Pani Jeziora

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
sapkowski wiedźmin elfy saga Geralt Ciri
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
sapkowski wiedźmin elfy saga Geralt Ciri

Nie wiem jak teraz załatać dziurę w sercu po przeczytaniu całej sagi, ale jak to było powiedziane wielokrotnie coś się kończy coś się zaczyna

Ostatni tom sagi wiele wyjaśnia i można powiedzieć, że kończy się szczęśliwie. Oczywiście tylko dla Geralda, Yennefer i Ciri. Szkoda towarzyszy wiedźmina, bo giną jak muchy prawie w jednym momencie. Sam Gerald omal nie przypłacił życia spotkaniem z widłami.
Jednocześnie w tomie pojawiają się nowe postaci, które służą chyba wyłącznie przedłożeniu historii.

I koniec przewspaniałej i pięknej przygody. Andrzeju stworzyłeś coś wspaniałego i wielkie dzięki ci za to !
Możliwość śledzenia tej historii od początku do końca daje niesamowite odczucia.

Kiedy pomyślę o wiedźminie zawsze towarzyszą mi ciepłe uczucia i jedna szczególna sytuacji, kiedy to przy omawianiu "wesela" w technikum szok nauczycieli, kiedy to zamiast egzemplarzu...

Na półkach: , , , , ,

Książka czytana po raz kolejny, tym razem ze spoilerami, opisywana rozdział po rozdziale.

No to Sapkowski poleciał... Galahad, król Artur, Pani Jeziora, Merlin, a w tym wszystkim Ciri. W zaczarowanej krainie.

I znowu kolejne dziwy. Legenda o Ciri, Geralcie i Yennefer jako coś znanego. Śniączka Condwiramurs śni o Emhyrze i sobowtórze Ciri.
Yennefer w więzieniu u...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla mnie to najsłabsza część przygód Wiedźmina. Pomieszanie z poplątaniem, jakieś postaci pojawiające się nie wiem po co i na co, na chwilę. Miałam wrażenie, że tę część Pan Andrzej pisała "pod wpływem". Nie zrozumiałam jego niektórych wizji. A i Geralta było mi mało.

Spoiler - wszyscy z drużyny Geralta kaput? no czemu tak? Ciri, Geralt i Yennefer spotkali się ponownie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obszerna podróż Geralta oraz Cirilli dobiega końca. Książka stanowi podsumowanie oraz wyjaśnia wiele tajemnic, ale pozostawia również sporo pytań. Ostatnia część była jakby inna w odbiorze, inaczej się czytało, wiedząc że zmierzamy do finału opowieści. Wielowątkowa pod wieloma względami.

Bardzo lubię styl pisarki Sapkowskiego oraz postacie, które wykreował w sadze o Wiedźminie. W Pani Jeziora był i ten styl i owi lubiani przeze mnie bohaterowie, ale nie ukrywam, że spodziewałam się o wiele lepszego zakończenia tak opiewanej sagi. Myślałam, że będzie coś z większym przytupem, coś bardziej spektakularnego. Sama fabuła często była po prostu nudna i bardzo...

Fantastyka w najlepszym wydaniu.

Zwięczenie wielkiej sagi nie było dla mnie aż tak wciągające jak wieża jaskółki ale i tak nie moge mu nic zarzucić

Ufff i przeczytane. Zacznę od samego omówienia tomu "Pani Jeziora". Jakbym miała go ocenić w skali wszystkich tomów to jak dla mnie ten był najgorszy. Strasznie dużo zapychaczy, opisywanie postaci, które można by było ominąć i skupić się na tych głównych. Ale żeby nie zacząć samymi minusa to plusy też były. Postać cesarza Nilfgaardu- jego historia i to kim był, mega! To...

Dyskusje

35 397