Świt narodów europejskich

Okładka książki Świt narodów europejskich
Benedykt Zientara Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
2020-12-16
Data 1. wyd. pol.:
1985-01-01
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788306034011
Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Mówią wieki. Antologia tekstów 1958–2007 Władysław Bartoszewski, Jan Baszkiewicz, Marian Biskup, Maria Bogucka, Jerzy Dowiat, Aleksander Gieysztor, Jerzy Głosik, Stefan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Michał Kopczyński, Stefan Maria Kuczyński, Tadeusz Łepkowski, Paweł Machcewicz, Antoni Mączak, Marian Małowist, Stefan Meller, Andrzej Nadolski, Andrzej Nieuważny, Andrzej Paczkowski, Emanuel Rostworowski, Izabella Rusinowa, Henryk Samsonowicz, Jerzy Skowronek, Paweł Sowiński, Jacek Staszewski, Jerzy Strzelczyk, Anna Świderkówna, Andrzej Szwarc, Janusz Tazbir, Tadeusz Wasilewski, Marek Węcowski, Ewa Wipszycka, Waldemar Wojnar, Andrzej Wyczański, Andrzej Zahorski, Benedykt Zientara
Ocena 8,0
Mówią wieki. A... Władysław Bartoszew...
Okładka książki Społeczeństwo polskie od X do XX wieku Ireneusz Ihnatowicz, Antoni Mączak, Janusz Żarnowski, Benedykt Zientara
Ocena 6,7
Społeczeństwo ... Ireneusz Ihnatowicz...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
64 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2234
2058

Na półkach:

Pierwsze wydanie recenzowanej publikacji ukazało się na naszym rynku w latach 80. Jej autorem był ceniony profesor nauk historycznych, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i autor wielu pozycji książkowych z dziedziny mediewistyki – Benedykt Zientara. Kilka miesięcy temu ceniony przez pasjonatów historii tytuł, doczekał się stosownego wznowienia nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego. Mamy tutaj do czynienia z wydaniem, w którym nie znajdziemy żadnych większych poprawek czy odniesień do bardziej współczesnych badań historycznych. Poruszone bowiem przez autora w książce zagadnienia nadal są bardzo aktualne i pomimo wielu lat na karku nadal stanowią doskonałe źródło wiedzy. Jedyną zmianą jest tutaj zaktualizowana bibliografia, w której można znaleźć „nowsze” opracowania, po które mogą sięgnąć czytelnicy zainteresowani daną tematyką.

Tak jak zostało to wspomniane na samym początku recenzji, autor w swojej publikacji stara się pokazać genezę powstania współczesnej Europy. Wstęp swojego dzieła, poświęca on na próbę jasnego zdefiniowania określenia „naród” i „państwo”. Ma to pomóc czytelnikowi w lepszym zrozumieniu dalszej treści.

W początkowych rozdziałach skupia się on również na przedstawieniu pewnych wydarzeń historycznych, które stały się zarzewiem wielkich zmian w strukturze kontynentu. Na pewno najważniejszym z nich był upadek Imperium Rzymskiego pod nawałą sił barbarzyńskich. Jest to dość istotne „tło”, które rzutowało na całą późniejszą przyszłość. Nie znajdziemy tutaj jednak mocno rozległych analiz historycznych. Wynika to z dość ograniczonej ilości miejsca, którą autor wolał wykorzystać do krótkiej, ale treściwej analizy świadomości plemiennej i nieudanej próby asymilacji plemion barbarzyńskich ze społecznością Imperium.

Cała recenzja na:

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-ksiazki-swit-narodow-europejskich/

Pierwsze wydanie recenzowanej publikacji ukazało się na naszym rynku w latach 80. Jej autorem był ceniony profesor nauk historycznych, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i autor wielu pozycji książkowych z dziedziny mediewistyki – Benedykt Zientara. Kilka miesięcy temu ceniony przez pasjonatów historii tytuł, doczekał się stosownego wznowienia nakładem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    218
  • Przeczytane
    94
  • Posiadam
    34
  • Historia
    15
  • Średniowiecze
    12
  • historia
    4
  • Ulubione
    4
  • 2022
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Chcę w prezencie
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świt narodów europejskich


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne