Samotności

Okładka książki Samotności
Kamil Zinczuk Wydawnictwo: Narracje literatura obyczajowa, romans
246 str. 4 godz. 6 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo:
Narracje
Data wydania:
2021-05-19
Data 1. wyd. pol.:
2021-05-19
Liczba stron:
246
Czas czytania
4 godz. 6 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365172327
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Tęczowa Bartosz Brzeziński, Jacek Fleiszfreser, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Sil Ky, Mateusz Rogalski, Alex Sand, Michał Widomski, Kamil Zinczuk
Ocena 7,3
Tęczowa Bartosz Brzeziński,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
70 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
357
203

Na półkach: ,

Po przeczytaniu książki długo się zastanawiałam jak wyglądać ma moja opinia i co w niej napisać. Pierwsze co przyszło mi do głowy to tekst piosenki „List do M.", który napisał Rysiek Riedel „Samotność to taka straszna trwoga. Ogarnia mnie, przenika mnie. Wiesz mamo, wyobraziłem sobie, że nie ma Boga, nie ma Boga, nie.." Jednak tytuł to "Samotności", bo dotyczy kliku bohaterów. Każdy z nich żyje w swojej samotności, bo samotność ma różne oblicza i ile ich jest tak tyle jest sposobów radzenia sobie z nią.
ZJAWA
On nie ma imienia i nazwiska zamknięty w swoim mieszkaniu. Opowiada o swoim życiu, które było i o życiu, które jest teraz. Życie, którym rządzi alkohol. I jest Ona pachnąca wanilią, utkana z jego chorej wyobraźni lub z indywidualnego delirium po wódce. Wszystko takie realne. Ugryzione ucho i warga, ślady na policzku po uderzeniu. A może to On sam się okalecza? Bo nie ma nikogo. Jest sam w swoim pijackim, szczęśliwym świecie, bo ten na trzeźwo jest szary i nudny. Ojciec płaci rachunki za mieszkanie i dodatkowo zasila mu konto. A On po prostu jest.
BLIZNA
Na chodniku przy ulicy Chopina w rodzinnym Lublinie siedzi czterdziestoparoletni mężczyzna. Właśnie wrócił ze snu, w którym leciał samolotem do Rio de Janerio na wakacje. Siedzi i wspomina lata studiów, imprez, juwenaliów, swoje kobiety, pierwsze zbliżenia, kolegów, czas spędzony u dziadków na wsi kiedy miał 7 lat oraz marzenia, które według niego były wówczas osiągalne. Przywołuje w pamięci odwiedziny u babci sąsiadki, która nalewką domowej roboty częstowała i opowiadała o losach swoich oraz swojej rodziny w czasie wojny i po wojnie. Wspomina rozwód z pierwszą żoną. Każde poszło w swoją stronę. W nową stronę życia. Rok później kolejny ślub z inną kobietą i kolejny rozwód. W pewnym momencie roztrzaskał swój telefon, wstał i poszedł szukać nowego życia.
WIZJA
Pan Piotr rozmawia z psychiatrą o swoim dzieciństwie. Przebywa w szpitalu. Ma wizje dotyczące lasu. Ludzie się od niego osunęli, bo nie rozumieli jego wizji, o których opowiadał. Bali się go i ich. Został sam, żona odeszła. Popełnia samobójstwo aby odejść, przejść do swoich wizji.
KAPŁAN
Ksiądz, który żyje w świecie gier komputerowych. Przez to, że utracił swoją wiarę automatycznie ale sumiennie wypełnia swoje obowiązki kapłańskie. Pewnego dnia dzwoni do niego ojciec Młodego przyjaciela z lat dzieciństwa i prosi aby odwiedził go w szpitalu Miał wypadek, nie wiadomo czy przeżyje. Popęd seksualny zaspakaja w tajemniczym lokalu. Którejś nocy ucieka z kościoła, bo coś w nim zobaczył.
SZCZUR
Tytułowy Szczur wspomina swoje kobiety i okazyjny seks. Wie, że podoba się kobietom, umie z nimi rozmawiać. Wykorzystuje to na maksa. Żyje bez zahamowań.
KRET
Koniec świata, koniec dotychczasowego życia. Znikają więzi społeczne a świat zwolnił, Powrót do epoki przed elektroniką, nie działają telefony komórkowe, laptopy mimo, że jest prąd. Bohater e poszukiwaniu innego świata odszedł z gromady, na której czele stał Kret. Człowiek, który go uratował.
Zbiór sześciu opowiadań o życiu sześciu różnych mężczyzn. Bohaterowie zazwyczaj bez imienia. Chociaż jest wyjątek. W jednym z opowiadań pojawia się imię Piotr. Czterdziestolatkowie pracujący w różnych zawodach. Ale łączy ich samotność i nałogi. Nałogi pod różną postacią: alkoholu, kobiet, sexu, świata wirtualnego, social mediów czy wizji. Samotni w swoim życiu. Nie sami ale właśnie samotni wśród ludzi, przyjaciół, znajomych a nawet wśród bliskich. Nałóg doprowadza ich do samotności, a może samotność do nałogu? Samotne dni i noce w towarzystwie alkoholu lub przypadkowych kobiet, wspomnień oraz rozważań na temat dzisiejszego otaczającego ich świata. Materializm, konsumpcjonizm, obnażanie się na FB, szukanie sensu istnienia, bycia, celibat i seksualność. Nie ważna jest przyszłość tylko to co tu i teraz. Marzenia, które mijają, bo brak im odwagi by je realizować. Zastanawiają nad swoimi decyzjami, wyborami oraz gdybają co by było gdyby inaczej postąpili, podjęli inną decyzję czy dokonali innego wyboru. W końcu odchodzą a raczej uciekają od dotychczasowego życia z nadzieją, że znajdą inne, lepsze. Jak dla mnie motyw z roztrzaskanym telefonem to symbol wolności. POLECAM!!! Książkę przeczytałam dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez Czytam dla przyjemności.

Po przeczytaniu książki długo się zastanawiałam jak wyglądać ma moja opinia i co w niej napisać. Pierwsze co przyszło mi do głowy to tekst piosenki „List do M.", który napisał Rysiek Riedel „Samotność to taka straszna trwoga. Ogarnia mnie, przenika mnie. Wiesz mamo, wyobraziłem sobie, że nie ma Boga, nie ma Boga, nie.." Jednak tytuł to "Samotności", bo dotyczy kliku...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    86
  • Chcę przeczytać
    25
  • Posiadam
    14
  • 2022
    2
  • Przeczytane w 2022
    2
  • Przeczytane 2022
    2
  • Book tour
    1
  • Samowydawcy
    1
  • Chętnie będę mieć na półce :)
    1
  • Legimi audio
    1

Cytaty

Więcej
Kamil Zinczuk Samotności Zobacz więcej
Kamil Zinczuk Samotności Zobacz więcej
Kamil Zinczuk Samotności Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także