Moja pierwsza encyklopedia - zwierzęta

2008-01-01
2008-01-01
973-83-237-8098-4
Zuzanna Kondej, Małgorzata Szyszko-Kondej

Okładka książki Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole, czyli ważne sprawy małych ludzi Aneta Krella-Moch, Beata Ostrowicka
Lulaki, Pan Cz... Aneta Krella-Moch, ...
Okładka książki Świat Księżniczek. Kolekcja opowiadań. Walt Disney, praca zbiorowa
Świat Księżnic... Walt Disney, praca ...
Okładka książki Mali przyjaciele. Dziecięcy świat przygód Irena Landau, Marcin Przewoźniak
Mali przyjacie... Irena Landau, Marci...

Nie lubię się powtarzać, ale tym razem zrobię wyjątek. Piękne ilustracje, masa ciekawostek i mój ukochany Miś o małym rozumku. Informacje podane przystępnie, w formie pytań i odpowiedzi, duża czcionka.
Serdecznie polecam.

Serdecznie polecam.

Kolejna przygoda z edukacją, tym razem o zwierzętach. Podobnie jak w przypadku książki o naturze, przepiękne, realistyczne zdjęcia. Zwierzęta uchwycone w trakcie różnych sytuacji, różnym wieku. Jest kolorowo, wesoło i różnorodnie, o ptakach, ssakach, gadach, płazach, owadach czy mieszkańcach morskich głębin.
Przystępnie napisane, rzetelne informacje. Akurat tyle, ile potrzebuje mały, ciekawski człowiek, odkrywający świat. Bez zbędnych statystyk, liczb, czy trudnych do pojęcia spraw.
Polecam :)

Przystępnie napisane, rzetelne informacje. Akurat tyle, ile...

Kubuś Puchatek został stworzony przez 14 października 1926 roku przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a.

W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku pojawiły się takie postacie jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś.

Od tego czasu, Kubuś stał się ikoną. Po wielkim sukcesie, jaki odniosła bajka o przygodach, tego rozkosznego, słodkiego miłośnika miodu, powstawały animację, filmy familijne , wszelkiego rodzaju książeczki, które bezpośrednio nawiązują do pierwowzoru. Czy to dobre , czy złe? Nie mnie to osądzać. Ale któż z nas nie kocha Kubusia Puchatka? Nie szuka wciąż ginącego ogonka z Kłapouchym?

Moją ulubioną postacią jest Tygrysek. Czemu? Bo, co tygryski lubią najbardziej? Brykać oczywiście. Ale, hola-hola, tu nie miało być o mnie , a o książce, którą chciałam Wam polecić.

Otóż, moje dzieciaki też kochają Kubusia i spółkę i namówiły mnie, by kupić im „Moja pierwsza encyklopedia- zwierzęta” . Kupiłam i był to bardzo trafny zakup.

Książka jest cudnie wydana, jest kolorowa, w twardej oprawie, co nadaje jej formę albumu. Ale przede wszystkim, zawiera bogatą wiedzę przyrodniczą o zwierzakach, które znajdziemy pod każdą szerokością geograficzną. Kubuś i jego przyjaciele opowiadają historię ( na początku danego działu) oraz zabierają dzieci w świat zwierząt. Bohaterowie odpowiadają na wiele pytań.

Książeczka jest podzielona na rozdziały tematyczne, takie jak: ssaki, ptaki, gady, płazy, organizmy morskie, owady i pająki. Każdy dział ma swój kolor przewodni, co pomagało, gdy moja pamięć zawodziła, to moja córka wiedziała, gdzie skończyliśmy czytać. Wielkim atutem są fotografię zwierząt, w różnych stadiach ich rozwoju (począwszy od narodzin).

Dzieciaki (my, dorośli również) mają możliwość dowiedzieć się przede wszystkim, jak wyglądają i jak rozwijają się młode, co jedzą, gdzie żyją i jak spędzają czas. Do końca życia zapamiętam, jak mówię do moich pociech „O, jaka żaba”, a mój trzylatek mówi” Mamo, to rzekotka czerwono oka”. I jak, nie powiedzieć, że człowiek uczy się przez całe życie?

Dlatego, jeśli chcecie wiedzieć, czy wszystkie pająki tkają pajęczynę, jaki kolor ma język niedźwiedzia polarnego oraz czy ptaki potrafią latać do tyłu , to zachęcam, by sięgnąć po tę pozycja. A być może znacie jakiegoś ciekawskiego brzdąca?.

• Do kupienia
  • Literatura dziecięca