej znane, ważniejsze gatunki i wyższe jednostki systematyczne tej bardzo ciekawej, a mało jeszcze zbadanej grupy zwierząt.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne