52 książki w 2018 r.
Nowy rok, nowe wyzwanie czytelnicze! Wpisujcie w komentarzach swoje plany, co przeczytacie w 2018 roku!
322 czytelników
2 dyskusji
3011 wypowiedziPokaż ostatnią
52 ksiązki
liczba postów na stronie: 
książek: 0
konto_usuniete
27-12-2017 17:14
Będę kibicować i obserwować.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2158
Dorota
27-12-2017 20:42
Nigdy nie liczyłam ile w danym roku udało mi się przeczytać, sama jestem ciekawa, dlatego też się zapisuję do grupy - może się uda.
Nowy rok zacznę od Płomienna korona Płomienna korona, a później się okaże...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1393
Rudzielec
27-12-2017 21:15
Mam spory zapas e-booków na nadchodzący rok. Będzie z czego wybierać :)

Planów raczej nie robię, bo wybieram książki pod wpływem chwili- czytam to na co najdzie mnie akurat ochota. Nie wiem co mi się uwidzi za tydzień, ale jest duża szansa, że zacznę rok z Sandersonem (Edgedancer i Oathbringer).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 837
Weronika
27-12-2017 21:26
Hm będę pracować, studia zaoczne i własne mieszkanie do ogarnięcia od połowy roku więc chciałabym osiągnąć to minimum 52 książki; w tym byłam między wyzwaniem 52 a 100 książek bo 75 :P, ale czuję, że nie powtórzę 'sukcesu' obecnego roku.

Własnych książek już mam w biblioteczce 35, do czytania z biblioteki 6; rezerwacji 7 i z tym zamykam rok, więc jakbym to wszystko przeczytała to byłoby dobrze!!, a znając mnie własne będą czekać/ będę je oszczędzać do czytania przy kominku a nie brudnym pociągu/ autobusie i trzymania w torbie jak to u kobiety ze wszystkim :P :P, a będę wypożyczać te co nie kupię sobie w bibliotece i jedna na mc własna ;). A plany zakupowe to ok 20, ale nie muszą być konkretnie w następnym roku zobaczymy jak kasa i promocje w internecie ;).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3200
Ewa
27-12-2017 21:43
Mam zamiar przeczytać brakujące książki z cyklu o policjantach z Lipowa (Katarzyna Puzyńska), z cyklu o milicjantach z Poznania (Ryszard Ćwirlej), z cyklu o komisarzu Maciejewskim (Marcin Wroński), "odnowię" sobie klasykę i przejrzę ciekawe biografie. Powinno się uzbierać te 52 sztuki ... a i jeszcze chcę przeczytać "Zbrodnię nad urwiskiem" Marty Matyszczak ... z sympatycznym i mądrym Guciem ... i Olgi Rudnickiej i Marty Obuch, jeśli wyjdzie coś nowego i ...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 837
Weronika
27-12-2017 21:47
Rudnickiej planowane jest na 13.02.18r. wydanie książki 'Zbyt piękne'- sama na nią czekam ;).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 682
ikatka
27-12-2017 23:45
Potraktuję te przysłowiowe 52 książek jako wyzwanie. Choć wątpię, żeby się udało - małe dziecko, dużo zawodowych projektów. Będę się cieszyć choćby z 40, ale miło by było faktycznie osiągnąć 52.
Z planów to oczywiście odkładane na bliżej nieokreślone "później" serie Remigiusza Mroza (którego o tyle się boję, że jak zacznę i się spodoba to na wiele innych nie będzie czasu), Marcina Wrońskiego, kontynuacja Tany French, "dochodzeniówka" Davida Hewsona, i mam nadzieję dalsze części moich ulubionych (o ile wyjdą) - Alex Kavy, Kathy Reichs, Val McDermid, Sarah Hillary, itd... Może w końcu też kontynuacja "Gry o tron" (marzenie!)? Planuję też częściej przerywać serie kryminalne książkami historycznymi, bo sporo ich czeka też w kolejce.
Jak wyjdzie, okaże się za rok. ;-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 975
Mariolka
28-12-2017 09:04
A ja mam ochotę rozpocząć rok od dwunastki najlepszych książek wyróżnionych przez blog „Krytycznym okiem”. Kilka z nich już w mijającym roku przeczytałam i zawsze była to uczta. Czechowicz więc moim wodzem. ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
28-12-2017 10:21
rok zacznę od kryminału Chmielewskiej " nawiedzony dom" i "tajemnicza kobieta" też kryminał szwedzki. Zobaczymy jak będzie dalej. w tym roku raczej bedę czytała lekkie ksiażki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1622
Deutschland91
28-12-2017 10:21
Mam sporo kupionych książek, które czekają w kolejce. Nowy rok zaczęłabym od Odcięci Odcięci i Jeżynowa zima Jeżynowa zima a potem się zobaczy :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2068
_Lilka_
28-12-2017 13:29
Niestety nigdy nie udało mi się przeczytać 52 książek w ciągu roku.
Wprawdzie nadchodzące miesiące będą bardzo zapracowane i nie będę miała zbyt dużo czasu na czytanie, jednak mam nadzieję, że uda mi się znaleźć w ciągu dnia przynajmniej godzinkę na relaks z książką :) Jeśli regularnie będę sięgać po wybraną lekturę, to może jakimś cudem pod koniec roku uzbiera się 52 pozycje.

Jeśli chodzi o plany czytelnicze, to chciałbym na pewno w tym roku nadrobić klasykę, której do tej pory nie czytałam, a której wstyd nie znać, np. Orwella, Hrabala, Dostojewskiego, "Zabić drozda" H.Lee, kilka pozycji Remarque'a, "Wilka stepowego" Hesse.
Chciałabym też bliżej zapoznać się z reportażem, przeczytać "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" S. Aleksijewicz, "Polska odwraca oczy" Kopińskiej, "Depesze" M. Herr'a.
W planach mam też kilka pozycji z rodzimej literatury, słyszałam dużo dobrego o Jakubie Małeckim i kryminałach Anny Kańtoch. Planuję też przeczytać chociaż dwie z książek Myśliwskiego, Karpowicza, które od kilku lat stoją na półce i czekają na swoją kolej.
Od dłuższego czasu zabieram się za serię Archiwum Burzowego Światła Sandersona, ale objętość tych pozycji sprawia, że ciągle odkładam w czasie ich lekturę, może w tym roku się uda.. Ale znając mnie i tak zamiast zaplanowanych pozycji, będę czytać to, co wpadnie mi w danej chwili w ręce, bo np. okładka mi się spodoba :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd