Ludzie myśli, ludzie władzy, historia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "szara seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Literacka
Zeiten und Figuren. Schriften aus vier Jahrzehnten Wissen und Trauer. Historische Portraits und Skizzen Geschichtsschreibung als Literatur
83-7124-076-7
historia
verbo

Powiązanie historii i filozofii jest specjalnością niemiecką, głęboko osadzoną w tradycji humanistycznej, której Golo Mann jest dziedzicem. Golo Mann patrzył na świat jednocześnie okiem filozofa i okiem historyka.
Książka to przedstawienie wybitnych osobowości, tytuowych ludzi myśli, władzy i historii jaką współtworzyli. To również głęboka analiza samej historii i dziejopisarstwa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: internet