Moc i cesarzowa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przeznaczenie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-7489-331-2
literatura polska, XXI wiek
Dorota_1988

Komisarz Anna Sarnowicz zostaje wezwana na miejsce tajemniczego morderstwa. Grupa licealistów znalazła ciała kobiety i mężczyzny splecione w miłosnym uścisku. Okoliczności zbrodni są zadziwiająco podobne do sprawy, którą komisarz prowadziła przed rokiem. Czy to możliwe, że sprawcą znów jest obdarzony ezoterycznymi zdolnościami mężczyzna, który obecnie siedzi w więzieniu? A może ktoś, wzorując...

Czy to możliwe, że sprawcą znów jest obdarzony ezoterycznymi zdolnościami mężczyzna, który obecnie siedzi w więzieniu? A może ktoś, wzorując się na dawnych zbrodniach, pragnie kontynuować jego dzieło? Anna będzie musiała użyć wszystkich swoich umiejętności śledczych, aby rozwiązać tę sprawę. Czy to jednak wystarczy?

Liza | 2014-05-01
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

„Moc i cesarzowa” to trzeci kryminał z serii Przeznaczenie- bardzo krótki, z wątkiem dobrej magii i złych mocy, iluzji. Wartka, trzymająca w napięciu akcja, prosty język, są zaletami tej lektury. Bohaterowie: ci dobrzy walczą z czarnym charakterem, nie ma tu jednak rozbudowanej psychologii i wielu wątków pobocznych, ale fabuła jest dobrze przemyślana przez autorki. Czyta się bardzo szybko, z przyjemnością, kibicujemy komisarz by nie dała się rozdrażnieniu i niemocy wyjaśnienia tajemnic, by przyjaźń z wróżką Małgorzatą ocaliła ją od pełnego desperacji kroku. Klimat tajemnicy i parapsychologii budują również refleksje i słowa mordercy, ukazując determinację zła, by panować nad światem. Zakończenie sugeruje, że to wcale nie koniec, że Gerard nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Styl pisarek jest lekki i nie przysparzający kłopotów językowych.

Kryminał czysto rozrywkowy, z klimatem tajemniczych mocy. Myślę, że wart jest poświęconego czasu, choć bez fanfar.

aleksandraczyta | 2015-12-04
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Czuję wielkie rozczarowanie zakończeniem. Jest to ostatni tom serii a ostatnie zdania w książce wskazują na to, że może coś jeszcze być dalej. Sprawa może została rozwiązana ale bez wielkiego finału. Czuje niedosyt.

LadyBoleyn | 2011-06-05
Przeczytana: 26 maja 2011

Za pomocą seriali lub też książek kryminalnych łatwo porównać działania amerykańskiej i polskiej policji. Niewątpliwie, metody rozwiązania sprawy zagranicznych służb bezpieczeństwa wydają się być bardziej profesjonalne, jednakże nasze rodzime próby odnalezienia odpowiedzi na trudne pytania mają w sobie elementy przyciągające, dzięki czemu z przyjemnością śledzimy działania polskich funkcjonariuszy. Dzieje się tak być może dlatego, iż każdy z nas pragnie zauważyć, co stanie się, jeśli nasze życie potoczy się tak, jak przedstawionych bohaterów. Czytając „Moc i cesarzową” z uwagą śledziłam pracę komisarz Sarnowicz oraz jej wiernych towarzyszy.

Grupa licealistów odnajduje ciało kobiety i mężczyzny, którzy byli splecieni w miłosnym uścisku. Na miejsce zbrodni zostaje wezwana komisarz Anna Sarnowicz, która zauważa, iż rok temu doszło do podobnego morderstwa. Młodzież, która znalazła zwłoki, niestety nie potrafi niczego powiedzieć na temat ofiar ani też odnośnie tej...

Marta | 2011-06-01
Przeczytana: 25 maja 2011

Droga Tajemnico!

Jeśli mi powiesz, że zwariowałam to tak naprawdę wiele się nie pomylisz. Tylko czy czytanie książek jedna po drugiej można nazwać wariactwem? Moim zdaniem to uzależnienie. Ale o tym uzależnieniu to ja już nie raz wspominałam. Nie, absolutnie się tego nie wypieram. Wręcz przeciwnie, cieszę się, że je mam. Bo jak to mówią w życiu trzeba być od czegoś uzależnionym. A książki z wszystkich używek są najmniej niebezpieczne.

Skoro od jakiegoś czasu opowiadam Ci o książkach z serii „Przeznaczenie” duetu Gacek & Szczepańska dobrze by było gdybym opowiedziała coś więcej o autorkach. Otóż Katarzyna Gacek jest absolwentką psychologii natomiast Agnieszka Szczepańska – prawa, jednak żadna z nich nigdy nie pracowała w zawodzie. Obie za to ciągnęło w stronę literatury. Kilka lat temu postanowiły połączyć siły, w efekcie powstał bestseller, a duet pisarski Gacek & Szczepańska podbił rynek literatury kryminalnej (za okładką). Jak już wspominałam całkiem skutecznie.

„Moc i...

Kiti | 2013-02-23

Autorki nigdy nie pracowały w zawodzie, obie ciągnęło do literatury. Ich kryminały cechują się przede wszystkim humorem.

Komisarz Anna po raz kolejny już prowadziła śledztwo w sprawie zabójstwa, tym razem było ono specyficzne – ciało dwojga kochanków było ze sobą charakterystycznie splecione. Przypominało to sprawę sprzed lat, choć wydawało się to niemożliwe, gdyż tamci ludzie zostali aresztowani i odsiadywali kary. Świadkowie zdarzenia niewiele widzieli lub też nie chcieli podzielić się swoją wiedzą z policją. Władza miała trudne zadanie do wykonania, tymczasem ofiar zaczęło przybywać…

Akcja powieści toczy się w jednym z miast w czasach współczesnych.

Anna spotykała się z mężczyznami, jednak jej obecny partner opuścił ją, starała się o nim zapomnieć, lecz nie było to łatwe. Dodatkowo cały czas czuła się zmęczona przez co nie mogła skupić się na sprawie, którą miała prowadzić. Miała także synka, którego ojciec ją zostawił.

Małgorzata to jej przyjaciółka, która zawsze służyła...

90dorota90 | 2011-06-27

Trzecia i ostatnia ( do tej pory) część serii Przeznaczenie.

Po raz kolejny mamy przyjemność śledzić losy komisarz Anny Sarnowicz z warszawskiej policji. Tym razem zostaje ona wezwana na nad Wisłę, gdzie grupa licealistów, podczas wagarów, natknęła się na zwłoki dwójki ludzi. Pokrzywdzeni młoda kobieta i mężczyzna leżą ,,splecieni w miłosnym uścisku” bez wyraźnych ran czy też obrażeń. W pobliżu policjanci odnajdują motocykl oraz książkę ,,Romeo i Julia”. Obie te rzeczy zostały skradzione. Komisarz dostrzega w tej zbrodni podobieństwo do sprawy którą prowadziła rok wcześniej. Jednak oprócz miejsca, płci i ułożenia ciał nic nie łączy obu tych zdarzeń. Policja ma bardzo ciężki orzech do zgryzienia ponieważ nie mogą zidentyfikować ofiar a bez tego możliwość ich działania jest bardzo ograniczona. Po sekcji zwłok okazuje się, że młodym ludziom została podana bardzo silna trucizna.

Komisarz Sarnowicz stara się rozwiązać tą zagadkę. Jedna w między czasie dochodzi do kolejnych...

Manufakturatekstu | 2011-07-09

"Moc i Cesarzowa" to trzecia część cyklu Przeznaczenie autorstwa przyjaciółek Katarzyny Gacek i Agnieszki Szczepańskiej. Kryminał przedstawia kolejne śledztwo, które prowadzi policjantka z warszawskiego wydziału zabójstw komisarz Anna Sarnowicz, która korzysta przy tym z pomocy swojej przyjaciółki – jasnowidza i wróżki Małgorzaty. Na podstawie pierwszych części książki powstał polsatowski serial Przeznaczenie. Przyznam, że nie czytałam poprzednich książek serii, jednak nie przeszkodziło mi to w odbiorze tekstu, bo każda część stanowi odrębną historię.
Tym razem komisarz Anna Sarnowicz musi znaleźć zabójcę dwojga młodych ludzi, których ciała, splecione w miłosnym uścisku, zostały znalezione nad Wisłą. Jednak najbardziej niepokojące jest to, że rok wcześniej doszło do identycznego mordu, którego sprawca przebywa w więzieniu i, logicznie myśląc, nie może mieć z nowym zabójstwem nic wspólnego. Policjanci nie mają żadnego punktu zaczepienia, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów....

apple-pie | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

momentami dobre, momentami chce się wywalić książkę przez balkon.

Morrigan | 2016-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2016