Player One

Okładka książki Player One Ernest Cline
Okładka książki Player One
Ernest Cline Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Ready Player (tom 1) Ekranizacje: Player One (2018) fantasy, science fiction
Ready Player (tom 1)
Ekranizacje:
Player One (2018)
Inne

2080 ocen

strona 6-7 zawiera w jednostronicowej pigułce hardcore politycznej poprawności sprzed kilku lat: Aclu i bandyci z Tammany hall muszą być dumni ze swojego grafomańskiego najemnika, który indoktrynuje młodzieżowego czytelnika ich pseudo religijnym, bo z nauką to już nie ma nic wspólnego, bełkotem

Jako gracz, jest to dla mnie niesamowita książka. Film zaś oglądałem jakieś 50 razy.

Świetny kawał rozrywki.

Ernest Cline na kartach swojej powieści przedstawia nam świat niedalekiej przyszłości, w którym mieszkańcy Ziemi wskutek coraz większego braku surowców muszą mierzyć się z permanentnym kryzysem. Rząd nie radzi sobie z utrzymaniem porządku, ludzie biednieją, narasta bezprawie. W tej sytuacji prawie każdy szuka wytchnienia w wirtualnym świecie OASIS, gdzie może stać się bohaterem z filmów czy gier i przeżywać niesamowite przygody. Jednak przyszłe losy gry stają przed znakiem zapytania, kiedy umiera jej główny twórca. Przed śmiercią umieszcza on na którymś z wirtualnych światów Wielkanocne jajo (Easter egg),kto je znajdzie zostanie jego następcą a gra stanie się jego własnością. Wkrótce jaja zaczynają szukać tysiące zwykłych graczy, ale też agenci pewnej potężnej korporacji…

Czas podczas lektury Player one minął mi bardzo przyjemnie . To zasługa kilku czynników. Po pierwsze mamy tu masę świetnych nawiązań do kultury lat 80-tych. Sama główna fabuła, choć może nie jest specjalnie oryginalna, to jednak mocno wciąga i nie pozwala na odłożenie książki choćby na chwilę. Do tego dodałbym jeszcze fajnych bohaterów. Nie są może to szczególnie złożone postacie, niemniej spełniają one swoją rolę i możemy im kibicować w trakcie ich przygód.

Jeśli chodzi o wady to jedyne co przychodzi mi do głowy to nieciekawi antagoniści w postaci agentów złej korporacji, która chce przejąć władzę nad światem (wirtualnym). Ten element jest akurat dość sztampowy i nie reprezentuje sobą nic szczególnego. Dodam też, że jeśli nie interesujecie się szczególnie popkulturą, to chyba nie poleciłbym Wam tej pozycji. Im więcej znacie różnych filmów, seriali czy książek z lat 80-tych tym lepiej będziecie bawić się w trakcie lektury.

Player One nie próbuje udawać czegoś czym nie jest. To nie pozycja, która ma skłaniać do refleksji czy szczególnie wzruszyć czytelnika. W zamian dostarcza mnóstwo czytelniczej frajdy i radości, dodatkowo mamy tu masę akcji i sympatycznych bohaterów. Szczerze polecam! Ode mnie 8/10.

Świetny kawał rozrywki.

Dobrze się czyta.
...
I to chyba tyle. Wolę film bardziej mi spodobał, choć przyznaję, że sporo wątków się nie pokrywa z adaptacją filmową i można się wielu ciekawych rzeczy jeszcze dowiedzieć.

Dobrze się czyta.
...

Książkę czytało się szybko i przyjemnie. Polecam wszystkim fanom gier.

Książkę czytało się szybko i przyjemnie. Polecam wszystkim fanom gier.

Książka jest zaliczana do półek science-fiction. Kto wie może za kilkadziesiąt lat będziemy żyć tak samo. Technologia cały czas idzie do przodu i nie zdziwię się jak powstanie coś podobnego do OASIS. Bardzo podoba mnie się hołd dla lat 80, młody czytelnik może poszerzyć wiedzę w tym temacie. Powieść nie tylko dla tak zwanych ,,geeków", ale też dla ludzi niezwiązanymi zbytnio z grami.

To jest dobra książka dla młodych, kto wie, może stanie się tym, czym stał się Harry Potter. Wciągnie do czytania, stanie się "bramą" :) do Zamku Anoraka :) , w którym półki uginać się będą pod ciężarem lektur. Nieważne czy będzie to ciężar megabajtów czy papieru. Jak dla mnie trochę zbyt zero-jedynkowa - ale w końcu od kodu dwójkowego wszystko się zaczęło, a przypominam, że odwołania do zer i jedynek mamy już w lekturach sprzed dwóch tysięcy lat... " A mowa wasza niech będzie: tak, tak, nie, nie" (Mt 5,37). :)

Powieść od geeka dla geeków. Wielki hołd dla kultury lat 80 tych dla tamtych filmów, gier, muzyki.

Bardzo solidne i zasłużone 7.

Dużo nostalgii dla wszystkich z roczników '70 '80 :) Czytanie nie nudzi, cały czas coś się dzieje.

Polecam !

Bardzo solidne i zasłużone 7.

Polecam !

"Player One" to wciągająca i przemyślana powieść science fiction autorstwa Ernesta Cline'a, która przenosi czytelnika w świat wirtualnej rzeczywistości o nazwie OASIS. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, gdzie ludzie uciekają się do OASIS, aby uciec od szarej rzeczywistości. Główny bohater, Wade Watts, wraz z innymi graczami wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć ukryty przez twórcę gry skarb, co staje się kluczem do ogromnej fortuny. Książka nie tylko porusza tematykę gier komputerowych i wirtualnej rzeczywistości, ale również głębiej analizuje ludzką naturę, pragnienie ucieczki od rzeczywistości oraz znaczenie przyjaźni i współpracy. Cline doskonale balansuje akcję, dystopijną wizję przyszłości oraz nostalgiczne odniesienia do popkultury lat 80., co czyni tę książkę fascynującą zarówno dla fanów science fiction, jak i dla miłośników retro kultury. "Player One" to emocjonująca podróż, która zostaje w pamięci czytelnika na długo po przeczytaniu ostatniej strony.