Brytyjski pisarz i scenarzysta. Garland urodził się w Londynie jako syn psychoanalityczki Caroline (z domu Medawar) i rysownika (komisy o tematyce politycznej) Nicholasa Garlanda. Jego dziadkami ze strony matki byli zoolog Peter Medawar i pisarka Jean Medawar. Garland uczył się w prywatnej University College School, w Hampstead w Londynie oraz studiował historię sztuki na University of Manchester.
Jego pierwsza powieść "The Beach" (Niebiańska plaża) została opublikowana w 1996r. i przedstawiała jego doświadczenia jako backpacker (turysta pieszy wędrujący z plecakiem). Powieść szybko zyskała status kultowej i została zekranizowana przez Danny'ego Boyle'a z Leonardo DiCaprio w roli głównej. "The Tesseract" (Krzyżościan) jego druga powieść została opublikowana w 1998. Ona również została zekranizowana z Jonathanem Rhys Meyersem w roli głównej. W 2002r. napisała scenariusz do filmu Danny'ego Boyle'a "28 Days Later" (28 dni później),w którym zagrał Cillian Murphy. Kolejna powieść "The Coma" (2004) została zilustrowana drzeworytami jego ojca.
W 2005r. napisał scenariusz do filmowej adaptacji "Halo" (dostał za to $1,000,000),który został poprawiony przez D. B. Weiss i Josh Olson w 2006, zaś w 2008 r. poinformowano, że jest wciąż w trakcie pisania. W 2007r. napisał scenariusz do filmu "Sunshine" drugiego filmu wspólnego z Danny;m Boylem (reżyser) i drugiego w którym gra Cillian Murphy. Garland pracował także jako executive producer przy "28 Weeks Later", sequelu filmu "28 Days Later". Jest współautorem gry wideo "Enslaved: Odyssey to the West" na PlayStation 3 i Xbox 360. Napisał scenariusz filmu "Never Let Me Go" na podstawie powieści Kazuo Ishiguro. Pisze scenariusz "Dredd", adaptacji "Judge Dredd" - serii komisowej z 2000r.http://
Pech traktowała z taką samą powagą jak wszystko inne. W swoim życiu zarówno zawodowym, jak i osobistym spotkała wiele ludzi, którym stała si...
Pech traktowała z taką samą powagą jak wszystko inne. W swoim życiu zarówno zawodowym, jak i osobistym spotkała wiele ludzi, którym stała się krzywda tylko dlatego, że zdarzyło się coś, co normalnie się nie zdarzało.
Film z Di Caprio widziałem stosunkowo niedawno, ale i tak przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Ta historia pasuje w sam raz na wakacje. Młody podróżnik przyjeżdża do Tajlandii, od tajemniczego nieznajomego dostaje mapę z zaznaczoną ukrytą wyspą i razem z dwójką francuskich turystów postanawia się tam dostać. Okazuje się, że na wyspie jest plantacja marihuany i swoista komuna utworzona przez grupkę turystów. Dbają oni o to, żeby nikt niepożądany się nie pojawił. Fabuła przypominała mi nieco "Władcę much", były elementy sochologiczno-psychologiczne, oraz wątki podróżnicze. Można było uruchomić wyobraźnię i przenieść się na wyspę. Nie zapominajmy o tym, że książka była thrillerem, było to nieco z pogranicza snu i jawy. Ogólnie bardzo dobra robota pisarza, według mnie była tu spora dawka oryginalności. Nie oczekując wielkich fajerwerków można się pozytywnie zaskoczyć.
Młodzi ludzie, których denerwuje blichtr, obłuda i próżność turystów odkrywają niedostępną wyspę na której odtwarzają realia, które ich denerwowały i przed którymi uciekali.
Dodatkowo irytowały mnie nieścisłości w fabule.
Z plaży do łodzi można dostać się tylko podwodnym tunelem, więc jak z łodzi dostarczono na plażę 7 mniej więcej pięćdziesięciokilogramowych worków ryżu?
Młodzi ludzie mieszkają na plaży lata całe, są wśród nich tylko dwie pary, reszta jest samotna i nie ma tam żadnego napięcia sexualnego?
Przez cały pobyt na wyspie jedzą tylko ryż i ryby a na sam koniec okazuje się, że hodowali kurczaki.
Bardzo to niespójna historia.