rozwińzwiń

Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Okładka książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Zwycięzca w plebiscycie 2016
Okładka książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko
J.K. RowlingJack Thorne Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 8) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2016-10-22
Data 1. wydania:
2016-07-31
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
fantastyka j.k.rowling harry potter przeklęte dziecko
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Magia powróciła, a wraz z nią wielka fala Potteryzmu

1424 173 103

Super było wrócić po latach do przygód Harrego :) bardzo dobrze czytało mi się taką formę książki :)

wymagałem dużo, dostałem mało

wymagałem dużo, dostałem mało

Ta książka w porównaniu z resztą serii jest mniej wciągająca, lecz tak samo trzymająca w napięciu.

Ten sposób w jaki ta książka została napisana jest po prostu cudowny... Czytałam to 1000 razy i uważam że jest to najlepsza część Harrego Pottera

Nie ma co się rozwodzić. Nie traktuję tego jako część serii. Są lepsze fanfiction osadzone w świecie Harry'ego Pottera.

Nie poczułem tej książki. Napisana w formie scenariuszu, jakoś mnie nie zachwyciła, choć na początku miałem wielką nadzieję że taka forma się sprawdzi. Standardowa powieść pewnie zapewniłaby przyjemniejszy odbiór. Książka typu, przeczytaj i zapomnij.

8/10

Ponad 20 lat temu dostałam pierwszy tom Harrego Pottera, wtedy już wiedziałam, że historie tego magicznego chłopca zostaną ze mną na wiele kolejnych lat. Wyobraźcie sobie, że mam te książki to dnia dzisiejszego i nie zamieszam się ich pozbyć. Chce przekazać je mojej córkę, gdy będzie w odpowiednim wieku by je przeczytać.

Harrego Pottera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Magiczny syn, który pokonał Czarnego Pana.

W 8 części, Przeklęte dziecko- Harry jest już dorosłym mężczyzną, ma żonę i troje dzieci. Czy właśnie tak chciałam by potoczyły się jego losy? Tak, ta historia zakończyła się tak jak powinna. W końcu żyli długo i szczęśliwie.

Jedyny minus to sposób jej napisana, jest to scenariuszu z spektaklu teatralnego z 2016 roku. Zdecydowanie chętniej przeczytałabym to w normalnej wersji.

Jednak i tak jestem zachwycona, nie potrzebowałam nawet dnia by historia ta owładnęła mną. Polecam!!!

8/10

Harrego Pottera nie trzeba chyba nikomu...

Forma książki jak i sama historia do mnie niestety nie przemawia. Szybko się czyta, ale wolałabym wydanie w formie tradycyjnej, a nie scenariusza. Oczywiście zawsze jest miło wrócić do przygód Harry'ego Pottera, aczkolwiek ta pozycja mogłaby dla mnie nie istnieć. Wolę zakończyć historię na peronie 9 i 3/4, kiedy to Harry towarzyszy Albusowi przed pierwszym rokiem w Hogwarcie. Jak początek jest nawet obiecujący, tak dalej można się wszystkiego domyślić, za duże przyspieszenie, chłopaki w kilka kartek mają trzy lata nauki za sobą. Rozumiem, że nie miała z tego powstać kolejna seria siedmiu książek, ale no nie przemawia to do mnie. Losy naszych bohaterów nie do końca mi pasują z tym, co było kiedy opuszczali szkołę. Miło wrócić do świata czarodziejów, lecz jak dla mnie to temat został wyczerpany wraz z bitwą o Hogwart i pokonaniem Voldemorta.

Jestem rozczarowana książką. Przez pierwsze sto stron opowieść była ciekawa lecz później stawała się trochę nudna i poplątana.
Sam pomysł uważam za ciekawy ale wykonanie bardzo słabe.

Opowiada ona o dziecku Harry'ego - Albusie. Chłopak nie jest lubiany w szkole, głownie przez to że trafił do Slytherinu. Razem ze swoim przyjacielem, Scorpiusem Malfoyem, próbują ocalić przed śmiercią Cedrica Diggoriego z pomocą zmieniacza czasu....

Spoko dodatek do serii, jednak książka nie jest bardzo konieczna

Spoko dodatek do serii, jednak książka nie jest bardzo konieczna