ultimate

Profil użytkownika: ultimate

Częstochowa Mężczyzna
Status Czytelnik
Aktywność 6 dni temu
263
Przeczytanych
książek
463
Książek
w biblioteczce
38
Opinii
214
Polubień
opinii
Częstochowa Mężczyzna
Kocham muzykę, a zwłaszcza ścieżki dźwiękowe. Pasję do dźwięków pielęgnuję grą na pianinie. Dla przyjaciół jestem geekiem o zbyt wielu zainteresowaniach. Nałogowo pochłaniam winyle, książki, seriale, komiksy, słuchowiska, filmy i gry. Po godzinach staję się niepoprawnym kolekcjonerem. Uwielbiam Wiedźmina, Harry’ego Pottera, Dragon Balla i Death Note’a. Więcej grzechów nie pamiętam… :)

Opinie


Na półkach:

Szczerze? Naprawdę nie pamiętam, żeby jakakolwiek książka wzbudziła we mnie takie emocje. Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy” to lektura, od której paradoksalnie oczu odwrócić się nie da. Obraz Polski, jaki wyłania się z tej lektury dosłownie jeży włos na głowie. Ludzka bezsilność wobec skorumpowanego systemu. Niewygodne sprawy każdego dnia zamiatane pod dywan. Patologie w więziennictwie, klątwa statystyk w policji, przemoc i korupcja w instytucjach publicznych. Ja pier*@le. Nabawiłem się książkowego kaca przed Świętami. Z tych historii długo się nie otrząsnę. Cholernie mocna lektura. 16 reportaży, które brzmią tak nierealnie, że… A zresztą co się będę rozpisywał. Sami przeczytajcie. Koniecznie. Refleksja, jaka naszła mnie po lekturze, przypomina mi zakończenie filmu „Sucker Punch”. Kto oglądał, ten zrozumie: „Kto decyduje o tym, jak żyjemy i przed czym się bronimy? Kto nas więzi? I kto trzyma klucz, który nas uwalnia? To ty”. W czasach panującej znieczulicy nie możemy odwracać oczu.

Szczerze? Naprawdę nie pamiętam, żeby jakakolwiek książka wzbudziła we mnie takie emocje. Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy” to lektura, od której paradoksalnie oczu odwrócić się nie da. Obraz Polski, jaki wyłania się z tej lektury dosłownie jeży włos na głowie. Ludzka bezsilność wobec skorumpowanego systemu. Niewygodne sprawy każdego dnia zamiatane...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Ocena 6,2
Harry Potter i... J.K. Rowling, Jack ...

Na półkach: ,

„Przeklęte Dziecko” nie jest pełnoprawną kontynuacją przygód Harry’ego Pottera. Mimo to cudownie było znów powrócić do tego świata i poczuć, choć w małym stopniu, tę magię. Fabuła książki jest naprawdę świetna. Zwłaszcza family drama. Nie obyło się jednak bez kilku wątpliwych kwestii, o których parę zdań niżej. Aż serce się kraje, że Rowling nie postanowiła stworzyć z tego oficjalnej kontynuacji, wzbogaconej o opisy scenerii i emocji bohaterów. Rozumiem jednak, że był to celowy zabieg, który dodatkowo zachęca do wybrania się na spektakl. Po cichu liczę, że kiedyś doczekamy się rozbudowanej powieści. Przedstawiona historia w pełni na to zasługuje. Dla każdego fana przygód Harry’ego pozycja obowiązkowa.

[UWAGA PONIŻEJ SPOILERY – nie czytaj przed lekturą książki]

Family drama i podróże w czasie? Nie mogło być lepiej. Wszelkie zabawy z czasem to moje ulubione wątki w literaturze i kinematografii. Ubolewam jednak, że tutaj nie zostały zrobione równie konsekwentnie, jak w Więźniu Azkabanu. Przedstawiona w trzeciej powieści koncepcja czasu była spójna i mówiła jasno „wszystko już się wydarzyło, historii nie można zmienić”. Tutaj mamy odejście od tej koncepcji, co razi, ale można przymknąć na to oko. Dzięki temu oglądamy konsekwencje podróży w czasie, co pozwoliło spotkać starych znajomych. Niestety nie brakuje rażących błędów z tym związanych. Najbardziej rzuca się w oczy Delphi, która świadoma jest dokonanych w czasie zmian, pomimo faktu, że nie cofnęła się razem z Albusem i Scorpionem. Brak szczegółowych opisów dodatkowo spłyca niektórych bohaterów, co zaburza ich wizerunek z książek. Mam tu na myśli Cedrika, który w alternatywnej rzeczywistości zostaje śmierciożercą.

„Przeklęte Dziecko” nie jest pełnoprawną kontynuacją przygód Harry’ego Pottera. Mimo to cudownie było znów powrócić do tego świata i poczuć, choć w małym stopniu, tę magię. Fabuła książki jest naprawdę świetna. Zwłaszcza family drama. Nie obyło się jednak bez kilku wątpliwych kwestii, o których parę zdań niżej. Aż serce się kraje, że Rowling nie postanowiła stworzyć z tego...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Wiedźmin. Dzieci lisicy Joe Querio, Paul Tobin
Ocena 7,0
Wiedźmin. Dzie... Joe Querio, Paul To...

Na półkach: ,

"Dzieci Lisicy" to drugie podejście Paula Tobina i Joe Querio do postaci Wiedźmina. Po niezłym „Domie ze Szkła” panowie po raz kolejny zapraszają nas do tego mrocznego świata. Tym razem nie serwują nam jednak autorskiej historii, ale adaptację fragmentu powieści Andrzeja Sapkowskiego „Sezon Burz”. Epizod o lisicy i zagubionym we mgle okręcie stanowił bez wątpienia jeden z najciekawszych wątków w książkowym pierwowzorze. Jak sprawdził się w formie komiksu? W mojej opinii nie mniej ciekawie.

Przy raptem kilku kosmetycznych zmianach udało się przenieść do komiksu wszystko to, co zachwycało w książce. Mamy ciekawych i wiarygodnych bohaterów, stale rosnące napięcie i niecierpliwe oczekiwanie na finalną konfrontację z Aguarą. „Dzieci Lisicy” to komiks pod każdym względem lepszy od poprzedniego. Począwszy od okładki i kreski, a skończywszy na fabule i dialogach. Co prawda nadal irytuje mnie sposób, w jaki rysowany jest dalszy plan, ale przymykam na to oko. Całość jest zdecydowanie bardziej "wiedźmińska", co zresztą nie powinno dziwić, skoro to naprawdę wierna adaptacja Sapkowskiego.

Z niecierpliwością oczekuję trzeciego komiksu obu panów i po cichu liczę, że doczekamy się w Polsce wydania 50 stronicowego komiksu „Killing Monsters” również autorstwa Paula Tobina. Za granicą dołączany był bezpłatnie do gry Wiedźmin 3.

„Dzieci Lisicy” to pozycja obowiązkowa dla fanów Geralta, a i niezły wstęp dla osób, które jeszcze z Wiedźminem nie miały do czynienia. Historia o Aguarze to opowieść, która wciąga od pierwszych stron, czy to w wersji pisanej, czy rysowanej.

"Dzieci Lisicy" to drugie podejście Paula Tobina i Joe Querio do postaci Wiedźmina. Po niezłym „Domie ze Szkła” panowie po raz kolejny zapraszają nas do tego mrocznego świata. Tym razem nie serwują nam jednak autorskiej historii, ale adaptację fragmentu powieści Andrzeja Sapkowskiego „Sezon Burz”. Epizod o lisicy i zagubionym we mgle okręcie stanowił bez wątpienia jeden z...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika ultimate

z ostatnich 3 m-cy
ultimate
2024-04-30 19:02:46
ultimate ocenił książkę Cztery tysiące tygodni na
9 / 10
2024-04-30 19:02:46
ultimate ocenił książkę Cztery tysiące tygodni na
9 / 10
Cztery tysiące tygodni Oliver Burkeman
Średnia ocena:
7.2 / 10
1254 ocen

ulubieni autorzy [3]

J.K. Rowling
Ocena książek:
7,7 / 10
43 książki
14 cykli
11343 fanów
Andrzej Sapkowski
Ocena książek:
7,6 / 10
60 książek
7 cykli
Pisze książki z:
9847 fanów
Redakcja magazynu National Geographic
Ocena książek:
6,3 / 10
32 książki
0 cykli
Pisze książki z:
41 fanów

Ulubione

Andrzej Sapkowski Krew elfów Zobacz więcej
Andrzej Sapkowski Wieża jaskółki Zobacz więcej
Andrzej Sapkowski Wieża jaskółki Zobacz więcej
Andrzej Sapkowski Pani Jeziora Zobacz więcej
Andrzej Sapkowski Sezon burz Zobacz więcej
Carlos Ruiz Zafón Gra anioła Zobacz więcej
Alex Garland Niebiańska plaża Zobacz więcej
Andrzej Sapkowski Sezon burz Zobacz więcej
Alex Garland Niebiańska plaża Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
263
książki
Średnio w roku
przeczytane
15
książek
Opinie były
pomocne
214
razy
W sumie
wystawione
262
oceny ze średnią 8,0

Spędzone
na czytaniu
784
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
8
minut
W sumie
dodane
2
W sumie
dodane
30
książek [+ Dodaj]