Sąsiad

Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 3) | Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Neighbor
Ag2S

Ta sprawa gwarantowała szum medialny – młoda atrakcyjna żona i matka znika bez śladu ze swego domu w Bostonie. Czteroletnia córeczka to jedyny świadek, a przystojny, tajemniczy mąż staje się głównym podejrzanym. Kiedy do niewielkiego, przytulnego domu rodziny Jones przybywa sierżant D. D. Warren, od razu wyczuwa coś niepokojącego w pozorach normalności, które para tak bardzo starała się stworzyć. Zegar tyka nieubłaganie, tymczasem Jason Jones zdaje się bardziej zaabsorbowany niszczeniem dowodów i izolowaniem swej córki niż poszukiwaniem „ukochanej” żony. Czy ten idealny mąż próbuje coś ukryć? I czy jedyny świadek zbrodni stanie się następną ofiarą zabójcy? Kolejny, nagrodzony wieloma wyróżnieniami thriller autorstwa amerykańskiej mistrzyni suspensu.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2013

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

gwiazdka | 2017-07-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 27 lipca 2017

Całkiem nieźle skonstruowana książka, mająca kilku narratorów i opowiadana z różnych punktów widzenia. Od początku wciągnęła swoją tajemniczością i chociaż potem niektóre tajemnice były mało zaskakujące, część czytelnik domyślił się dużo przed finałem „Sąsiada” czytałam z wielkim zainteresowaniem. Chociaż z drugiej strony to nie było uczucie ssącej niecierpliwości, a zaledwie spokojnego zainteresowania. Mimo to jestem zdania, że Lisa Gardner napisała bardzo interesującą powieść, pełną zagadek w teraźniejszości i przeszłości, z całą plejadą zróżnicowanych i ciekawych bohaterów i przede wszystkim z przesympatyczną Ree. Polecam tym wszystkim, którzy lubią zagadki i czytelnicze puzzle.

yaola | 2014-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Bardzo lubię Lisę Gardner, ponieważ jestem fanką thrillerów, a ona jest naprawdę w tym świetna. Jednocześnie mam wrażenie, że każda kolejna przeczytana przeze mnie jej książka jest coraz lepsza.
Niesamowity suspens, który trzyma w napięciu do samego końca. Niby już wiesz przed końcem, że wiesz;-), a tu niespodzianka. A szczególnie ciekawe są dla mnie te historie, w których z pozoru nic nadzwyczajnego się nie dzieje, a za chwilę czujemy, że coś za moment musi się wydarzyć. No bo co może się stać w zwyczajnej przykładnej rodzinie z uroczą maleńką córeczką i najwspanialszymi rodzicami, a jednak... Polecam

Joanna | 2012-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powieść uznana została za książkę roku według National Thriller Writers 2009 roku. Kiedy pewnej nocy w nieznanych okolicznościach znika Sandra Jones , a jej mąż powiadamia po kilku godzinach o tym fakcie policję , życie kilku osób ulega zmianie. Policja szuka winnego, dzieli osoby z najbliższego otoczenia zaginionej na mniej i bardziej podejrzewanych , typuje winnego na podstawie wcześniejszego konfliktu z prawem. Taką ofiarą jest Aidan, zarejestrowany przestępca seksualny mieszkający na tej samej ulicy , który odbył już karę więzienia, ale do końca życia będzie ponosił konsekwencje związania się z nieletnią ( siedemnastolatką) , zgłaszając się w ramach programu resocjalizacji co tydzień do kuratora sądowego i odbywając sesje w grupie wsparcia. Zdarzenie zaginięcia osoby znanej mu z widzenia sprawi, że zostanie napiętnowany przez środowisko, zwolniony z pracy, uwikłany w śledztwo jako pedofil.
Podejrzewanym o dokonanie czynu przestępczego jest też mąż, który zdaniem detektywów...

Anka Markova | 2018-09-18

niesamowita książka... wydawało mi się, ze skądś ja znam. To pewnie moja pamięć, ktora dobra jest ale krótka 😜.
Tak czy siak, intryga jest poważna, zawiła i nie udało mi się wpaść na trop praktycznie do ostatniej strony.
Sam tytuł nie ma nic wspólnego zctrescia i to dodatkowo tworzy pewnego rodzaju zmyłę...
Rozwinięte opisy postaci, miejsc. Czego chcieć wiecej?
Nie wiem, ale czegoś mi brakowało. Jedna gwiazdkę zachowam dla siebie, kiedy dowiem się czego, na pewno ją zwrócę.

deana | 2015-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Każde małżeństwo jest w pewien sposób podobne. Dwoje obcych osób spotyka się i postanawia razem dzielić codzienność. Zazwyczaj podyktowane jest to miłością. A co by było gdyby nie uczucia stały za tą decyzją a pragnienie ucieczki i schronienia się?

Takim specyficznym małżeństwem są Sandra i Jason Jones. Z pozoru normalna, sympatyczna para wychowująca wspólnie córkę, Ree. Dopiero tajemnicze zniknięcie Sandry sprawi, że na jaw wyjdą skrzętnie skrywane tajemnice. W murze perfekcjonizmu zaczną pojawiać się wyłomy. Kochający mąż zamiast szukać żony utrudnia pracę policji izolując córkę, chowając dowody i rzucając fałszywe tropy. A i żona okazuje się nie być tak wspaniała jak chciałoby wierzyć otoczenie. Co sprawiło, że tych dwoje obcych sobie ludzi wzięło ślub? Dlaczego ona zniknęła? Czy żyje? Zaczyna się pasjonujący wyścig z czasem. Pojawiają się kolejne zamieszane w sprawę osoby, każda z własną teorią. Policjanci będą musieli przedzierać się przez wiele warstw kłamstw, półprawd aby...

Anka Markova | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

filozof | 2017-05-01

Kupiłem w Biedronce,za 10 zł.Bardzo dobra książka,pokazuje że nie mam idealnych rodzin.
Dużo się tu dzieje mrocznego,pornografia dziecięca.
Zaginięcie.Zresztą,fabuły nie zdradzę.
Dla mnie super.

Anka Markova | 2018-09-18

darkangel | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Zaskakujący, nieprzewidywalny, psychologiczny thriller. Pod koniec nawiązujący do innej książki Lisy Gardner "Pożegnaj się". Poszukiwałam pilnie następczyni Tess Gerritsen i chyba ją znalazłam. Inne ale równie wciągające.

BagatElka | 2014-07-16
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2014

Istnieją książki,które czytamy powoli,delektując się każdym zdaniem a nawet słowem.
Istnieją też takie,które czyta się na jednym wdechu i nie da się ich odłożyć dopóki nie dotrze się do ostatniej strony.
Książki Lisy Gardner należą do tej drugiej grupy.
Kolejny raz mam czerwone z niewyspania oczy ale nigdy tego nie żałuję i wiem,że jeszcze sporo takich nocy i książek przede mną.I to znakomicie poprawia mój humor.
Na wakacje i na każdą inna porę roku,dla wielbicieli kryminałów i dla tych,którzy mają chęć na małą ucieczkę z otaczającej ich rzeczywistości.
Absolutnie zakazane nadętym mądralom ponieważ grozi im poluzowanie ściśle upakowanych klepek ;-)