Żywe numery

Okładka książki Żywe numery
Czesław Skoraczyński Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza biografia, autobiografia, pamiętnik
176 str. 2 godz. 56 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania:
1984-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1984-01-01
Liczba stron:
176
Czas czytania
2 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
8303004905
Tagi:
Literatura naukowa Czesław Skoraczyński z wojną w tle
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
41 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
708
114

Na półkach: ,

Wspomnienia te ukazują wszystkie etapy drogi przez mękę lwowskiego piłkarza, Czesława Skoraczyńskiego: więzienie gestapo we Lwowie - Majdanek - Gross Rosen - Flossenburg - marsz do Dachau.
Ze skrupulatną wręcz dokładnością, z mocno zaznaczonym dystansem, autor opowiada o piekle Majdanka: o głodzie, brudzie, biciu, chorobach, poniżaniu więźniów, doraźnych egzekucjach. Wspomina katorżniczą pracę w różnych komandach: przy kopaniu rowów odwadniających, kładzeniu drogi z rozbitych żydowskich nagrobków, budowaniu nowych baraków, o pracy w łaźniach i komorach gazowych (przy gazowaniu ubrań), a wszystko to pod czujnym okiem bestialskich kapo i esesmanów. Autor wspomina także o wielkiej solidaryzacji i samopomocy więźniów, o potajemnych spotkaniach, rozmowach, wspólnym wsparciu i pocieszeniu, wspomina także o zawieranych przyjaźniach, które tak bardzo pomagały przetrwać ciężkie dni.
Po ewakuacji Majdanka Skoraczyński wysłany został najpierw do obozu w Gross Rosen, a potem do Flossenburga. Autor wielokrotnie podkreśla, iż ten ostatni obóz był dla niego najcięższy i najbardziej potworny. Tutaj polscy więźniowie "mieszkali" w barakach wraz z więźniami niemieckimi i praktycznie każdego dnia dochodziło do konfliktów, napadów, pobić i kradzieży (czego pomiędzy więźniami na Majdanku nie było).
Koniec wojny i wyzwolenie zastały Skoraczyńskiego podczas marszu do kolejnego obozu w Dachau.

Wspomnienia te ukazują wszystkie etapy drogi przez mękę lwowskiego piłkarza, Czesława Skoraczyńskiego: więzienie gestapo we Lwowie - Majdanek - Gross Rosen - Flossenburg - marsz do Dachau.
Ze skrupulatną wręcz dokładnością, z mocno zaznaczonym dystansem, autor opowiada o piekle Majdanka: o głodzie, brudzie, biciu, chorobach, poniżaniu więźniów, doraźnych egzekucjach....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    65
  • Przeczytane
    62
  • Posiadam
    23
  • Z wojną w tle
    4
  • II wojna światowa
    3
  • Ulubione
    2
  • Historia
    1
  • II Wojna Światowa
    1
  • Wspomnienie wojny/Obozy/Holocaust
    1
  • Tematycznie: II wojna światowa/obozy/holocaust/Żydzi/AK
    1

Cytaty

Więcej
Czesław Skoraczyński Żywe numery Zobacz więcej
Czesław Skoraczyński Żywe numery Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także