Świt narodów europejskich

Benedykt Zientara Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
2020-12-16
1985-01-01
Państwowy Instytut Wydawniczy
historia
2020-12-16
Rodowody Cywilizacji

Myślę, że Benedykt Zientara nie wymaga by go zachwalać jako człowieka nauki i autora książek czy opracowań. Jeden z największych polskich historyków w dziejach, zmarły niestety przedwcześnie. O wartości jego dorobku najlepiej świadczy fakt, że był i jest wciąż cytowany i przytaczany przez badaczy epok dawnych w tym badaczy zagranicznych.
A to u polskiego naukowca rzecz...

Książka z najwyższej półki. Rekomendować twórczości Benedykta Zientary nikomu nie potrzeba. Wszak każdy szanujący się wielbiciel historii wieków średnich z jego spuścizną nie mógł się nie zetknąć czy to za sprawą monografii o Henryku Brodatym, czy nie mniej znakomitej "Historii Powszechnej Średniowiecza". "Świt narodów europejskich. Powstawanie świadomości narodowej na...

Dobra rzecz. Świetna praca. Wciągający jak na taki kaliber pracy język. Masa ciekawych informacji.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Problemy narodowościowe kształtowały dzieje Europy nie tylko w XIX i XX wieku, ale także w epokach znacznie wcześniejszych. B. Zientara ukazał w swojej najsłynniejszej chyba pracy proces kształtowania się świadomości narodowej na ziemiach pokarolińskich, tj w Niemczech, Francji, Italii oraz Niderlandach. Autor wychodzi od rozumienia pojęć takich jak "naród" i...

Rewelacyjnie pokazana geneza współczesnej Europy. Kształtowanie się obecnych Francji, Włoch, Niemiec. Dla mnie - świetny język.

Dyskusje

• Historia
  • Średniowiecze
  • historia
  • Chcę w prezencie
  • Klasyka światowa
  • Starożytność

Dodaj cytat z książki Świt narodów europejskich