Trendy listopada lubimyczytać.pl
Wraz z początkiem grudnia przyglądamy się trendom, które w listopadzie decydowały o popularności danych tytułów. Wśród TOP 10 najczęściej odwiedzanych stron książek w serwisie lubimyczytać.pl znalazło się kilka nowości, pojawiły się też publikacje poruszające tematy, o których w ubiegłych tygodniach zrobiło się głośno.

Zestawienie trendów miesiąca otwiera szeroko reklamowana w Internecie książka, o której informacje znajdziemy między innymi na Facebooku. Odzwierciedlenie tej promocji widoczne jest również w serwisie lubimyczytać.pl, gdzie „Wiele do stracenia” było książką najczęściej odwiedzaną przez internautów. Niewiele mniej osób interesowało się bestsellerem Szczepana Twardocha z 2016 roku. „Król” nieprzypadkowo znalazł się tak wysoko w listopadowym zestawieniu – serial będący adaptacją powieści miał swoją premierę 6.11. Do tej pory widzowie canal + obejrzeli już pierwsze cztery odcinki produkcji, dzięki czemu poznali przedwojenną Warszawę oraz postać żydowskiego boksera Jakuba Szapiry. Pierwszą trójkę zamyka książka, która – podobnie jak „Król” – swą popularność zawdzięcza produkcji telewizyjnej. „Gambit królowej” Waltera Tevisa to nowość w zestawieniu; wysoką pozycję zawdzięcza serialowi o tym samym tytule, który w wielu krajach był w rankingu Netflixa najpopularniejszą produkcją dostępną na platformie. W ciągu pierwszych 4 tygodni od premiery „Gambit królowej" został obejrzany przez widzów w 62 mln domów, dzięki czemu stał się najpopularniejszym miniserialem w historii Netflixa.
Na czwartej lokacie znajdziemy najnowszą książkę Szczepana Twardocha. „Pokora” trafiła do księgarń w połowie września i od tego czasu zbiera wysokie noty od czytelników (średnia ocen 7,7 / 10).
W postaci prawie 520 stron czytelnik otrzymuje wielowymiarową historię człowieka poszukującego samego siebie w burzliwym okresie historii. Twardoch po raz kolejny tworzy bohatera, którego wybory można łatwo kwestionować, ale właśnie przez to jest tak bardzo ludzki. – pisze użytkownik Kelrik.
Piąta lokata, podobnie jak w zeszłym miesiącu, przypadła „Służącej” Alicji Sinickiej. Przypomnijmy, że z autorką rozmawialiśmy na żywo podczas godzinnego spotkania, które wciąż można obejrzeć na YouTube lubimyczytać.pl. W rozmowie Alicja Sinicka opowiedziała o swojej trylogii thrillerów, których akcja dzieje się w Oławie, w tym o najnowszej książce.
Druga piątkę zestawienia otwiera Paulina Świst z kryminałem „Paprocany”. Tytuł to nazwa jeziora w Tychach, do którego prowadzą tropy śledztwa prowadzonego przez funkcjonariusza Krzysztofa Strzeleckiego.
Siódme miejsce przypadło książce „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”. Frédéric Martel na ponad 700 stronach punktuje przewiny Kościoła katolickiego. Zainteresowanie internautów tym tytułem można zapewne powiązać z niedawno wyemitowanym w TVN filmem dokumentalnym w reżyserii Marcina Gutowskiego, pod tytułem „Don Stanslao”, który ukazywał nieznane szerzej oblicze kardynała Stanisława Dziwisza. Związana z sytuacją społeczno-polityczną w Polsce jest również kolejna książka, czyli „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood – dystopijna opowieść o świecie, w którym ograniczane są prawa kobiet, do której nawiązują uczestnicy aktualnych protestów.
Przedostatnią lokatę zestawienia zajmuje Remigiusz Mróz i nowość jego pióra. Akcja powieści rozpoczyna się w Zakopanem – przed wejściem do kaplicy na Wiktorówkach odnaleziono ciało zamordowanej kobiety, a do sprawy powołana zostaje Dominika Wadryś-Hansen. „Halny”, mający premierę 28 października, to już szósta część cyklu z komisarzem Frostem.
Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych książek listopada zamyka „27 śmierci Toby’ego Obeda”, reportaż o mniej znanej historii Kanady. Joanna Gierak-Onoszko za tę publikację uhonorowano ważnymi wyróżnieniami i nagrodami literackimi, w tym Nagrodą Nike Czytelników 2020.
Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które książki były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl i miały średnią ocenę powyżej 7,0. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują akurat dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne.
W zestawieniu TOP 100 znajdują się książki ze średnią ocen powyżej 7,0.
Zobacz wszystkie książki ujęte w zestawieniu TOP 100.
[ec]
komentarze [9]

To jakiś żart? I miejsce - 38 ocen i 25 opinii. O co tu chodzi?
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bo ranking jest robiony na podstawie "najczęściej odwiedzanych stron książek w serwisie lubimyczytać.pl". Wystarczy kliknąć w tytuł i tyle.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
To w sumie smutne, mając do dyspozycji tysiące opinii i ocen, wybierać na podstawie kliknięć. Nie to nie jest smutne, to przerażające, nie liczy się, że ktoś fizycznie przeczytał.... ważne, że kliknął.... słabe. Przecież można klikać choćby właśnie czytając taki artykuł jak ten....
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post


Na zdjęciu jest dwa razy Król Twardocha, na drugim i piątym miejscu. Dziwne
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Dzień dobry, dziękujemy za komentarz - grafika jest już poprawiona. Pozdrawiamy!
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post



