Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Nominacja w plebiscycie 2016
J.K. RowlingJack Thorne Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 8) literatura młodzieżowa
Harry Potter and the Cursed Child
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
fantastyka j.k.rowling harry potter przeklęte dziecko
Inne

Oficjalne recenzje i

Magia powróciła, a wraz z nią wielka fala Potteryzmu

[ 66 ] Link do recenzji

Opinie [1 797]

Podobało mi się.
Brakowało mi jednak narratora, tych wyjaśnień emocji bohaterów, dopowiedzeń... Harry Potter irytujący w ten sam sposób co zawsze, syn dość podobny w tym do niego ;) Miałam wrażenie, że niektóre kwestie były od czapy, oderwane od reszty dialogu, a bohaterowie w innych rzeczywistościach nie zgadzali mi się z oryginałami... I tu właśnie zabrakło wyjaśnienia,...

Fantastyczna historia. Albus i Scorpius (moja ulubiona postać z książki, tak swoją drogą) są jeszcze sobie bliżsi nich Harry, Ron i Hermiona, genialny motyw alternatywnych rzeczywistości naskutek manipulacji czasem. Co prawda to scenariusz sztuki teatralnej, ale sama opowieść jest lepsza niż wszystkie poprzednie siedem razem wzięte.

Najgorsza ze wszystkich części Harrego jakie przeczytałam, choć szczerze nie przepadam za samą serią i bohaterami. Była ciężka do czytania, chociażby przez sposób pisania, ale także mozolną akcję.

Książkę kupiłam, bo przecież jestem fanką Harry'ego, ale z duszą na ramieniu, czy aby na pewno nie będą to odgrzewane kotlety. No i właśnie trochę się rozczarowałam. Po pierwsze utworu nie napisała Rowling, on powstał na podstawie jej opowieści, a to duża różnica. Dlatego wytłuszczenie jej nazwiska na okładce przy o wiele mniejszym nazwisku twórcy scenariusza jest...

Zdecydowanie czegos zabraklo. Moze tej calej magii z wczensiejszych czesci.

Książka jest cudowna. Trochę dziwny sposób napisania - jak scenariusz, ale w sumie ciekawie się czyta rozmowy bohaterów. Przed przeczytaniem spotkałam się z opinią, że jest beznadziejna i psuje poprzednie części. Uważam jednak, że to nie prawda. Myślę, że książka jest warta polecenia i każdy fan Harry'ego Potter'a powinien ją przeczytać.

Książka jest cudowna. Idealna na wieczory. Opowiada o Albusie Potterze, synu Ginny i Harrego.

Według mnie była to naprawdę ciekawa pozycja. Spoko dopełnienie na koniec całej sagi Harry'ego Pottera, natomiast klimatem mocno odstaje od serii. W głównej mierze dlatego, że napisana została w formie scenariusza (akty, sceny, role), ale też dlatego, że główni bohaterowie nieco "wydorośleli". Tutaj pojawia się problem, ponieważ momentami odnosiłam wrażenie, że bohaterowie...

Gdzieś uciekła magia Pottera. Charaktery postaci nie do rozpoznania.

Obraza dla całej sagi, stylistyka i fabuła niczym jakiś fanfic, pełny absurdów odnosząc do całości 7 książek,zwłaszcza jeżeli chodzi o podróż w czasie.
Jako ogromna fanka książek o Harrym, czekałam na tą książkę z niecierpliwością, kupiłam dzień po premierze i chyba nie ma książki na której zawiodłabym się bardziej.

Dyskusje

21 352