Finanse samorządowe 2008 /410 pytań i odpowiedzi wzory uchwał deklaracji decyzji

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Stan prawny na 1.03.2008 r. Czy wiesz ... W jakich formach organizacyjno-prawnych może być wykonywana własna działalność gospodarcza j.s.t.a Jakie są wzorce decyzji podejmowanych w sprawach dotyczących stosowania ulg i zwolnień oraz zaniechania i umarzania zobowiązań podatkowycha Do czego zobowiązane są j.s.t. jako beneficjenci pomocy udzielnaej ze środków funduszy UE w ramach szczegółowego rozliczenia tych środkówa Jakie są podastawowe błędy i trudności w fazie uchwalania budżetu j.s.t. (w świetle kontroli r.i.o.)a Jaki powinien być kształt audytu wewnętrznego w j.s.t.a Na jakich zasadach można pociągnąć do odpowiedzialności pracownika samorządowego zatrudnionego na podstawie mianowaniaa Spis treści: Wykaz skrótów str. 23 Wstęp str. 27 Część I Podstawy prawne, zasady gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacja pracy ich urzędów w zakresie finansów lokalnych str. 29 1. Jaka jest struktura źródeł prawa krajowego regulujących finanse j.s.t. i z czego ona wynikaa str. 29 2. Jakie ważne dla finansów j.s.t. regulacje zawiera Konstytucja RPa str. 30 3. Jakie jest znaczenie postanowień Konstytucji RP dla finansów j.s.t.a str. 31 4. Jakie środki przysługują j.s.t. dla ochrony ich konstytucyjnych uprawnień w zakresie finansów lokalnycha str. 32 5. Jakie są główne kierunki orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w zakresie przepisów Konstytucji RP regulujących finanse j.s.t.a str. 33 6. Jakie ustawy i w jakim zakresie regulują zasady gospodarki finansowej j.s.t.a str. 34 7. Jakie akty wykonawcze do ustaw (rozporządzenia) mają najistotniejsze znaczenie dla finansów j.s.t.a str. 37 8. Jaka jest rola aktów prawa miejscowego w regulacji zasad gospodarki finansowej j.s.t.a str. 39 9. Jakie warunki muszą być spełnione dla tworzenia dobrego prawa miejscowego w zakresie finansów lokalnycha str. 41 10. Jakie akty prawa miejscowego w dziedzinie finansów lokalnych powinny być publikowane i w jakiej formiea str. 42 11. Które z ważnych aktów prawnych z zakresu finansów lokalnych, wydawanych przez organy j.s.t., nie mają charakteru aktów prawa miejscowego i jakie to rodzi konsekwencjea str. 44...... Okładka: plastik, Rok wydania: 2008,

gusia692 | 2010-03-05