rozwiń zwiń

Logika, topologia, język. Relacja bliskości znaczeń na poziomie leksyki

Okładka książki Logika, topologia, język. Relacja bliskości znaczeń na poziomie leksyki
Robert Piechowicz Wydawnictwo: OBI Seria: Rozprawy filozofia, etyka
112 str. 1 godz. 52 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
Rozprawy
Wydawnictwo:
OBI
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
112
Czas czytania
1 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788373324923
Tagi:
filozofia logika topologia leksyka język relacja leksyki
Średnia ocen

                4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
169
74

Na półkach:

Książka jest próbą formalnego (ścisłego) ujęcia lingwistyki języka naturalnego (relacja nazwa-znaczenie, konotacja), przy użyciu metod matematycznych (logiczno-teoriomnogościowych i topologicznych). Przyznam, że jest to dla mnie nietypowe przedsięwzięcie, choć zdaję sobie sprawę, że lingwistyka posiada pewną wspólną płaszczyznę z logiką (również matematyczną), jako przykłady przytoczę, chociażby, paradoks kłamcy („To zdanie jest fałszywe”) lub paradoks Russella. Czy jest sens zajmowania się tego typu zagadnieniami? Osobiście uważam, że niekoniecznie, przynajmniej nie na, tylko, 112 stronach.
Książka nie wyczerpuje wystarczająco powyższego zagadnienia, ponadto, jest mało spójna, brakuje płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi rozdziałami. Nie jest to pozycja dla ścisłowców, a co najwyżej filozofów interesujących się powiązaniami lingwistyki z logiką, matematyką i, w mniejszym stopniu, filozofią.

Książka jest próbą formalnego (ścisłego) ujęcia lingwistyki języka naturalnego (relacja nazwa-znaczenie, konotacja), przy użyciu metod matematycznych (logiczno-teoriomnogościowych i topologicznych). Przyznam, że jest to dla mnie nietypowe przedsięwzięcie, choć zdaję sobie sprawę, że lingwistyka posiada pewną wspólną płaszczyznę z logiką (również matematyczną), jako...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Do kupienia
    1
  • Chcę przeczytać
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Logika, topologia, język. Relacja bliskości znaczeń na poziomie leksyki


Podobne książki

Przeczytaj także