Ekranizacje
Ekranizacje
Poniżej prezentujemy listę zekranizowanych książek.
 • Tamte dni, tamte noce
  Tamte dni, tamte noce
  Reżyseria: Luca Guadagnino
  Zekranizowana książka: Tamte dni, tamte noce
  Autor: André Aciman

  Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

  Zobacz opinie
 • Cudowny chłopak
  Cudowny chłopak
  Reżyseria: Stephen Chbosky
  Zekranizowana książka: Cudowny chłopak
  Autor: R. J. Palacio

  Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca.

  Zobacz opinie
 • Za niebieskimi drzwiami (Blu-ray/DVD)
  Za niebieskimi drzwiami (Blu-ray/DVD)
  Reżyseria: Mariusz Palej
  Zekranizowana książka: Za niebieskimi drzwiami
  Autor: Marcin Szczygielski

  Odkryj świat wyobraźni, snów i wielkich tajemnic w ekranizacji niesamowitej powieści Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja. Historia 11-letniego Łukasza, borykającego się z problemami dorastania, przenosi widzów do niezwykłego świata magii, kryjącego się za niebieskimi drzwiami.

  Zobacz opinie
 • Kryptonim HHhH
  Kryptonim HHhH
  Reżyseria: Cédric Jimenez
  Zekranizowana książka: HHhH. Zamach na kata Pragi
  Autor: Laurent Binet

  „Kryptonim HHhH" to thriller rozgrywający się w czasach II wojny światowej. Reżyserem filmu jest Cédric Jimenez, a scenariusz powstał na podstawie książki Laurenta Bineta HHhH.

  Zobacz opinie
 • Tulipanowa gorączka
  Tulipanowa gorączka
  Reżyseria: Justin Chadwick
  Zekranizowana książka: Tulipanowa gorączka
  Autor: Deborah Moggach

  Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną.

  Zobacz opinie
 • Na pokuszenie
  Na pokuszenie
  Reżyseria: Sofia Coppola
  Zekranizowana książka: Na pokuszenie
  Autor: Thomas Cullinan

  Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli. Historia dzieje się w czasach Wojny Secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

  Zobacz opinie
 • Ponad wszystko
  Ponad wszystko
  Reżyseria: Stella Meghie
  Zekranizowana książka: Ponad wszystko
  Autor: Nicola Yoon

  Maddy, nastolatka cierpiąca na rzadką chorobę, od lat nie wychodzi z domu. Gdy zakochuje się w chłopaku z sąsiedztwa, gotowa jest zaryzykować wszystkim, aby mogli być razem.

  Zobacz opinie
 • Krąg
  Krąg
  Reżyseria: James Ponsoldt
  Zekranizowana książka: Krąg
  Autor: Dave Eggers

  Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya. Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób.

  Zobacz opinie
 • Pokot
  Pokot
  Reżyseria: Agnieszka Holland
  Zekranizowana książka: Prowadź swój pług przez kości umarłych
  Autor: Olga Tokarczuk

  Emerytowana inżynierka mieszkająca w sudeckiej wsi, znajdując zwłoki sąsiada, postanawia sama rozwikłać tajemniczą śmierć.

  Zobacz opinie
 • Milczenie
  Milczenie
  Reżyseria: Martin Scorsese
  Zekranizowana książka: Milczenie
  Autor: Shūsaku Endō

  XVII wiek. Do Europy docierają niepokojące wieści z odizolowanej od świata Japonii. W kraju, w którym trwa bezwzględna walka szogunatu z chrześcijaństwem, wiara i przekonania poddawane są najcięższej próbie. Nie wszyscy potrafią znieść zadawane im cierpienia. Niektórzy wyrzekają się Chrystusa.

  Zobacz opinie
 • Ja, Olga Hepnarova
  Ja, Olga Hepnarova
  Reżyseria: Tomás Weinreb,Petr Kazda
  Zekranizowana książka: Ja, Olga Hepnarová
  Autor: Roman Cílek

  To nie był nieszczęśliwy wypadek. Działała z premedytacją. Chciała zabić jak najwięcej osób. Nie uciekała przed milicją. Nie broniła się na procesie. Była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci.

  Zobacz opinie
 • W niepewnym boju
  W niepewnym boju
  Reżyseria: James Franco
  Zekranizowana książka: Księżyc zaszedł. W niepewnym boju
  Autor: John Steinbeck

  Wędrowni pracownicy sezonowi pracujący w kalifornijskich sadach buntują się przeciwko wyzyskującym ich chciwym sadownikom, a ich eskalująca złość wkrótce wymyka się spod kontroli i przeistacza w niebezpieczny fanatyzm.

  Zobacz opinie
 • BFO
  BFO
  Reżyseria: Steven Spielberg
  Zekranizowana książka: BFO czyli Bardzo Fajny Olbrzym
  Autor: Roald Dahl

  Olbrzym jest jedyny w swoim rodzaju, najfajniejszy i najweselszy w całej krainie olbrzymów. Sophie, która została porwana z łóżka przez BFO, ma naprawdę szczęście, gdyż sąsiedzi olbrzyma są wstrętni, łapią dzieci i... Sophie wkracza do akcji.

  Zobacz opinie
 • Z innego świata
  Z innego świata
  Reżyseria: Nicole Garcia
  Zekranizowana książka: Ból kamieni
  Autor: Milena Agus

  Gabrielle podczas pobytu w Alpach poznaje przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze. Po latach życia w nieszczęśliwym małżeństwie w jej sercu na nowo pojawiają się pasja i namiętność.

  Zobacz opinie
 • Lion. Droga do domu
  Lion. Droga do domu
  Reżyseria: Garth Davis
  Zekranizowana książka: Lion. Droga do domu
  Autor: Saroo Brierley

  Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

  Zobacz opinie
 • Zwierzęta nocy
  Zwierzęta nocy
  Reżyseria: Tom Ford
  Zekranizowana książka: Zwierzęta nocy
  Autor: Austin Wright

  Właścicielka galerii otrzymuje powieść autorstwa byłego męża. Kobieta jest porażona brutalnym thrillerem, który ma być zemstą za rozstanie.

  Zobacz opinie

zgłoś błąd zgłoś błąd