Główne kierunki filozofii w wyjątkach z dzieł ich klasycznych przedstawicieli (teoria poznania – logika – metafizyka – teoria wartości). Antologia z komentarzami dla szkół średnich i wyższych

Wydawnictwo: Semper
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7507-117-7
filozofia, etyka, estetyka
filozofia i etyka
Zenon

Antologia tekstów, ukazała się drukiem po raz pierwszy w okresie międzywojennym. Po wojnie, już w latach czterdziestych XX wieku, Ajdukiewicz przygotował nowe wydanie, które jednak nie zostało opublikowane z przyczyn politycznych: w owych latach nie mogło być mowy o edycji antologii z zakresu filozofii niemieszczącej się w ramach obowiązującej ideologii. Obecna edycja została przygotowana przez Profesora Jacka Jadackiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Uwzględnia nie tylko pierwotny projekt samego autora, ale została rozszerzona o wybór tekstów największych polskich filozofów kolejnego półwiecza, w tym samego Ajdukiewicza. Pewnej modyfikacji, w duchu znanych planów autora, uległa też struktura antologii, przede wszystkim w zakresie problematyki wszystkich działów teorii wartości.

źródło opisu: http://cojestgrane.pl/nowe-ksiazki/ksiazka/3475/

źródło okładki: http://media.cojestgrane.pl/preview/71440.jpeg

Zenon | 2011-11-09
Przeczytana: 09 października 2011

Rewelacja, ta atologia wystarczy do tego, by zrozumieć filozofię bez dodatkowego przygotowania!

Gatsby | 2011-06-01
Przeczytana: 1990 rok