Moja pierwsza encyklopedia - zwierzęta

Wydawnictwo: Egmont Polska
My first Encyclopedia with Winnie the Pooh and Friends Animals
973-83-237-8098-4
figlarna24

Podczas wędrówki z Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci poznają fascynujący świat zwierząt i znajdują odpowiedzi na wiele pytań. Po przeczytaniu tej książki będą wiedziały, czy wszystkie pająki tkają pajęczynę, jaki kolor ma język niedźwiedzia polarnego oraz czy ptaki potrafią latać do tyłu. W każdym rozdziale zaznajomią się ze stworzeniami z innej grupy systematycznej. Dowiedzą się przede...

W każdym rozdziale zaznajomią się ze stworzeniami z innej grupy systematycznej. Dowiedzą się przede wszystkim, jak wyglądają i jak s ię rozwijają młode, co jedzą, gdzie żyją i jak spędzają czas.

kasiaman55 | 2019-07-20
Przeczytana: 2008 rok

Nie lubię się powtarzać, ale tym razem zrobię wyjątek. Piękne ilustracje, masa ciekawostek i mój ukochany Miś o małym rozumku. Informacje podane przystępnie, w formie pytań i odpowiedzi, duża czcionka.
Serdecznie polecam.

Ida | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Kolejna przygoda z edukacją, tym razem o zwierzętach. Podobnie jak w przypadku książki o naturze, przepiękne, realistyczne zdjęcia. Zwierzęta uchwycone w trakcie różnych sytuacji, różnym wieku. Jest kolorowo, wesoło i różnorodnie, o ptakach, ssakach, gadach, płazach, owadach czy mieszkańcach morskich głębin.
Przystępnie napisane, rzetelne informacje. Akurat tyle, ile potrzebuje mały, ciekawski człowiek, odkrywający świat. Bez zbędnych statystyk, liczb, czy trudnych do pojęcia spraw.
Polecam :)

figlarna24 | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 30 lipca 2012

Kubuś Puchatek został stworzony przez 14 października 1926 roku przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a.

W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku pojawiły się takie postacie jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś.

Od tego czasu, Kubuś stał się ikoną. Po wielkim sukcesie, jaki odniosła bajka o przygodach, tego rozkosznego, słodkiego miłośnika miodu, powstawały animację, filmy familijne , wszelkiego rodzaju książeczki, które bezpośrednio nawiązują do pierwowzoru. Czy to dobre , czy złe? Nie mnie to osądzać. Ale któż z nas nie kocha Kubusia Puchatka? Nie szuka wciąż ginącego ogonka z Kłapouchym?

Moją ulubioną postacią jest Tygrysek. Czemu? Bo, co tygryski lubią najbardziej? Brykać oczywiście. Ale, hola-hola, tu nie miało być o mnie , a o książce, którą chciałam Wam polecić.

Otóż, moje dzieciaki też kochają Kubusia i spółkę i namówiły mnie, by kupić im „Moja pierwsza encyklopedia- zwierzęta” . Kupiłam i był to bardzo trafny...