Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/6385/cztery-dni-wsrod-dobrych-ksiazek

Cztery dni wśród dobrych książek

2 wartościowy tekst

Czterodniowe święto wrocławskich moli książkowych zbliża się wielkimi krokami. Już 3 grudnia ruszą 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które w tym roku zagoszczą w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli (3-6 grudnia).

Tegoroczna edycja Targów Dobrych Książek zgromadzi we Wrocławiu niemal sto pięćdziesiąt najlepszych wydawnictw z całej Polski. W imprezie weźmie udział stu autorów, którzy zaplanowali spotkania z czytelnikami. Tym razem z czytelnikami spotkają się między innymi: Elżbieta Baniewicz, Beata Guczalska, Magdalena Zawadzka, Beata Maciejewska, Mariusz Urbanek, Jerzy Sosnowski, Marek Niedźwiecki, ks. Adam Boniecki i Michał Olszewski, prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek, Janusz Majewski, Magdalena Grzebałkowska, Włodzimierz Kowalewski, Krzysztof Dubiński i prof. Janusz Degler, Krystyna Sienkiewicz, Grzegorz Ćwiertniewicz, Max Cegielski, Mikołaj Długosz, prof. Izabela Surynt, Joanna Zagner-Kołat, dr Jacek Grębowiec i Justyna Kalicińska, prof. Grzegorz Leszczyński, Vladimír Binar, Małgorzata Gutowską-Adamczyk, Krzysztof Tomasik, Mariola Pryzwan, Elżbieta Sieradzińska, Adam Wajrak, Paweł Wakuła, Jörg Bernig.

Gościem WTDK będzie również rumuński pisarz Lucian Dan Teodorovici, którego powieść Matei Brunul znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS oraz zdobyła Nagrodę im. Natalii Gorbaniewskiej przyznawaną przez Czytelników.

Poza spotkaniami z autorami odbędą się także dyskusje, prelekcje, kreatywne warsztaty dla czytelników w różnym wieku, specjalny program dla szkół (w czwartek i piątek), konkursy, wystawy i wiele innych. 6 grudnia (niedziela) nie zabraknie Świętego Mikołaja z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin, które będą mogły wspólnie spędzić tutaj niezapomniane książkowe mikołajki.

Podczas 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek już tradycyjnie poznamy laureata prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu dla wydawców na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Jego celem jest wskazanie i uhonorowanie najlepszych książek wydanych w mijającym roku. 9 listopada odbyły się obrady jury tegorocznej edycji. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem – zgłoszono aż 170 książek z 58 wydawnictw! Jury wyróżniło nominacjami do nagrody następujące wydawnictwa i książki :

Na jedną z tych książek czeka prestiżowy tytuł Książki Roku i główna statuetka Pióra Fredry. Zwycięzcę poznamy już 3 grudnia o godz. podczas uroczystej gali otwierającej 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

W tym roku na targi należy udać się do Centrum Kongresowego Hali Stulecia. Stoiska z książkami znajdą się w jednej przestronnej, klimatyzowanej hali wystawienniczej, a na rozmowy z autorami, prelekcje czy warsztaty przeznaczono specjalnie do tego celu przygotowane sale spotkań.

Organizatorem 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.wpdk.pl

Lubimyczytać.pl objęło Targi patronatem medialnym. 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2159
LubimyCzytać
30-11-2015 12:44
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 464
Aniołek
02-12-2015 10:16
Wie ktoś może, czy będą wymiany książkowe?
książek: 438
MaciekWroc
03-12-2015 12:58
Super Impreza ! Chodzę na nią od kilku lat, kiedy odbywała się jeszcze w BWA Awangarda, Muzeum Architektury czy ostatnio na odnowionym Dworcu Głównym :) Jeśli ktoś jest z Wrocławia i okolic, a zastanawia się czy warto pójść, to wierzcie mi, nie pożałujecie decyzji :) Zabierzcie dzieci, znajomych i kogo tam chcecie i udajcie się do książkowego Raju :) Przy okazji można skorzystać z bardzo... Super Impreza ! Chodzę na nią od kilku lat, kiedy odbywała się jeszcze w BWA Awangarda, Muzeum Architektury czy ostatnio na odnowionym Dworcu Głównym :) Jeśli ktoś jest z Wrocławia i okolic, a zastanawia się czy warto pójść, to wierzcie mi, nie pożałujecie decyzji :) Zabierzcie dzieci, znajomych i kogo tam chcecie i udajcie się do książkowego Raju :) Przy okazji można skorzystać z bardzo korzystnych promocji cenowych i (super atrakcja dla młodych czytelników) zdobyć unikatowy (co roku inny) ekslibris.
Moja 10 letnia córka dziś rano pyta: "Tato,a pójdziemy na Targi Książki ?"
No pewnie ! - odpowiedziałem.
Jej radosny uśmiech i podskoki - to bezcenny widok :)
pokaż więcej
książek: 531
FOCZKA
03-12-2015 18:37
POLECAM :)
książek: 464
Aniołek
07-12-2015 11:22
no i trzy reklamówki książek przytachałam, czekam na kolejne
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Tysiąc imion

„Tysiąc imion” jest obfitującą w epickie bitwy książką, podczas lektury nie sposób się nudzić ze względu na szybko pędzącą akcję i liczne intrygi serw...

zgłoś błąd zgłoś błąd