Natura : moja pierwsza encyklopedia

Seria: Disney Uczy
Wydawnictwo: Egmont Polska
My first encyclopedia with Winnie the Pooh and friends : nature

Dlaczego liście żółkną jesieniąa Skąd się biorą chmurya Dlaczego pada deszcza Co to jest góra lodowaa Gdzie ziemia ma biegunya W znalezieniu odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych dotyczących przyrody pomagają dzieciom Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Piękne kolorowe ilustracje ułatwiają zrozumienie omawianych tematów. Okładka: twarda, Rok wydania: 2007,

Ida | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Bardzo dobra pozycja edukacyjna dla dzieci. Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi jest tutaj tylko "przykrywką" dla poznawania nowych interesujących rzeczy.
Konkretne informacje o otaczającym nas świecie. Są bliższe nam opisy; rzeki, jeziora, dębu, jabłka, marchwi, wiatru, chmur itp. Jak i te mniej znane na co dzień o jaskiniach, górach lodowych, planetach.
Wszystko podzielone tematycznie w rozdziałach; o wodzie, ziemi, niebie, roślinach i porach roku. Do tego przepiękne zdjęcia, chwilami tak realistyczne, że aż warzywko chce się zjeść albo położyć na plaży pod kokosową palmą :)
Polecam małym odkrywcom, a i duży przy okazji znajdzie na pewno coś, czego jeszcze nie wiedział. Ja na przykład nie miałam pojęcia jak nazywa się największy gejzer na świecie, a teraz już wiem :)

Pięknie ilustrowana encyklopedia. Idealna na pierwsze poznawanie świata. Moje dziecko ją uwielbiało. Polecam.

Leśna Wilczyca | 2015-08-30
Misia | 2015-08-03