Czechów trzech, czyli polskie łamańce jezykowe

Wydawnictwo: Sonia Draga
978-83-7508-299-9
Wiórek

Książka dla dużych i małych, dla umiejących już dobrze mówić i tych doskonalących trudną czasem sztukę. Któż bowiem bez przygotowania potrafi bezbłędnie powiedzieć „Konstantynopolitańczykowianeczka”? Niełatwe do wymówienia wyrazy, śmieszne zbitki słów i gry słowne, które bazują na homofonii, w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Joanny Furgalińskiej bawią, stanowiąc zarazem doskonałe ćwiczenia usprawniające aparat mowy i doskonalące dykcję.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

Marta | 2015-10-05